Sérii domácích zápasů zakončí Benátky v neděli proti nováčkovi FK TURNOV !

Fotbalisté Benátek nad Jizerou pokračují v „anglickém“ týdnu a po domácím derby zápasu s Dobrovicí a pohárovém střetnutí s Varnsdorfem zakončí trio v řadě jdoucích zápasů na svém hřišti v neděli 25. září, když přijede v rámci 8. kola Fortuna divize C nováček soutěže – FK TURNOV. Až s druholigovým soupeřem poznali v této sezóně Benátečtí hořkost porážky, leč i tomuto soupeři byli vyrovnaným soupeřem a uznal to ve svém pozápasovém hodnocení i trenér Varnsdorfu Miroslav Holeňák. Po výhře 2:1 postupuje druholigista, Benátky však odešly z boje se vztyčenými hlavami a soustředit se budou na divizní boje v rámci mistrovské sezóny. Tam jsou společně s libereckým béčkem, které neztratilo ještě ani bod, zatím neporaženi a společně s Hlinskem mají v tabulce 15 bodů. Také nováček z Turnova patří k příjemným překvapením dosavadního průběhu soutěže, ze sedmi odehraných zápasů totiž čtyři vyhrál, třikrát prohrál a při skóre 12:10 a zisku dvanácti bodů patří Turnovským prozatimní pátá příčka.

Benátky v minulém 7. kole:
V minulém kole hostily Benátky před hezkou návštěvou téměř tří stovek diváků v okresním derby Dobrovici a průběh prvního poločasu nenasvědčoval, že by snad domácí měli ztratit body. Do vedení Benátecké poslal krásnou střelou Martin Borovička, a když Milan Macek proměnil už v nastavení první půle pokutový kop, zdálo se, že soupeř je na lopatkách. Opak byl ale pravdou, vstup do druhého poločasu se domácím hrubě nevydařil – v podstatě během chvíle bylo srovnáno. Hned po pár vteřinách snížil střídající Herzán a za malou chvíli, jak se později ukázalo, srovnal na konečných 2:2 svou střelou Marek Sedláček. Článek z utkání ZDE.

Benátky ve 2. kole poháru MOL CUP:
Ve středu 21. září čekal benátecký tým zápas druhého pohárového kola s Varnsdorfem a zápas to byl nakonec velmi vyrovnaný. V první půli padl jediný gól, krátce před poločasem poslal hosty do vedení Tanko. Benátky bojovaly a odměnou jim bylo v 71. minutě vyrovnání, kdy centr Bodláka přetavil hlavou v gól Jan Knobloch. Bohužel, pro domácí barvy v 83. minutě Patrik Schön trefil přesně a z výhry se tak radoval druholigový celek. Článek z utkání ZDE.

Turnov v minulém 7. kole:
Turnov v minulém kole hostil na domácím hřišti Ústí nad Orlicí a vše podstatné se nakonec událo ve druhém poločase. Po bezbrankové první půli přišly dva slepené góly domácích během dvou minut, na které hosté nenašli odpověď. Nejprve se trefil Štěpán Havel, na jehož trefu navázal Matěj Horák a bylo, jak se říká, po zápase. Článek z utkání ZDE.

