Benátky zahodily co se dalo, nakonec však vyhrály !

S jasným cílem odjížděli benátečtí fotbalisté do Českého Brodu. A sice navázat na výborný výkon z domácího prostředí proti zápskému Sokolu a získat do tabulky tři body. Proti ještě loňskému účastníku divize se to Benáteckým povedlo tak napůl. Po výhře 1:0 svěřenci trenérů Doležala a Nejedlého sice berou tři body, ale množství zahozených šancí a nepřesností ve hře dojem trochu kazily. Ale na to se už historie ptát nebude, důležitá je výhra. Český Brod tak s jedním bodem stále zůstal poslední, Benátky naopak minimálně poskočí na 4. místo.

Merta Počet diváků: 150.
Střely na bránu:: 3:14, Střely mimo:: 8:7, Rohy:: 8:20, Ofsajdy:: 0:3, Fauly:: 14:16.

Doubek – Mrázek, Margolius, Štefančík, Křelina – Hubáček (46. Kratochvíl), Kopecký, Pařízek (20. Skála), Lehovec – Kulvajt, Mašek

Bejr – P. Kopecký (82. Holický), Skramužský, Třasák, Novotný – Korejza, Karásek, Kohout, Smetana – Korec (75. Bělík), Šimek (89. Mareš)

Hned 2. minuta naznačila, jakým směrem se utkání bude ubírat. Smetana našel Korejzu, který vybídl Šimka, ten ještě oslovil Korce, který přepustil Kohoutovi, jehož střelu vyrazil konečky prstů Doubek na rohový kop. Mimochodem, mladý českobrodský brankář byl největší překážkou hostujícím fotbalistům a za svůj výkon si zaslouží absolutorium. Už po dvaceti minutách hry museli domácí sáhnout ke střídání. Ostříleného hráče, hrajícího asistenta trenéra a manažera klubu v jedné osobě Viktora Pařízka nahradil Skála. Od této doby byl nejpilnějším střelcem Benátek především Aleš Kohout. Někdejší hráč ligového Jablonce po přiťuknutí od Korce nechal vyniknout Doubka, jenž vyrazil na rohový kop. V minutě 28. to by opět Kohout, kdo se mohl zapsat do střelecké listiny. Po chybě bývalého hráče Příbrami Štefančíka to zkusil razantně, ale Doubek byl proti a nádherným zákrokem vytáhl míč zpod břevna mimo tři tyče! Marné dobývání branky pokračovalo. Z vápna štěstí pokoušel Korejza, i on si vylámal zuby na skvěle chytajícím Doubkovi. Zřejmě největší šanci první půle zazdil ve 43. minutě benátecký Karásek. Po velkém závaru se míč odrazil právě ke Karáskovi do prostoru mezi penaltou a malým vápnem. Hostující hráč v tu chvíli měl před sebou jen Doubka, který zázračně nohou vykopl tuto loženou příležitost! První půle tak branku nepřinesla a Benátečtí ji měli vyhrát aspoň 3:0, neboť domácí si nevytvořili žádnou šanci.

Nápor Benátek ve druhé půli neustával, ba naopak. Ještě více sílil. V 55. minutě zahrával přímý kop Třasák, stříleným centrem vybídl k hlavičce Kohouta. Už se zdálo, že balón zapadne k tyči, Doubek ovšem stále držel akcie Českého Brodu nad vodou a dalším výtečným zákrokem opět zakročil! Podobně se nedařilo ani Korcovi, jehož střelu k tyči opět lapil gólman. V 65. minutě konečně udeřilo. Do té doby trápící se Radek Šimek si vzal míč od Kopeckého, prokličkoval přes trojici bránících hráčů a jistě propálil do té doby neprůstřelného Doubka střelou k tyči – 0:1. Od tohoto gólu uplynuly čtyři minuty a do doby téměř neviditelní domácí měli gólovku! Po levé straně unikl Michal Štefančík a ze strany postupoval úplně sám na Josefa Bejra. Když už byl ve výhodné pozici, vystřelil. Míč se od tyčky odrazil zpět do hřiště a pak jej někdo z benáteckých hráčů uklidil do zámezí! To byla obrovská příležitost k vyrovnání. Benátky v utkání měly k dispozici nespočet rohových kopů a střel na bránu, avšak nedokázaly nic vytěžit. A tak se musely až do konce utkání o nejtěsnější vedení strachovat. V 86. minutě ještě nejaktivnější hráč Benátek v tomto utkání Aleš Kohout dělovkou rozechvěl břevno! Po třech nastavených minutách sudí Košťálek ukončil zápas, v němž favorit uspěl a bral tři body!

Trenér Benátek Vladislav NEJEDLÝ: Do zápasu jsme šli s tím soupeře nepodcenit a pokusit se dát brzy branku. Začátek zápasu tomu odpovídal a již od první minuty šancí přibývalo, ale bohužel pro nás, zůstaly neproměněny. Nejagilnější z naší strany byl Kohout. Do poločasu se obraz hry nezměnil a šancí bylo stále dost.Marně jsme si lámali hlavu, jak to změnit, protože se zvláště útočníkům nedařilo. Neporadili jsme si ani se standardními situacemi - poměr 20 rohů ku 8 domácím nebo 14 střel ku 3 střelám domácím na bránu mluví za vše. V poločase jsme ještě do sestavy nezasáhli. Když jsme ale připravovali střídání Šimka, tak právě jmenovaný rozhodl o osudu zápasu. Přesto oba naši útočníci nebyli v nejlepší formě a musí se do příštích zápasů zlepšit. Po skončení 90.minuty jsme si všichni oddychli. Z naší strany bych vyzdvihl výkon Kohouta a Třasáka. Pravdou ovšem zůstává, že s jiným soupeřem bychom si tolik neproměněných šancí nemohli dovolit!