Rezerva z Obříství body nepřivezla!

Benátecká rezerva se stále v úvodu sezóny nemůže chytit. Výsledkově se jí nedařilo ani na půdě nováčka nejnižší krajské soutěže z Obříství. I když byli hosté po většinu utkání lepším týmem, znovu žehrali na chabou koncovku. Opět museli dotahovat nepříznivý stav. Velká šance v podobě penalty Michala Bohdana zůstala nevyužita, naopak domácí tým z pokutového kopu stanovil konečný výsledek.

Počet diváků: 250

Bendl - Franz (57. Chvátal), Kudela, Sus, Šelemberk, J. Šulc (88. Beran), P. Šulc, Temiak, Tichota (90+2. Kučera), Tláskal, Sklenář

O. Dvořák - Holakovský (64. Ječný), L. Kopa, Bohdan, D. Zmij, Outěřický (60. Vohánka), Sudek, Lenikus (84. Pešta), Poustecký (85. Tott), Zabilanský, Jimmy

Jiří KUBÁT (SK Benátky): Věděli jsme, že potřebujeme nutně bodovat, aby nám týmy nad námi neodskočily. I přes velmi solidní výkon se nám to ale bohužel nepovedlo. Řekli jsme si, že do utkání vstoupíme aktivně a domácí zatlačíme. Hned ve 2. minutě jsme měli vyloženou šanci, v níž jsme netrefili prázdnou bránu. Snažili jsme se, měli jsme hodně standardních situací, hodně centrů, byli jsme aktivní na míči, domácí bránu jsme dobývali. Ze standardní situace jsme ale inkasovali, když nám propadl míč na přední tyči. Na rozdíl od nás soupeř zadní tyč zavře. V poločase jsme tedy 0:1 prohrávali. Do druhé půle jsme vstoupili ještě aktivněji. Byli jsme trpěliví na míči, vytvářeli jsme si poměrně dost náznaků šancí. Vše vyvrcholilo penaltou. Co se týče ofenzívy, leží na nás deka. Míč se od břevna odrazil asi půl metru před brankovou čáru. Nevěšeli jsme hlavu, stále jsme dobývali. Domácí ale z brejku po sporné penaltě zvýšil. Poté už jsme měli spíše platonický tlak. Hrozně mě to mrzí, potřebovali bychom se chytit nějakým ušmudlaným gólem. Našim klukům nemám ani co vytknout. Agresivita, nasazení, hodně centrů do vápna, to všechno v naší hře bylo. V pokutovém území jsme ale impotentní. Na posledních třiceti metrech se bojíme, nejsme přímočaří. Nyní nás čekají dva zápasy pravdy. Nutně musíme bodovat.