SK Benátky nad Jizerou
Redakce

Z Náchoda vezeme všechny body za nejtěsnější výhru. Tři body vystřelil Zabilanský!

V utkání dvou týmu z opačných pólů tabulky divizní skupiny C rozhodoval jen jediný gól. Ten vstřelil pět minut po začátku druhé půle benátecký obránce Zabilanský. Domácí, hrající o záchranu, byli po většinu utkání pod tlakem zkušenějšího soupeře, ten však zahazoval i ty největší příležitosti, a tak byl tento zápas otevřený až do závěrečného hvizdu sudího Šimka. Po něm si mohli benátečtí hráči oddychnout, neboť jejich náskok na druhém místě se neztenčil.

Počet diváků: 120

Baláž – Světlík (76. Krejčík), Punar, Locker, Král (76. Knap) – Simon, Brich, Petřík, Zámečník (59. Jahoda) – Rojšl, Rajnoch (59. Ansorge)

Dědek – Zabilanský, Kopa, Glöckner, Slicho – Bodlák (67. Knobloch), Šimeček (85. Boček), Vobořil, Komárek, Yaroshenko (82. Pažout) – Macek (67. Mbah)

Duel, který byl odehrán v náchodské části Běloves, ležící jen necelé dva kilometry od hranic s Polskem, měl jasného favorita. Benátečtí hráči svoji hrou prognózy naplňovali. Od úvodu zápasu byli více na míči a vytvořili si také několik příležitostí. Po čtvrt hodince hry netrefil míč před odkrytou částí brány skluzující Slicho. O minutu později trefil Macek parádní střelou břevno náchodské brány. I nadále diktovali svěřenci hostujícího trenéra Staňka hru a náchodského soka do šancí nepouštěli. Gól hosté neoslavili ani po střele Vobořila zpoza vápna, kterou zkrotil pozorný Baláž. Na druhé straně se naopak po standardní situaci napnula síť. Hlavičkující Punar se ale nacházel v ofsajdu, čehož si pomezní rozhodčí Beneš povšiml.

V úvodu druhé půle se snažil Bodlákův přízemní centr usměrnit nohou Macek, což se mu ale nepodařilo. V pozoru museli být také hostující obránci, mezi nimiž kličkoval Petřík, který následně pálil nad břevno. V 50. minutě se míč přes Glöcknera, Bodláka a Komárka dostal k nabíhajícímu Janu Zabilanskému, který mířil přesně k pravé tyči – 0:1. Vyrovnat mohli domácí po hodině hry. Kapitán Brich ale po další standardní situaci dostal míč do sítě úmyslným hraním rukou. Gól tak nebyl uznán a Brich si zblízka, z rukou hlavního rozhodčího Šimka, prohlédl žlutou kartu. S blížícím se koncem utkání vrhli domácí všechny síly do útoku. Zkušený trenér Krejčík stáhl hru jen na tři obránce a logicky se pro benátecké hráče otevírala zadní vrátka. Tisíciprocentní příležitost ale spálil střídající Mbah, který obešel brankáře Baláže a místo přihrávky zcela volnému Jarošenkovi, jenž by zakončoval do prázdné brány, volil střelu, kterou na brankové čáře odkopl jeden z domácích hráčů. V nastaveném čase nepotvrdil vítězství ani další střídající hráč. Útočník Pažout uháněl z vlastní poloviny sám na brankáře Baláže, jeho bránu ale o chloupek minul.

Po téměř pěti nastavených minutách byl tento zápas ukončen. Benátečtí si touto výhrou upevnili druhou příčku, příští týden je čeká ve šlágru kola první liberecká rezerva. Nad náchodským soupeřem se naopak stahují sestupová mračna.

Ohlasy trenérů

Karel KREJČÍK (FK Náchod): Ukázalo se, že Benátky mají kvalitnější mužstvo. Našim klukům nemůžeme upřít snahu, protože bojovali. V závěru jsme se snažili nakopávat míče dopředu, avšak dělali jsme chyby. Benátky z toho měly několik vyložených situací. Trošku mě mrzí, že jsme vstřelili dvě branky, přičemž ani jedna nebyla uznána. Podívám se na video, jak to vypadalo. Je pravdou, že za celý ročník se několikrát stalo, že nás soupeři podobnými góly, které nebyly úplně fér, ztrestali. Minimálně jednu branku jsme mohli vstřelit. Jarní část sezóny nás zastihla s hromadou zraněných hráčů. Dnes hrál i můj syn na pár minut, a to má teprve měsíc po natržení svalu. Ze sestavy nám vypadl také Bičiště. Dnes nenaskočil ani Havlena. Myslím si, že zrovna Honza by nám dnes pomohl. Bohužel asi hrajeme to, na co máme. Ukazuje se, že na divizi je to málo.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Z naší strany jsme odehráli slušné utkání. Celý zápas se hrálo víceméně na jednu bránu. V prvním poločase jsme neměli takovou kvalitu v pokutovém území. Ve druhé půli jsme soupeře otevřeli a vše nám hrálo do karet. Co jsme dnes neproměnili, bylo trestuhodné. Měli jsme snad pět brejkových situací, z toho třikrát jsme šli ve dvou hráčích na nikoho. Do poslední minuty pak trneme, jestli nepřijde nějaký dlouhý balón do pokutového území. Tří bodů z venku si vážíme.