Benátky se rozloučily se sezónou domácí prohrou!

Závěrečné utkání divizního ročníku 2022/23 se benáteckým fotbalistům nevydařilo. Již před samotným zápasem bylo jasné, že ani případná prohra nepřipraví domácí o třetí příčku. Ti také nastoupili s několika změnami v sestavě. O výsledku prakticky rozhodl závěr první půle, v níž Benátečtí dvakrát inkasovali. V brankově bohatém zápase se domácím hráčům nepodařilo smazat ztrátu a nakonec tak podlehli východočeskému týmu 2:4.
30. kolo FORTUNA Divize C | 10.06.2023 10:30

2:4

(0:2)

Branky: 60. Šimeček, 90+1. Mil. Macek (pen.) – 38., 67. a 87. (pen.) Trávníček, 43. Zieris

Počet diváků: 110

Straka – Poustecký (64. Pažout), Kopa, Glöckner, Slicho (46. Komárek) – Holakovský (72. Boček), Hájek, Šimeček (82. Mbah), Vobořil (46. Yaroshenko), Bodlák – Mil. Macek

Hampl – Čechovič (74. Brejcha), Zieris, Mařas (90. Mir. Macek), Turner (90. Metlický) – Trávníček, Štěpánek, Knap, Zezula (84. Balcar) – Horčička, Slavík

Hned ve 2. minutě si přitom domácí hráči připsali první střelu. Slichův skákavý pokus ale zkrotil brankář Hampl. Po hříchu to bylo jediné zakončení benáteckého týmu v celé úvodní pětačtyřicetiminutovce. Hosté hrozili zejména po standardních situacích. Prvním varováním byl průnik Horčičky, který ale namířil svoji střelu mimo. Ve 38. minutě po rychlém rozehrání brankáře Hampl táhl míč po pravé straně Štěpánek, přesným centrem vybídl trestuhodně volného Michala Trávníčka, jenž vstřelil úvodní gól – 0:1. Vstřelená branka hosty nabudila. O pět minut později vychytal Slavíka brankář Straka, akce ale pokračovala, míč si v pokutovém území našel kapitán Petr Zieris a dostal ho naprosto přesně pod břevno – 0:2. Snížit mohl v závěru první půle Vobořil, jehož pokus srazili hostující hráči na rohový kop. Po něm také skončil první poločas.

Do druhé půle udělali domácí trenéři dvě změny a na domácích hráčích ihned bylo vidět větší odhodlání. Glöcknerova hlavička ze záklonu mířila nad bránu, chvíli poté střílel Milan Macek jen do Hampla. V 53. minutě měl ostře nabito nabíhající Kopa, který ale těsně minul. Přesto se Benátečtí kýžené branky dočkali. Po hodině hry našel Hájek z přímého kopu nabíhajícího Viktora Šimečka a benátecký kapitán nemohl být přesnější – 1:2. O sedm minut později však benátecké hráče zchladila studená sprcha. Michal Trávníček zůstal před Strakou opět trestuhodně neobsazený a věděl si rady – 1:3. Čtyři minuty před koncem navíc v pokutovém území fauloval Bodlák a Michal Trávníček jistě proměněnou penaltou dovršil hattrick – 1:4. Pokutový kop se pískal, po faulu na Komárka, také na druhé straně. I tam byl Milan Macek neomylný, Hampla poslal na druhou stranu a završil svůj střelecký účet na deseti divizních brankách – 2:4. Ihned poté hlavní rozhodčí Kubec ukončil zápas.

Dosažené třetí místo rozhodně není špatným výsledkem benáteckých fotbalistů. Co ale mrzí, je méně povedený závěr soutěže, všichni asi vědí, že se dalo vytěžit více a druhé místo určitě nebylo nedosažitelnou metou.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Na tomto utkání není příliš, co hodnotit. Bylo to takové vyvrcholení našeho vystoupení v posledních dvou zápasech. Pochopitelně jsme nepředvedli optimální výkon. Strašně se nadřeme na branku, potřebujeme na ni pět nebo šest šancí, kdežto soupeř se dvakrát nebo třikrát dostane do vápna a ihned nás potrestá. Proto se zrodil takový výsledek. Je konec sezóny, zanedlouho začne letní příprava a my se musíme zaměřit na novou sezónu, což doufám, že bude lepší než tato.

Vladimír MARKS (MFK Trutnov): Hodně bylo znát, že jsme stále hráli o lepší umístění. Pokud bychom prohráli, byli bychom šestí, když jsme vyhráli, jsme čtvrtí. Řekl bych tedy, že jsme měli o co hrát, kdežto domácí už neměli o co hrát. Benátečtí trochu protočili sestavu. Tohle je alfou a omegou dnešního zápasu. Přistoupili jsme k němu tak, jak jsme chtěli. Hráli jsme poctivě, dobře jsme ho zvládli i takticky. Spíše to jsou ale takové řeči. Poslední zápas nejde příliš ovlivnit, je to více o hlavách hráčů. Tohle se potvrdilo i na hřišti. Vyhráli jsme zaslouženě.

POSTUP do ČFL: 1. Liberec "B"
SESTUP do KP: 13. Čáslav, 14. Brandýs n/L., 15. Dvůr Králové, 16. Náchod