SK Benátky nad Jizerou
Ondřej Nejedlo

Tři body béčku vystřelil nádhernou střelou střídající Vohánka!

Hráči benátecké rezervy zvládli důležitý krok, který jim může pomoci k záchraně. V domácím prostředí otočili duel proti Čelákovicím a přiblížili se středu tabulky. Rozhodující branku vstřelil čtvrt hodiny před koncem parádní střelou z dálky střídající Vohánka.
23. kolo I.B třída, skupina "B" | 05.05.2024 17:00

SK Benátky
SK Union Čelákovice

2:1

(0:1)

Branky: 48. D. Zmij, 75. Vohánka - 36. Lopatář
ŽK: 75. Vohánka, 90. P. Růžička, 90. Dědek - 65. Konečný, 70. R. Skuhravý ml., 90+2. P. Pánek
ČK:
Rozhodčí: Divilek - Palek, Špicl

Hráči utkání: Dalibor ZMIJ - ?

Dědek - L. Kopa (46. R. Růžička), Lenikus (46. N. Zmij), Jimmy, Poustecký, Bohdan, Outěřický, Špitálský (89. P. Růžička), Poběrežský, Tott (46. Ječný, 58. Vohánka), D. Zmij

Kopecký - Stehlík (81. P. Fantík), J. Fantík (73. Igbinosa), Skalický, Konečný, Filip, R. Skuhravý ml., Lopatář, P. Pánek, Koch, Nesládek

Přitom po prvním poločase musel domácí trenér Kubát v kabině zvýšit hlas. Jeho svěřenci totiž prohrávali a jejich výkon nebyl dle představ. Reagoval na to trojím střídáním a hned po třech minutách hry vyrovnal Dalibor Zmij. Zlepšený výkon benáteckého celku přinesl i kýženou druhou branku. V nervózním závěru Benátečtí výhru uhájili a zaknihovali nesmírně cenné tři body.

Toto utkání má ale také svoji stinnou stránku. Frustrovaní hosté totiž bezprostředně po zápase poškodili dveře vedoucí do jejich kabiny. Přiznání, omluvy a návrh řešení situace se ale benátecký klub z jejich strany nedočkal… Toto vše jde ruku v ruce s tím, jaký nepořádek po sobě zanechali hostující hráči v šatně. Kultivovaný oddíl by prostě takto kabinu opustit neměl.

Ohlasy trenérů

Jiří KUBÁT (SK Benátky): Do utkání jsme chtěli dobře vstoupit. Víme, že začátek je pro nás hodně důležitý. Pokud ho zachytíme, máme to jednodušší. V první nebo ve druhé minutě měl Jimmy jednoznačnou vyloženou šanci, kterou ale gólman zázračně chytil. Chvíli poté jsme ale zcela odešli. Soupeř byl až do poločasu jednoznačně lepší, živější, vyhrával souboje. Nakonec byl za svůj dobrý výkon odměněn gólem ze standardní situace. O poločase jsme udělali tři změny a pořádnou bouřku v kabině. Troufnu si tvrdit, že to zabralo, převzali jsme otěže a byli lepší. Po třech minutách se nám po pěkné akci Jimmyho podařilo vyrovnat Daliborem Zmijem. Rozhodující branku vstřelil neskutečnou střelou z dálky Dominik Vohánka, který kvůli problémům s kolenem čtrnáct dní netrénoval. Zápas ale bohužel nemůžeme dohrávat v klidu. Závěr byl obrovsky nervózní, hosté se dožadovali penalty. Z dálky nedokážu posoudit souboj dvou hráčů tělo na tělo. Naštěstí jsme to ale ustáli a připsali si důležité tři body.

Sdílet

Hlavní partneři