Benátky na Zápy v Mol Cupu nestačily a v poháru končí!

Souboj třetiligových Záp s divizními Benátkami v 1. Kole MOL Cupu rozhodla prakticky již první čtvrthodinka. Hosté v ní dvakrát udeřili a mílovými kroky vykročili za postupem. Ve druhé půli domácí hráči opticky vyrovnali hru, leč kontaktní branku se jim vstřelit nepodařilo. V samém závěru pak třetí brankou pečetil postup svého týmu střídající Kubů.

Počet diváků: 270

Straka – Poustecký (46. Holakovský), Glöckner, Hell, Komma – Poběrežský, Knobloch, Kopa (76. Hájek), Vobořil (46. Jimmy), Yaroshenko (67. Bodlák) – Pažout (62. Macek)

Durov – Pardubský, Duben (46. Súkenník), Zbrožek, Stropek – Khrolenok (78. Woitek), Eliáš, Tarasiuk, Petrlák (46. Kocourek), Zoubek (66. Kavalír) – Turyna (66. Kubů)

Velice solidní návštěva na benáteckém fotbalovém stadionu čekala na úvodní branku pouhých devět minut. Po ztrátě na levé straně postupoval kupředu hostující Nikita Khrolenok, který střelou pod padajícím brankářem Strakou rozvlnil síť - 0:1. O dalších sedm minut později se zápští fotbalisté radovali podruhé. Po faulu brankáře Starky na Pardubského odpískal hlavní rozhodčí Vnuk pokutový kop, k němuž se postavil kapitán Jiří Duben a s přehledem proměnil - 0:2. I nadále byli hosté nebezpečnějším týmem. Stropkova střela ale zamířila o kousek vedle pravé tyčky, Chrolenokův pokus dokázal zkrotit Straka.

Ve druhé půli se hra opticky vyrovnala a také Benátky si vytvořily několik šancí. Brankový prostor ale trefil jen střídající Macek, jehož pokus z otočky lapil pohotový Durov. Na druhé straně neuspěl Zoubek, který o píď miinul. Pojistku nepřidal ani Kocourek, jenž tváří v tvář Strakovi nechal vyniknout zkušeného domácího brankáře. Hosty to ale mrzet nemuselo, neboť v nastaveném čase po rohovém kopu dostal míč do sítě důrazný Matyáš Kubů - 0:3.

Do dalšího kola českého poháru tak postupují třetiligové Zápy, které možná vyzvou soupeře z první či druhé ligy.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Ačkoliv tomu výsledek neodpovídá, myslím si, že jsme odehráli jedno z lepších utkání. Měli jsme i dost brankových příležitostí na to, abychom výsledek zkorigovali. Soupeř měl ale dnes větší kvalitu než náš tým, což se prokazovalo hlavně na míči. Klukům svým způsobem nemáme co vytknout, protože, jak jsem řekl, také jsme si vypracovali šance. Ve finální fázi se projevila kvalita soupeřova týmu. Určitě jsme neudělali ostudu. V naší hře by se dala najít spousta pozitivních věcí.

Zdeněk KOUKAL (SK Zápy): Z první akce jsme ihned vstřelili branku. Ze druhé nebo třetí jsme poté zvýšili na 2:0. Místo, abychom zápas dohráli v klidu a něco si vyzkoušeli, tak druhá půle byla z naší strany špatná. Nechci říci, že úplně špatná, byla ale horší. Místo toho, abychom hráli to, co jsme chtěli, přidali třetí, čtvrtý gól, tak to byl spíše takový boj. Jednoduše jsme ztráceli míče a nedostávali se tak do tempa. Naštěstí jsme v závěru vstřelili třetí branku, ta už ale nic neřeší. Soupeřova obrana už byla otevřená, domácí chtěli valit hru nahoru a my udeřili. Spokojený jsem snad jen s postupem. Herně spokojený nejsem, protože se netlačíme více do koncovky.