Ondřej Nejedlo

Benátky přišly v úvodu druhého poločasu o nadějně rozehraný zápas !

Jak lehce se dá ztratit nadějně rozehraný zápas se přesvědčili benátečtí fotbalisté v derby utkání s Dobrovicí. O to mrzutější je, že se to stalo proti okresnímu rivalovi před velmi pěknou diváckou kulisou. Benátečtí po prvním poločase vedli 2:0 a snad nic nenasvědčovalo tomu, že by se ze zápasu mělo stát drama. Pouhé tři minutky stačili k tomu, aby dobrovičtí hráči ztrátu smazali. I když si poté udržovali domácí územní převahu, střeleckou nemohoucností či umem brankáře Bartoše již gól nevstřelili a podruhé za sebou remizovali, navíc naprosto stejným poměrem.
7. kolo FORTUNA Divize C | 18.09.2022 16:30

FK Dobrovice

2:2

(2:0)

Branky: 15. Borovička, 45+1. Macek (pen.) - 46. Herzán, 48. Mar. Sedláček
ŽK: 53. Macek, 88. Kysela (asistent trenéra) - 18. Vrána, 39. Mar. Sedláček, 90+3. Herzán

Počet diváků: 290

Straka – Holakovský (46. Knobloch), Kopa, Borovička, Komma (64. Bodlák) – Zabilanský (82. Mbah), Komárek, Šimeček (64. Jimmy), Vobořil, Slicho – Macek.

Bartoš – Novák, Vrána (46. Pečínka), Mar. Sedláček, Klain – Zelinka (88. Bora), Král (46. Herzán), Mich. Sedláček, Bičiště, Kocourek (78. Horák) – Kohout (78. Tomíček).

Po opatrném úvodu zápasu zahřmělo v 9. minutě před Bartošem. Po přihrávce za obranu se dostal k míči volný Komárek, hostující brankář mu zmenšil střelecký úhel a vyrazil jeho střelu na rohový kop. O chvíli později Komárkův centr z přímého kopu přeletěl váhající hostující obránce a Slicho na zadní tyči orazítkoval pravou tyčku. Nevyužitá šance domácí nemusela mrzet. V 15. minutě zahrával Komma rohový kop, na nějž si naběhl Martin Borovička a nádhernou střelou málem protrhl síť za Batošovými zády – 1:0. O další čtyři minutky později se chviličku radoval Slicho, než jeho křepčení utnul praporek pomezního rozhodčího Martínka, jímž signalizoval ofsajd. Benátečtí i nadále diktovali tempo hry, po další „ligové“ akci zakončoval Komárek a Bartoš musel vytěsnit míč na rohový kop. Po půl hodině hry se ke slovu dostávali, do té doby, malátní hosté. Bičištěho střela byla zblokována. Michal Sedláček se uvolnil ve středu hřiště, mířil ale doprostřed brány, kde byl připravený Straka. Z ještě větší vzdálenosti poté zakončoval Bičiště, avšak opět do míst, kde stál Straka. Po chvilce letargie to ale byli znovu domácí, kdo přebral taktovku hry. Vobořil však míč k bližší tyčce nedostal. V poslední minutě první půle padl po kontaktu s Bartošem Komárek a hlavní rozhodčí Hanousek ukázal na penaltový puntík. Míč si vzal Milan Macek, poslal dobrovického gólmana na druhou stranu a bezpečně penaltu proměnil – 2:0. ihned poté hlavní rozhodčí ukončil první pětačtyřicetimuotkvu.

