SK Benátky nad Jizerou

Archiv článků

˝A˝ mužstvo - přehled a výsledky přípravných utkání v letní přípravě 2024.

Zápasy v letní přípravě.

A tým - preview

Benátky se po šesti letech vrací do ČFL! Mařík: Je to zadostiučinění, kluci si postup zaslouží!

Na začátku jej čekala jedna milá povinnost. Před výkopem pátečního přátelského utkání ocenil slavného rodáka Jana Chramostu, který se vrátil do míst svých fotbalových začátků s prvoligovým Jabloncem. Pak už si předseda SK Benátky Marek Mařík mohl užívat fotbal bez nervů a stresu o mistrovské body. Navíc už několik dní stojí černé na bílém, že právě Benátky, jako nejlepší z týmů na druhých místech skončeného ročníku divize, nahradí o patro výš Přeštice, které přihlásily pouze čtvrtou nejvyšší soutěž. „Je to pro nás velké zadostiučinění,“ připomněl Marek Mařík v rozhovoru šest let starý sestup. Přesně tak dlouho se klub od Jizery snažil vyškrábat zpět.

Klub

Benátky podaly sympatický výkon a ostudu proti prvoligovému Jablonci neudělaly!

Divizní sezóna za sebou o minulém víkendu zaklapla dveře. Pro benátecké fotbalisty se stala nesmírně úspěšnou nejen díky tomu, že získali třiasedmdesát bodů a skončili na druhém místě tabulky. Po konci přeštického ROBSTAVU ve třetí lize se naskytla příležitost, aby se Benátečtí opět po šesti letech vrátili do třetiligové společnosti, což se také stalo. Určitým oceněním kvalitních benáteckých výkonů je i fakt, že si je k úvodnímu přátelskému utkání vybral prvoligový Jablonec nad Nisou. Po bouřce, která posunula začátek o deset minut, se tak většina domácích hráčů postavila, možná prvně v životě, klubu z nejvyšší soutěže a Benátky obstály, byť už po pěti minutách prohrávaly. Byť měl protřelejší soupeř určitě zcela více brankových šancí, konečné skóre 0:3 z pohledu domácích nebylo špatnou tečkou za povedenou sezónou.

A tým - zápas

Benátečtí fotbalisté sehrají před zaslouženou dovolenou ještě jedno utkání. Přijede prvoligový FK JABLONEC!

Byť divizní sezóna benáteckým fotbalistům skončila, svěřenci trenéra Staňka a Kysely se představí před vlastními fanoušky ještě jednou! Do Benátek nad Jizerou přijede k přátelskému zápasu prvoligový tým FK JABLONEC NAD NISOU. Hrát se bude v pátek 21.6.2024 od 17:30 hodin na Městském stadionu v Benátkách a sledovat můžete tradiční textový onlajn přenos ze zápasu. Srdečně jste zváni!

A tým - preview

Benátky uzavřely sezónu výhrou derby v Dobrovici a končí na 2. místě Divize!

Benátečtí fotbalisté zvládli nevyzpytatelné derby utkání na dobrovické půdě, odkud si přivezli všechny tři body. I když měli po většinu utkání hosté více míč na svých kopačkách, domácí v několika momentech podržela zřejmě jejich největší opora – brankář Bartoš. Rozhodující zásah přišel na začátku druhé půle, kdy po faulu na Fabiána proměnil pokutový kop Bodlák. Až do závěrečného hvizdu sudího Pilného nepřipustil hostující tým žádné komplikace a své vedení dokázal udržet.

A tým - zápas

Ječný sestřelil Zeleneč čtyřmi góly a rezerva slaví záchranu v soutěži!

Fotbalisté benátecké věděli, že mají záchranu nejnižší krajské soutěže ve své moci. Pokud by před vlastními diváky porazili Zeleneč, hrozbě sestupu by se vyhnuli. Vydatnou měrou k tomu přispěl sváteční střelec Jakub Ječný. Někdejší sládek jednoho z pražských pivovarů připravil pro zelenečské fotbalisty smrtící koktejl, vstřelil jim čtyři branky a i díky jeho zásahům mohly Benátky oslavit výhru 5:1.

B tým - zápas

Benátky uzavřou sezónu derby zápasem v sobotu na půdě týmu FK DOBROVICE!

Za divizní sezónou 2023/24 se dnes nadobro zavřou dveře. Benátečtí fotbalisté ji mohou hodnotit jako úspěšnou. Vždyť před posledním kole mají na svém kontě rovných 70 bodů a o pouhý jeden bodík jsou na druhém místě za vedoucím Ústí nad Orlicí, tedy za týmem, který v hektickém utkání dokázali v minulém kole před svými skvělými fanoušky porazit. Vyhrát určitě budou chtít i v závěrečném klání. Zajíždí na půdu nedaleké Dobrovice, která si v minulém kole zajistila záchranu. Momentálně se nachází na 12. místě se ziskem 33 bodů a pasivním skóre 28:42. Otřepané klišé praví, že derby nemá favorita a o tom se už Benátečtí několikrát přesvědčili. Svému sokovi mají co vracet, vloni totiž na půdě dobrovického FK prohráli. V letošní sezóně se tito soupeři střetli v úvodním kole a v Benátkách se zrodilo hubené vítězství domácího týmu 1:0.

A tým - preview

„V Benátkách je starší, zkušenější tým se smyslem pro kombinaci, což je mi bližší i záživnější“, říká DANIEL DUCH.

Stal se jednou z benáteckých posil, která by měla pomoci týmu do vyšších pater divizních tabulky. Osmadvacetiletý záložník DANIEL DUCH tuto rolí plní. Dvakrát se zapsal do střelecké listiny, když vstřelil důležité góly na půdě královéhradecké Slavie či před vlastními diváky proti Čáslavi. Poměrně zkušený hráč přišel z divizních Neratovic, se kterými hrál také v horní polovině tabulky čtvrté nejvyšší fotbalové soutěže.

A tým - preview

Benátky vrátily před pěknou návštěvou Ústí nad Orlicí porážku a berou zasloužené tři body!

Šlágr kola, který pro sebe benátečtí fotbalisté urvali až v nastaveném čase. Benátky se staly teprve druhým týmem, který v letošní sezóně dokázaly o všechny body obrat vedoucí Ústí nad Orlicí. Nutno dodat, že výhra je naprosto zasloužená, vždyť domácí byli po většinu zápasu lepším týmem a mocně dobývali obranu východočeského soupeře. Potrestat zaváhání hostující defenzívy, která pracovala víceméně bezchybně, se podařilo až ve druhé nastavené minutě, kdy převážil misky vah na benáteckou stranu Komárek.

A tým - zápas

Hlavní partneři