Všechny body za vysokou výhru vezou Benátky z Nového Bydžova!

Svému soupeři měli rozhodně co vracet. Vždyť s ním v podzimní části sezóny ztratili před vlastními diváky body po remíze 1:1. Na půdě Nového Bydžova ale neponechali Benátečtí nic náhodě. V prvním poločase se ujali vedení po Vobořilově brance. Střelecký koncert rozjeli Staňkovi svěřenci v závěrečné čtvrthodince, v níž třikrát skórovali a přesvědčivě zvítězili 4:0.
18. kolo FORTUNA Divize C | 19.03.2023 15:00

RMSK Cidlina Nový Bydžov

0:4

(0:1)

Branky: 22. a 87. (pen.) Vobořil, 78. Yaroshenko, 90+2. Pažout
ŽK: 49. Voldán, 57. Drobný, 83. Mokošín – 42. Bodlák, 55. Komárek, 70. M. Macek 80. Pažout

Počet diváků: 200

Strýhal – Marek (83. S. Bekera), Mokošín, Novák, Drobný – Špinka (67. Zvěřina), Štajer, Voldán (63. Holec), Blažek, Trejbal – N. Bekera

Dědek – Slicho, Kopa, Glöckner – Zabilanský, Šimeček, Vobořil, Komárek (63. Yaroshenko), Bodlák (84. Mbah) – Knobloch, M. Macek (77. Pažout)

První vážnější šanci přinesla 7. minuta. V ní se ke střele z vápna dostal hostující Knobloch, který však trefil pouze tyčku. Domácí hrozili prakticky jen po centrech ze stran, se kterými si ale pozorná obrana včetně brankáře Dědka dokázala poradit. Ve 22. minutě sklepl Bodlákův centr Knobloch pro Petra Vobořila a ten uklidil míč do sítě – 0:1. Poté Zabilanského střela skončila nad břevnem novobydžovské brány. Na druhé straně byl nepřesný Nikolas Bekera, jehož pokus na dlouhou nohu skončil taktéž nad bránou. Do kabin tak odcházeli spokojenější hostující hráči s těsným vedením v zádech.

Fotbal bez větších vyložených šancí pokračoval i ve druhé půli. Po jedenácti minutách zahrával domácí Novák trestný kop z výhodné vzdálenosti, trefil ale jen dobře postavenou zeď. O deset minut později zakončoval jeho spoluhráč Nikolas Bekera a jeho pokus ofoukl tyčku. Přímý kop z hranice vápna čekal také na hosty po faulu na Yaroshenka. Kapitán Šimeček ale zamířil o kousek nad branku. O chvilku později už se v Novém Bydžově slavilo a znovu na benátecké straně. Centr z pravé strany si zpracoval střídající Oleksandr Yaroshenko a po otočce dostal míč do brány – 0:2. V 86. minutě byl strůjcem dalšího důležitého okamžiku znovu Yaroshenko, toho ve vápně fauloval domácí brankář Strýhal a na hosty čekal pokutový kop. Ten si vzal na starost zkušený záložník Petr Vobořil, Strýhala poslal na druhou stranu a s přehledem zvýšil – 0:3. Poslední zásah si domácí hráči přichystali na první nastavenou minutu. Další střídající hráč Michal Pažout si v pokutovém území elegantně obhodil patičkou protihráče a napsal definitivní tečku za tímto kláním – 0:4. Po přesvědčivé výhře se tak benátečtí hráči dotáhli na rozdíl jediného bodu od druhého Hlinska.

Také v dalším kole velí povinnost bodovat, do Benátek nad Jizerou zajíždí Dvůr Králové, tedy tým, který bojuje o záchranu divizní soutěže.

Petr PRŮCHA (Nový Bydžov): Je to zasloužená, avšak krutá porážka. Po neúspěchu s Hlinskem jsem myslel, že uhrajeme lepší výsledek. Co se týče našeho výkonu, troufám si tvrdit, byť jsme 0:4 prohráli, že byl diametrálně odlišný než v minulém zápase proti Hlinsku. Hosté mají zkušený tým, který dokáže využít jakoukoliv naši slabou stránku. Chytrost jejich útočných, ale i obranných hráčů nás stála body. Musíme se poučit. Příští týden jedeme do Turnova, kde nás čeká znovu těžký zápas, v něm musíme podat ještě lepší výkon.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Nebudu říkat nic nového. Získali jsme tři body, za které jsme rádi. Potvrdilo se, co jsem říkal minulý týden, hrálo se spíše ragby než fotbal. Jsem rád, že jsme neinkasovali, vyhráli 4:0 a budeme se chystat na příští týden na dalšího soupeře.