Představení soupeře - FK TURNOV:
Jedničkou našeho soupeře je Jan Franc. Liberecký odchovanec si v tomto klubu zachytal juniorskou ligu. Před divizní Turnov se dostal do Mšena-Jablonce nad Nisou, tehdy hrajícího krajský přebor. Poté chytal za Pěnčín 1.A třídu. Záda mu kryje Vladimír Kopal. Ten začínal s fotbalem na Malé Skále. V mládeži byl v Železném Brodě, Jablonci nad Nisou či v Semilech. Poté chytal za Turnov či opět Železný Brod. Obránce Paul Peuker poprvé kopl do míče v Hrádku nad Nisou. Odtud se dostal do liberecké mládeže, ze které v létě zamířil do Turnova. Původem z Nymburka je Tomáš Beníšek. V mládeži byl v Novém Bydžově, poté se dostal do Liberce, kde si zahrál juniorskou ligu. V kádru Turnova je již více než sedm let. Místní odchovanec Vojtěch Rozkovec si v minulosti zahrál také v Železném Brodě. V Kněžmostě poprvé kopl do míče Kryštof Provazník. Ten si zahrál v mládeži Mnichova Hradiště, Liberce či České Lípy. Právě v České Lípě také ochutnal divizní fotbal. Novou letní akvizicí se stal poměrně zkušený Ondřej Tobiaš. Trutnovský odchovanec hrál v mládeži za Úpu, poté byl dlouhá léta v divizním Trutnově. Do Turnova přišel z kádru třetiligových Přeper. Záložník Luboš Petržilka je produktem jablonecké fotbalové líhně, kde se dostal až do ligové juniorky. Posléze hrál za Pěnčín či divizní Velké Hamry. Místní odchovanec Petr Havel se přes železnobrodskou mládež dostal do jablonecké mládeže. Později působil v Doubravě. Tamním odchovancem je i mladík Joshua Marek, který je bývalým mládežníkem Mladé Boleslavi či Liberce. Další mladíček David Pham je pak odchovancem nedalekých Sedmihorek. Lukáš Havel je původem z Mnichova Hradiště. Poté hrál za Jičín či Nový Bor. Novicem se pak stal semilský odchovanec Benedikt Břenek. Ten je bývalým jabloneckým mládežníkem, kde si v rezervě zahrál třetí ligu. Dalším novým hráčem je Matěj Müller. Ten začínal s fotbalem v Lipencích. V mládeži byl na Vyšehradě či v Povltavské akademii. Poté se dostal do Slovanu Liberec. Právě z mládeže tohoto severočeského klubu do Turnova přišel. Jablonecký odchovanec Adam Jákl kdysi neuspěl na zkoušce v divizní Ostré. V Jablonci epizodně okusil juniorskou ligu. Poté se vydal do Prahy, kde působil v Admiře Praha, hrál ale jen za její rezervu či ve Zličíně. Třetí ligu si zahrál v Králově Dvoře, odkud zamířil do Turnova. V útoku najdeme zkušeného odchovance Českého Dubu Michala Jíru. Bývalý liberecký mládežník si zahrál třetí ligu v Hlavici. Poté byl dlouhá léta oporou Mnichova Hradiště. Liberecký odchovanec Jan Landfeld si v nedalekém Jablonci nad Nisou zahrál juniorskou ligu. Je též bývalým českým mládežnickým reprezentantem do sedmnácti let. Petr Svoboda začínal s fotbalem v Jenišovicích, v mládeži byl v Železném Brodě. Zdejší odchovanec Štěpán Havel hostoval ve své kariéře v Železném Brodě či v Lomnici nad Popelkou. Původem z Trutnova je Filip Vencbauer. V mládeži hrál v Jablonci nad Nisou či ve Mšeně-Jablonci nad Nisou. Poté oblékal barvy divizních Velkých Hamrů. Z Mladé Boleslavi je pak Jan Tomašov. V mládeži hrál za Pěčice či Kosmonosy. Poté se dostal do Mnichova Hradiště, zahrál si ale také v Dobrovici. Nebezpečným hráčem je další mladoboleslavský odchovanec Matěj Horák. V mládeži byl v Pěčicích nebo pražské Spartě. Třetí ligu si zahrál v Novém Bydžově či v Loko Vltavín. Poté působil v Železném Brodě, Turnově, divizní Ostré či v téže soutěži v Kosmonosech. Hlavním trenérem našeho soupeře je dvaapadesátiletý Tomáš Nosek. Odchovanec Karlových Varů si zahrál v Liberci, Turnově, Rynolticích nebo v Jindřichovicích pod Smrkem. Vyzkoušel si též zahraniční angažmá v nižší německé soutěži. Coby trenér vedl mládežnická mužstva v Příbrami. Jeho hrajícím asistentem je sedmatřicetiletý Michal Jíra.

Rozhodčí utkání:
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit p. PAVEL KRUPKA z Litoměřic. Na pomezí mu budou pomáhat p. Vojtěch MÍČ z Litoměřic a sl. Tereza HOLAKOVSKÁ z Obříství. Delegátem FAČR je p. Martin Vlk z Mladé Boleslavi

Začátek utkání:

8. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na Městském fotbalovém stadionu v Benátkách v neděli 25. září s výkopem v 16:30 hodin.