SK Benátky nad Jizerou
Ondřej Nejedlo

Benátky porazily doma Benešov a získaly zasloužené tři body!

Benátecký trenér Staněk minulý týden bezprostředně po utkání na turnovském pažitu, který jeho svěřencům vůbec nevyšel, pronesl, že na týmu leží deka. Tu bylo potřeba co nejrychleji oklepat, aby mohly Benátky bojovat o nejvyšší příčky divizní skupiny C. Domácí zápas proti Benešovu naznačil, že se to jeho celku podařilo. Proti poměrně zkušenému soupeři, jehož ráz hry určují tři exligoví hráči, byli Benátečtí lepším týmem a po zásluze brali všechny tři body. Čisté konto udržel sedmačtyřicetiletý brankář Straka, který se mezi tyče divizního áčka postavil poprvé v této sezóně.
24. kolo FORTUNA Divize C | 28.04.2024 17:00

FK Benešov

2:0

(1:0)

Branky: 30. Bodlák (pen.), 86. Fabián
ŽK: 4. Šimeček, 69. Fabián, 69. Kysela (as. trenéra), 73. Komárek, 83. R. Kopa – 35. Vosáhlo, 52. Čmovš, 64. Pilík

Počet diváků: 180

Straka – Zabilanský, R. Kopa, Hell, Bodlák (85. Poustecký) – Vobořil (71. Jimmy), Šimeček, KomárekFabián, Macek (67. Komma), Duch

Vitásek – Sadyk (74. Bílek), Čmovš, Kubiš (85. Roháč), Vosáhlo – Tomek (56. Le), Pilík, Dušek, Kulhavý – Nešpor, Sklenička (56. Čížek)

Již od úvodního hvizdu rozhodčího Brauna byli benátečtí hráči nebezpečnějším týmem. Před bránu urostlého brankáře Vitáska létal jeden centr za druhým, na gól se ale čekalo přesně půl hodiny hry. Do té doby mohl otevřít skóre hlavičkující Fabián po centru Bodláka, byť s tečí soupeřova hráče, mířil vedle pravé tyče. Do brankového prostoru vzápětí nemířila ani dorážka Macka. O zajímavý moment se v šestadvacáté minutě postaral z velké dálky střílející Bodlák, jehož pokus musel Vitásek vyškrábnout nad břevno. Po půl hodině hry srazil Fabiánův centr rukou obránce Sadyk a rozhodčí Braun bez sebemenšího zaváhání odpískal pokutový kop. K němu se postavil Matěj Bodlák, poslal Vitáska na druhou stranu a otevřel brankový účet. - 1:0 Vyrovnat mohli hosté v poslední minutě první pětačtyřicetiminutovky. Sklenička přiťukl míč nedostatečně obsazenému Nešporovi, který ale zakončoval nad břevno.

V úvodu druhé půle mohl zvýšit z levé strany zakončující Macek, trefil se ale jen do boční sítě. Hosté odpověděli taktéž nepřesně střílejícím Nešporem. Benátečtí drželi svého soka na dostatečný distanc od Strakovy brány, sami byli střelecky aktivnějším týmem. Bodlákův razantní pokus ale zkrotil Vitásek. Čtyři minuty před koncem Kommův centr z přímého kopu zakončoval Tomáš Fabián a i díky teči jednoho z hostujících hráčů přidal uklidňující druhý gól - 2:0. To byla také definitivní tečka za tímto zajímavým zápasem.

V dalším zápase zajíždí benátecké áčko na půdu Vysokého Mýta, odkud se vozí body velmi těžce. Už nyní je jasné, že je na východě Čech čeká další neméně jednoduchý zápas.

Ohlasy trenérů

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Pro nás to byl takový standardní zápas. Za první půlhodinu jsme si vytvořili dvě brankové situace, které jsme ale neproměnili. Poté jsme se ale naštěstí z penalty dostali do vedení. V závěru první půle jsme měli opět dvě slabé chvilky. Při jedné jsme nechali úplně volného Nešpora, který ale zakončoval nad bránu. Herní obrázek tak mohl být úplně jiný. První poločas jsme tak přežili v těsném vedení. Druhá půle z naší strany byla spíše o morálu a bojovnosti. Chtěli jsme zjednodušit hru, abychom se nevystavovali chybám při rozehrávce. Následně jsme vstřelili druhou šťastnou branku. Myslím si, že ještě před tímto gólem jsme měli kopat tisíciprocentní penaltu, která mohla ráz zápasu určit dříve. Po druhé brance jsme již zápas dobře dohráli. Důležité je, že jsme toto utkání ubojovali. Opět se nám zranil jeden hráč, což se nám nyní stává v každém zápase. Marodka se nám tak rozšiřuje, ale myslím si, že v týdnu se někteří hráči dají dohromady. Snad tedy pojedeme dobře připravení do Vysokého Mýta.

Petr MIKOLANDA (FK Benešov): Náš první poločas byl absolutně nejhorší, který jsme za tři čtvrtě roku pod mým vedením odehráli. Přijeli jsme na pouťák. Domácí si nás hlídali, drželi míč. Vyvrcholilo to penaltou ve třicáté minutě. Proti nám se pískal už šestý pokutový kop v osmém jarním utkání, což už je extrém. Ve druhém poločase jsme konečně začali hrát a byli konkurenceschopní. Bylo to o tom, zda se nám podaří vyrovnat, nebo domácí přidají druhý gól. Benátky měly, dle mého názoru, kopat ještě jednu jasnou penaltu, avšak poté jsme si po standardní situaci dali skoro vlastní gól. V tu chvíli již bylo rozhodnuto. Za druhý poločas musím svůj tým pochválit, za ten první hrubě ne.