SK Benátky nad Jizerou

Archiv článků

Rezerva u lídra tabulky Kosmonos nepřekvapila!

Velice těžkého soupeře měla v dalším kole středočeské 1.B třídy benátecká rezerva. Utkání na půdě béčka Kosmonos bylo ale dlouhou dobu otevřené. Na Boxanův gól totiž dokázal odpovědět brankou Poustecký. Domácí se poté dostali do vedení až v závěru první půle. V té druhé byli hosté stále na dostřel, poslední zářez inkasovali až v nastaveném čase druhého poločasu. V téže minutě byl také vyloučen brankář hostů Ulrich, Benátečtí tak dohrávali o deseti. Nepříznivé výsledky z poslední doby je potřeba zlomit, nejlépe hned příští týden, kdy do Benátek nad Jizerou dorazí tým ze spodku tabulky - Byšice.

B tým - zápas

V derby zápase jsme podlehli zachraňujícímu se Brandýsu a opustili druhé místo!

O druhé místo bojující benátečtí fotbalisté na půdě zachraňujícího se Brandýsa zklamali. Nadšeně bojující domácí se v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení. Jiskřičku naděje vykřesal v závěrečné minutě benátecký útočník Macek, který po povedeném podzimu, skóroval na jaře poprvé. I přes optický tlak ve druhém poločase se hostům nepodařilo vyrovnat. Naopak poslední slovo měl v samém závěru střídající Nykodým, který pečetil vítězství brandýských barev.

A tým - zápas

Sportovní dopoledne pro děti z benáteckých mateřinek.

SK Benátky si ve spolupráci se všemi místními mateřskými školkami připravily dvě sportovní dopoledne na fotbalovém stadionu. Sportovního dopoledne se zúčastnilo celkem cca 150 skvělých dětí, které si užily pohybové aktivity a dovednosti, ale i plno zábavy. Všechny děti vše parádně zvládly, a tak na závěr byly po zásluze odměněny sladkostmi.

Klub

V sobotním dopoledni jdeme k nedalekému, sestupem ohroženému týmu FK BRANDÝS NAD LABEM!

Závěr divizní soutěže se kvapem nachýlil, do konce jarní části sezóny zbývají totiž už jen dva zápasy. V tom nejbližším benátečtí vyrazí po Dobrovici na nejkratší trasu, když budou hosty v nedalekém zhruba dvacet kilometrů vzdáleném BRANDÝSE NAD LABEM. Tým, vedený exbenáteckým koučem Petrem Hejnem, bojuje v současné době o holý divizní život – benátečtí borci naopak pokukují po druhém místě, na kterém v současné době sice jsou, avšak při rovnosti bodů by na tom bylo lépe Ústí nad Orlicí, a to díky lepším vzájemným zápasům. V sázce tak každopádně bude v sobotu 3. června v dopoledních hodinách určitě hodně – oba týmy totiž, jak je z uvedeného zřejmé, mají o motivaci postaráno. Právě to by mělo být tou nejlepší pozvánkou, proč do Brandýsa vyrazit. FK Brandýs, stejně jako týmy Čáslavi a Dvora Králové má v tabulce zisk 25 bodů, když z 28 zápasů má bilanci 7 – 4 – 17, a to vše při skóre 31:67.

A tým - preview

Domácí utkání jsme zvládli. Vysoké Mýto odjelo bez bodů!

Předposlední domácí zápas benáteckých fotbalistů se hrál dle jejich taktovky. Hosté se pouze dvakrát za celé utkání odhodlali ke střele, navíc jejich pokusy nebyly příliš nebezpečné. Cestu ke třem bodům vydláždil pro domácí kapitán Šimeček, na nějž ve druhé půli navázal Slicho. Benátečtí tak jsou o skóre druzí před Ústí nad Orlicí, to má však lepší vzájemné zápasy, které by v případě rovnosti skóre rozhodovaly po závěrečném kole o umístění.

A tým - zápas

Rezerva dokázala dotáhnout dvougólové manko, nakonec nebere ani bod!

