Benátky rozhodly utkání proti Dvoru Králové v závěrech obou poločasů!

V duelu s Dvorem Králové byli velkým favoritem, přesto se jejich výhra nerodila vůbec lehce. Fotbalisté Benátek nad Jizerou však díky dvěma gólům v závěrech obou pětačtyřicetiminutovek splnili očekávání a východočeského soupeře, který bojuje o záchranu divizní soutěže, porazili 2:0.
19. kolo FORTUNA Divize C | 26.03.2023 15:00

TJ Dvůr Králové nad Labem

2:0

(1:0)

Branky: 45. Vobořil, 90+1. Silcho
ŽK: 16. Kopa, 32. Komma, 69. Yaroshenko, 90+4. Macek – 13. Picha, 53. Allen, 90. Machač

Počet diváků: 150

Dědek – Zabilanský, Kopa, Glöckner, Komma – Bodlák (64. Mbah), Knobloch, Šimeček (79. Komárek), Vobořil, Yaroshenko (70. Slicho) – Pažout (70. Macek)

Matula – Štědrý, Vitebský, Hospedales, Picha – Tuťálek (77. Šťastný), Ramdeen, Hruška (69. Hrubý), Votrubec, MachačAllen (77. Mertlík)

Hned ve 3. minutě se k první střele tohoto zápasu prodral domácí Bodlák, jeho pokus ale Matulu v brance Dvora Králové neohrozil. Domácí byli určitě více u míče, jejich snahu však brzdila nepřesnost. Na druhé straně se po standardní situaci zjevil před Dědkem naskakující Picha, hlavou ale míč netrefil. Ochozy zašuměly také po Kommově akci a následném zakončení Vobořila, který ale mířil jen do míst, kde stál připravený Matula. S přibývajícími minutami benátečtí hráči stupňovali tlak. Diváci již skoro křičeli gól ve 42. minutě. Bodlák se protáhl do pokutového území, Knoblochovu střelu ale vychytal Matula, dorážející Komma nepropasíroval míč do brány. S radostí se tak čekalo až do závěrečné minuty. Bodlák z levé strany posadil přesný centr na hlavu Petra Vobořila a ten jen zdokumentoval svoji střeleckou fazónu – 1:0. Chvíli po této důležité brance hlavní rozhodčí Štípek ukončil první poločas.

Hned na začátku druhé půle mohli benátečtí hráči pojistit náskok. Po chybě Vitebského pospíchal vstříc Matulovi Pažout, hostující brankář jej ale vychytal. Na druhé straně se neprosadil Ramdeen, když jeho pokus zblokoval Komma. Těsný náskok domácího týmu se nezměnil ani po střele střídajícího Slicha, kterou Matula vyrazil na rohový kop. V závěrečných minutách zkusili hrát hosté vabank a vzadu se jim otevírala okénka. Zakončující Komárek trefil jen obránce Hospedalese, s následnou střelou Slicha si poradil Matula. Při další akci střílel Macek o píď vedle vzdálenější tyčky. Pojistka přišla až v první nastavené minutě. Mbah ještě pohořel na velmi dobrém Matulovi, dorážející Tomáš Slicho už ale dostal míč do brány a napsal tak závěrečnou tečku – 2:0. Benátečtí tak z důležitého zápasu proti sestupem ohroženému Dvoru Králové berou všechny tři body.

Nyní je čeká cesta na východ Čech, konkrétně do Hlinska, které je na třetím místě s dvoubodovou ztrátou na Benátky. Můžeme očekávat těžký, vyrovnaný zápas, který by měl být šlágrem příštího kola.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): U nás je to stále stejná písnička, jsme rádi za tři body. Výhra se rodila strašně těžko, protože jsme soupeře stále drželi v naději, aby tu bodoval. Ve druhém poločase jsme nehráli optimálně. Začali jsme nervózně, poté jsme ale tempo stupňovali. Od 20. minuty jsme směrem nahoru hodně dominovali. Měli jsme snad čtyři brankové situace, během jedné chvíle dokonce v takovém balíčku tři šance v jedné. Naštěstí jsme poté vstřelili branku na 1:0, která nás uklidnila. Pod tíhou zodpovědnosti se nám ale nedařilo hrát ve druhé půli to, co jsme chtěli. Nakopávali jsme míče nahoru, hodně se nám vracely, nepodrželi jsme míč. Byli jsme nervózní, ale přesto jsme si vytvořili další gólovky Pažoutem i Mackem. Řekl bych, že za dnešní utkání jsme si vypracovali více brankových příležitostí, než za předchozí tři zápasy dohromady. Přesto jsme až do 89. minuty drželi soupeře v naději, což bylo strašně nepříjemné. Jsem hrozně rád, že jsme tento zápas zvládli. Příští týden jedeme do Hlinska, jsme o dva body před nimi. I tam se budeme snažit zvládnout zápas. Bude to opět těžké utkání, ale to samé bude i pro Hlinsko. Dá se tedy očekávat vyrovnaný zápas, na který se těšíme.

František ŠTURMA (TJ Dvůr Králové): Nemůžu říci, že by kluci nechtěli hrát, nebo se nesnažili. Myslím si, že na naší straně byla snaha po celých devadesát minut. Problémem byla smolně inkasovaná branka ve 45. minutě. Řekl bych, že ve druhém poločase jsme byli aktivnější než domácí, ale nepodařilo se nám vypracovat nějakou vyloženou šanci. Posledních dvacet minut jsme hráli na tři obránce a dva útočníky, bylo to takové vabank. Druhý gól jsme tak inkasovali v 90. minutě. Víme, jaké máme problémy. Na mysli mám hru směrem dopředu. Trénujeme to, snažíme se kluky zlepšovat, ale tohle je nás největší problém. Myslím si, že bojovnost, nasazení a agresivita v naší hře je, stejně tak fotbalové věci. Chybí nám ale útočná fáze.