Do druhé půle provedli hosté dvě změny a ty jim přišly k duhu. Roman Herzán po patnácti sekundách pobytu na hřišti se v pokutovém území odpoutal od Kopy, naběhl si na dlouhý aut a hlavou uklidil míč do brány – 2:1. Ve 48. minutě zahrával Michal Sedláček po faulu na Herzána přímý kop od své střídačky, po nedůrazu domácích ve vápně se do míče opřel Marek Sedláček a zacílil přesně k levé tyči – 2:2. Benátečtí se mohli vrátit do vedení v 50. minutě. Bartoš se srazil s jedním ze svých obránců a míč se vykutálel před Macka, ten ale trefil protihráče, následná dorážka byla sražena na rohový kop. Benátečtí utahovali závity, nebezpečný Šimečkův centr srazil bránící Pečínka ve skluzu na další roh. Po hodině hry prošel Komárek hostující obranou jako nůž máslem, našel Slicha, který ale podklouzl, přesto se dostal míč k Zabilanskému, jehož ale vychytal Bartoš. Hostující brankář si chvíli poté poradil též s Kommovou střelou po další akci Komárka. Na druhé straně stojí za zmínku snad jen nebezpečný Zelinkův centr, který ale adresáta nenašel. Úspěšný nebyl ani střídající Jimmy, jehož střelu srazili obětaví hosté na další roh. Osm minut před koncem zahrával trestný kop Bodlák, jeho pokus byl sražen zdí do Bartošova protipohybu, ten se ještě zázračně stačil přemístit a vyrazit míč na rohový kop. V poslední akci tohoto zápasu zpracoval míč Jimmy pro Slicha, jehož nepříliš razantní střela minula brankový prostor.

Benátečtí tak ztratili dobře rozehraný zápas, ze kterého získali „jen“ jednobodový zisk, kdežto dobrovičtí hráči můžou být s konečnou remízou spokojeni. Na chmury není dostatek času, už ve středu totiž před vlastními fanoušky vyzvou Benátky druholigový Varnsdorf ve 2. kole českého poháru.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Takto ztratit zápas může jen blbec. Věděli jsme, že do druhé půle půjde Herzán, připravovali jsme se na to, on nám ale hned dá gól. V první půli hrajeme dobře, máme spoustu brankových příležitostí, které ani nepočítám. V uvozovkách ale vedeme jen 2:0. Druhý gól navíc vstřelíme ještě z penalty. Pro nás to je jednoznačně ztráta. Dostat dvě branky doma, je moc. Není to ojedinělé. Od té doby, kdy jsme udělali vynucený zásah do obrany, kvůli Glöckymu (Lákáš Glöckner), jsme v každém zápase dvakrát inkasovali. Musíme se na to zaměřit, protože obdržené branky jsou dost podobné. Je to strašná škoda, protože to dehonestuje naši práci. K tomu se ještě přidá naše jalovost v útoku, což se stalo v zápase v Ústí nad Orlicí a i tady. Opět je to výsledek 2:2, to je vzhledem k dnešnímu zápasu nepochopitelné. Byli jsme potrestáni za deset minut druhé půle, za naši laxnost a nepřipravenost. Dobrovice dnes může být hodně šťastná, že odsud odvezla bod. Na začátku druhého poločasu se dvakrát dostala do našeho vápna, dvakrát skórovala, jinak se snad nedostala za polovinu hřiště. Je to smutné, nám nezbývá nic jiného, než to přijmout a pracovat dál. Nyní nás čeká zápas s Varnsdorfem, a pak další utkání, které bezpodmínečně musíme vyhrát, abychom i nadále získávali body. Pro mě bod z domácího trávníku je ztráta. Je to, jako bychom prohráli.

Ondřej MURÁRIK (FK Dobrovice): První poločas jsme prospali, báli jsme se hrát. Vůbec jsme se nedostali do hry ani do žádné šance. Až od 30. minuty jsme byli trošku ve hře, měli jsme dvě střely, což ale bylo málo. První gól domácí krásně trefili, při něm zaspal náš hráč, který byl na polovině hřiště. Druhý gól byl z penalty, která za mě nebyla. Do druhé půle jsme si něco řekli, v kabině byl trošku fén. Vstup do druhého poločasu se nám povedl nadmíru. Poté se hrálo víceméně od vápna k vápnu. Benátky měly optický tlak, nakopávaly míče. Se vším jsme si ale relativně poradili. Škoda, že jsme nevyřešili nějaký brejk.