Bod z Turnova zachránil tři minuty před koncem střídající Matěj Bodlák!

Po přesvědčivé výhře na půdě Hlinska přišlo vystřízlivění. Nebezpečný Turnov byl po celé utkání nebezpečným sokem. Po dvaceti minutách vedl, i když byli benátečtí hráči ve druhé půli lepším týmem, do vyložených šancí se nedostávali. Přesto tři minuty před koncem zásluhou Bodláka po standardní situaci zaslouženě vyrovnali a odvezli si ze severu Čech cenný bod.

Počet diváků: 280

Franc – Tobiáš, Petržilka, Peuker, Chládek – Šťovíček (68. Müller), Horák, Svoboda (90+2. Břenek), Prokopec (68. Š. Havel) – P. Havel (81. Tomašov), Marek (68. Beníšek)

Straka – Zabilanský, Kopa, Glöckner, Komma (46. Slicho) – Knobloch (68. Pažout), Vobořil, Boček (68. Bodlák), Komárek, Yaroshenko – Mbah (46. Macek)

V úvodu utkání byli mírně lepší benátečtí fotbalisté, kteří častěji drželi míč na svých kopačkách a byli také nebezpečnějším týmem. Ve 13. minutě zahrával rohový kop Komma, jeho pěkný centr usměrňoval Glöckner a brankář Franc musel vyškrábnout míč na rohový kop. Ihned po něm zakončoval Mbah, míč sice skončil v síti, bohužel pro hosty jen v té boční. Chvíli poté po dalším rohovém kopu Kommy hlavičkoval Vobořil do spojnice břevna a tyče. Hosté své šance nevyužili a přišel trest. Šťovíček si na pravé straně pohrál s Kommou, po následné přízemní přihrávce střílel mimo dosah brankáře Straky Radim Radim Prokopec0:1. I poté byli hosté opticky lepším týmem, jejich akce ale končili převážně před vápnem. Trestat mohl hostující Svoboda, jehož pokus srazili hosté na poslední chvíli alespoň na rohový kop. Do kabin tak odcházeli domácí s těsným vedením v zádech.

Do druhého poločasu hosté dvakrát vystřídali. Přesto museli hned vzápětí čelit velké šanci. Petra Havla ale vychytal brankář Straka. Od této chvíle diktovali hru opět benátečtí hráči, do vyložených šancí se ale nedostávali. Dvě příležitosti měl Yaroshenko. Jednou střílel nad bránu, podruhé jeho střelu zkrotil Franc. Když už to vypadalo, že tři body zůstanou v Turnově, zahrávali benátečtí hráči standardní situaci. Odražený míč si našel Matěj Bodlák a utěšenou střelou z hranice vápna trefil přesně k pravé tyčce – 1:1. Ani tříminutové nastavení o vítězi nerozhodlo. Přesto můžeme tvrdit, že bod z turnovského pažitu je pro benátecké hráče ziskem, neboť po většinu utkání museli dotahovat.

Hned příští týden čeká na Staňkovi svěřence stěžejní zápas. Na svém hřišti totiž hostí Velké Hamry, tedy dalšího soupeře z horní poloviny tabulky. Na podzim Benátky po konsolidovaném výkonu dokázaly ve Velkých Hamrech o dvě branky zvítězit. Podobný výsledek by se hodil i nyní…

Tomáš NOSEK (FK Turnov): Na tomto terénu, který tu u nás permanentně máme, se hrál oboustranně dobrý zápas. Bylo vidět, že se střetly dva týmy z horní poloviny tabulky. Řekl bych, že v některých úsecích hry jsme byli lepším mančaftem. Upřímně si myslím, že jsme dva body ztratili. Naše hráče jsem o poločase upozorňoval, že standardní situace jsou silnou benáteckou zbraní. Hosté ze hry neměli prakticky žádnou šanci. O dělbě rozhodla právě jedna standardka, kterou jsme si nepohlídali.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Utkání jsme si standardně zkomplikovali v prvním poločase. Mrzí mě branka, kterou jsme obdrželi, protože padla po hrubé individuální chybě. Pokud chceme pomýšlet na všechny body, nemůžeme inkasovat první gól. Soupeř byl na nás dobře připravený, dobře bránil, hrál silově. Těžko se nám to odmyká. Zaplaťpánbůh dnes Matěj Bodlák v závěru utkání vyrovnal. Musím ale na druhou stranu říci, že i když se nám úplně nedařilo, šance na vítězství jsme měli. V prvním poločase jsme měli několik velmi dobrých standardních situací, soupeř si vypracoval jednu supergólovou příležitost na začátku druhého poločasu, znovu po naší chybě při bránění. Stále si myslím, že příležitostí jsme měli dost. Cením si toho, že ve třetím zápase v tomto týdnu jsme pracovali, bojovali jsme, i když to z naší strany byla spíše fotbalová křeč. Je to plusový bod z venku a nyní se musíme připravit na Velké Hamry.