Druhá prohra v soutěži. Ústí nad Orlicí potvrdilo v Benátkách dobrou jarní formu!

Teprve druhá porážka benáteckých fotbalistů, z toho první před svými vlastními diváky. Benátky utkání proti Ústí nad Orlicí měly velice dobře rozehrané, vedly v něm a hosté nebyli téměř po celý první poločas nebezpečným týmem. Brankou do šatny ale jejich akcie stouply. Osm minut po poločasové přestávce strhli vedení na svoji stranu a tento náskok udrželi až do závěrečného hvizdu.
21. kolo FORTUNA Divize C | 07.04.2023 16:00

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

1:2

(1:1)

Branky: 24. Chleboun (vlastní) – 45. Sokol, 53. Špatenka
ŽK: 81. Kopa, 83. Kysela (as. trenéra), 90+5. Komma – 86. Langer, 90. Mikor, 90+3. Krátký

Počet diváků: 180

Dědek – Zabilanský, Kopa, Glöckner, Komma – Yaroshenko (46. Mbah), Vobořil, Bodlák, Komárek (60. Macek), Slicho – Pažout (68. Boček)

KrátkýLanger, Mikor, Chleboun, Stránský – Sokol (71. Kozák), Souček (90+2. Češka), Špatenka, Bednář (90+2. Petrjánoš), Hynek (90+2. Popelář) – Tichý (15. Vašek)

Od prvních minut byli benátečtí fotbalisté více u míče. Hosté se na útočnou polovinu dostávali spíše sporadicky. Orlickoústecký brankář Krátký byl ale i přesto bez práce. Pokusy domácích hráčů totiž často míjely brankový prostor. Tak jako kupříkladu Kommova střela zpoza vápna, která letěla kousek vedle levé tyčky. Ve 24. minutě se uvolnil k centru Yaroshenko, poslal míč před bránu, kde si ho nešťastně za záda vlastního brankáře srazil obránce Patrik Chleboun – 1:0. O chvíli později pálil z voleje Vobořil, míč snad ofoukl břevno východočeské brány. Když už to vypadalo, že si domácí odnesou do kabin těsný náskok, Staňkovi svěřenci chybovali na levé straně a po následném centru se k míči dostal nevelký Tomáš Sokol a hlavičkou zaskočil všechny, včetně brankáře Dědka – 1:1.

Po poločasové domluvě nastoupili domácí do druhé pětačtyřicetiminutovky s vervou. Pažout ale ve vápně nepřetlačil dvojici protihráčů, střílející Slicho byl nepřesný. A tak udeřili hosté. Střelu z levé strany ještě dokázal Dědek vyrazit, dobíhající Vojtěch Špatenka měl ale poměrně snadnou úlohu – 1:2. Benátky tak musely poprvé na jaře dotahovat. Navíc musel Dědek čelit i další nebezpečné střele Sokola, s tou si ale dokázal poradit. Na druhé straně hosté na poslední chvíli skočili do Vobořilovy střely, kterou srazili na rohový kop. Po minutě na hřiště se mohl stát slavným domácí Boček, jehož pěkný pokus vytáhl výtečným zákrokem brankář Krátký. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Vobořil nad bránu. Závěrečná desetiminutovka, včetně nastavení, probíhala v duchu orlickoústeckého zdržování, polehávání na trávníku, fotbal se prakticky nehrál. Po pětiminutovém nastavení hlavní rozhodčí Nymsa ukončil zápas, na který Benátečtí nebudou vzpomínat v dobrém.

Nevydařené utkání je třeba hodit za hlavu a už se pomalu soustředit na další kolo, v němž Benátky zajíždí k derby utkání do nedaleké Dobrovice.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Přiznám se, že jsme se podobného vývoje zápasu obávali. Věděli jsme, jakým způsobem se Ústí nad Orlicí prezentuje. Připravovali jsme se na to, stejně nás ale potrestali i kvůli našim individuálním chybám. Jinak si myslím, že nám zápas šel na ruku. Vedli jsme 1:0, což jsme přesně chtěli. Soupeř musel vystřídat útočníka Tichého, který je nebezpečný a na nějž jsme se připravovali. Do 35. minuty se pro nás zápas vyvíjel idylicky. Nedokážu si vysvětlit, proč jsme poté začali vymýšlet fotbal. Začali jsme hrát prostředkem, což jsme si říkali, že nemůžeme. Soupeř nás v poslední minutě první půle potrestal. Jen hloupé týmy si nechávají dávat branky v závěrech poločasů. Byla to velká komplikace. Druhý gól jsme inkasovali po výborném přenesení hry a naší individuální chybě na beku, následně jsme ještě před brankářem nedohráli situaci. Prohrávali jsme 1:2, což bylo pro nás hodně složité. Na druhou stranu jsme si ve druhém poločase vypracovali čtyři tisíciprocentní brankové příležitosti. Ať už to byl Boček, kterého krásně vychytal brankář. V dalších šancích byl Vobořil nebo Slicho. Měli jsme spoustu rohových kopů, tlak do vápna. Ještě v poslední minutě měl další příležitost nůžkami Macek. Bohužel jsme to nedokázali proměnit. Je to strašná škoda a strašné zklamání. Není to ale konec světa, je to fotbal. Nezvládli jsme utkání, které jsme měli zvládnout. Musíme se připravit na příští týden na Dobrovice a hlavně zase začít poctivě. Je potřeba se vyvarovat chyb, které jsme dnes udělali. Vím, že se proti bránícímu soupeři s rychlým přechodem do útoku hraje těžce. V těchto zápasech potřebujeme, aby hráči udrželi nervy na uzdě a hráli takticky.

Vladimír CHUDÝ (Ústí nad Orlicí): Nezachytili jsme začátek utkání. Soupeř v něm byl lepší v pohybu i v kombinaci, my v tomto zaostávali. Postupem času se hra vyrovnávala. Bohužel v tu chvíli jsme dostali nešťastnou branku. Myslím si, že závěr první půle jsme zvládli dobře a dokázali vyrovnat. Tím jsme se trošku nastartovali a pokračovali v tom i ve druhém poločase, v němž jsme vstřelili druhou branku a utkání dovedli do zdárného konce.