Ač to v prvním poločase nevypadalo, ve druhé půli sahala benátecká rezerva po dělbě bodů. Po prvním poločase vedlo béčko třetiligových Velvar o dvě branky. Hosté však brzy po zahájení druhého poločasu díky gólům Špringla a Outěřického dokázali vyrovnat. Střelecký den měl ale domácí Hirni, autor hattricku, který bleskově strhl vedení na velvarskou stranu a tento výsledek zůstal až do závěrečného hvizdu sudího Poklopa. V dalším kole čeká na hráče benátecké rezervy velice těžký soupeř. Béčko Kosmonos je suverénním vládcem této skupiny 1.B třídy. Benátečtí pojedou ale ke geograficky nepříliš vzdálenému sokovi s cílem překvapit a třeba i bodovat.

B tým - zápas

V předposledním domácím zápase hostíme SK VYSOKÉ MÝTO!

Boj o druhou příčku v divizní skupině C vrcholí. Zúžil se v tuto chvíli a tři kola před koncem jarní části soutěže už v podstatě jen na minisouboj Benátek nad Jizerou a Ústí nad Orlicí, byť bez teoretické šance na stříbro v této skupině ještě nejsou ani Velké Hamry, které však ztrácejí na benátecký tým šest bodů. Benátečtí po domácí porážce 0:1 s lídrem tabulky béčkem Liberce zabrali a dokázali domácí ztrátu napravit na půdě rezervy druholigové Chrudimi, kde zvítězili nakonec 4:1. Nyní je třeba tuto výhru bezpodmínečně doma potvrdit – není totiž nač čekat. K Jizeře v neděli 28. května zavítá nevyzpytatelný celek SK VYSKOÉ MÝTO, tradiční účastník čtvrté nejvyšší soutěže. Východočeši se už naštěstí vymanili z vod, které by zaváněly sestupovými starostmi, když v 27 zápasech mají bilanci 9 – 8 – 10. Při skóre 44:35 získali 35 bodů, což jim stačí na pozice přesně ve středu tabulky – konkrétně na 7. příčku, když mají stejný počet bodů jako Dobrovice.

A tým - preview

S cílem napravit domácí ztrátu míříme v neděli dopoledne k týmu MFK CHRUDIM ˝B˝!

Ačkoliv tomu počasí mnohdy nenapovídá, fotbalové jaro se pomalu blíží do svého finiše, když v divizních soutěžích zbývají sehrát už jen čtyři mistrovská kola. Fotbalisté Benátek nad Jizerou, bojující o druhou příčku v tabulce, přivítali v minulém kole suverénní Liberec a v utkání skoupém na šance se nakonec radovali hosté z nejtěsnější výhry. Tím si Benátečtí svůj boj o stříbrnou pozici v divizním „céčku“ značně zkomplikovali, neboť na záda jim dýchající Ústí nad Orlicí opět po těsné výhře naplno bojovalo a v tabulce má nyní jen o bod méně, navíc domácí dohrávku s Turnovem k dobru. Není ovšem nač čekat, je na čase opět naplno zabodovat a šancí k tomu je hned další utkání, které čeká na svěřence Tomáše Staňka a Jana Kysely už v neděli 21. května. Ti vyrazí na půdu rezervy druholigové Chrudimi, kde se střetnou s místními mladíky v dopoledním čase. Chrudimské béčko se nachází v klidných vodách tabulky – na 10. místě, když ve 26 zápasech má bilanci 9 – 6 – 11 a při skóre 49:48 zisk 33 bodů. To Východočechům dává klid, sestupové strarosti se jich už netýkají.

A tým - preview

Benátky přehrály rezervu Chrudimi a připisují tři body do tabulky!

Byť vítězství 4:1 vypadá jednoznačně, tři body se na půdě chrudimské rezervy nerodily lehce. Přitom první půle nenapovídala, že by se v Chrudimi mělo dít nějaké drama. Hosté po ní vedli 2:0, spoustu šancí jim navíc pochytal velmi dobrý brankář Tlustý, při dalších pokusech je brzdila vlastní nepřenost. Pětadvacet minut před koncem však chrudimští mladíci snížili a chvíli poté je v tutové šance vychytal benátecký brankář Dědek. Dvěma góly v závěrečné desetiminutovce pak zkušenější hosté pečetili zasloužené vítězství.

A tým - zápas

Hlavní partneři