ZÁZNAM ZÁPASU - 22.kolo sobota 19.5.2018 od 10:15 hod.

SK Benátky7:2
(2:2)
FK Kralupy 1901

Dorost Benátek skóroval sedmkrát !

Nejstarší celek benátecké mládeže měl na víkendovém programu zápas s týmem z Kralup, se kterým vyhrál na podzim velmi těsně 2:3 v utkání plném emocí. Do nominace se dostali i nejstarší hráči U15 Jakub Ječný jako střídající a Josef Špitálský, který nastoupil v základní sestavě a má už několik zápasů za dorost za sebou. Dalším přítomným mladíkem byl Jakub Vydra, jenž dokonce ročníkově pro příští rok ještě spadá do kategorie U15, ale jeho potenciál je v probíhající sezóně jednoznačně dorostenecký.

Zápas začal pro domácí šťastně, když chybnou rozehrávku obrany dokázal využít Jan Poslt, při úniku sám na brankáře zachoval chladnou hlavu a proměnil (1:0). Hra první půle se ale domácím moc nepovedla, zbytečné nepřesnosti dávali hostům šance, ti jimi nepohrdli a dvěma zásahy kapitána týmu otočili ve svůj prospěch (1:2). Benátky se však do kabin ještě dokázaly gólově dotáhnout, když Daniel Haba přihrál Janu Posltovi na hranici vápna a ten nechytatelnou křižnou střelou na zadní tyč srovnal (2:2).

Druhou půli s přibývajícím časem hřiště přeci jen ovládli domácí hráči, byť jim nějakou dobu trvalo, než se gólově prosadili. Tak se tomu stalo po úniku Josefa Pluhaře, který byl na hranici vápna faulován a z nařízeného pokutového kopu vrátil domácím vedení David Váňa (3:2). Následně se individuálně představil svým soupeřům mladý Jakub Vydra a naservíroval brankovou asistenci pro Daniela Habu (4:2). Další zářez si po samostatné akci připsal znovu David Váňa, který tentokráte z hranice šestnáctky uklidil míč levou nohou a ukázal tak, že mu zakončení obounož nedělá žádné problémy (5:2). Druhý bod za asistenci si připsal i dobře hrající Jakub Vydra, jenž přihrál na branku do zakončení se talčícímu Jakubovi Špringl (6:2) a uzavření skóre připravil kapitán domácích Matěj Chumlen přihrávkou na ve střelecké náladě hrajícího Jakuba Špringla (7:2).

Domácí tak druhý poločas naprosto ovládli a zaslouženě vyhráli.

Branky (asistence): Poslt (bez), Poslt (Haba), Váňa (Pluhař), Haba (Vydra), Váňa (bez), Špringl (Vydra), Špringl (Chumlen)

Sestava: Šíma – Veselý, Hakkel, Špitálský, Špringl, Pluhař, Chumlen, Černý, Váňa, Poslt, Haba (Vydra, Ječný, Fabián)

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

Bylo to utkání dvou poločasů. První jsme hráli špatně, chyby byly zejména v kombinaci a defenzivní činnosti. Druhá půle přinesla výrazné zlepšení a návrat ke hře, která by měla být naším standardem od prvních minut, tedy kombinačně přesná, fyzicky náročná a pozičně správná. Jsem rád, že se ukazuje, že máme velký potenciál i v žákovské kategorii a pokud nastoupí mladí hráči ve vyšší soutěži, nemají problém s tím makat a předvést se v tom pozitivním slova smyslu.