1. kolo MOL CUP | 17.08.2022 18:00

FK Arsenal Česká Lípa

3:4

(0:3)

Branky: 53. Halbich, 72. Žižka, 83. Filip – 28. Šimeček, 38. Macek, 45. Zabilanský, 62. Komárek

Počet diváků: 250

Plechatý – Ješeta (55. Žižka), Krčmář, Baláž (78. Hanl), Filip, Halbich, Havel (68. Kříž), Valta (55. Blažek), Šimon (55. Kazda), Dvořák, Henzl

Straka – Holakovský, Glöckner, Kopa, Komma (63. Knobloch) – Šimeček – Zabilanský (63. Vlček), Mbah (79. Kadeřábek), Komárek (90+5. Poustecký), Slicho – Macek (79. Zedníček)

První kolo MOL Cupu zvládli a pohárovou soutěží po výhře 4:3 putují dál. Benátečtí fotbalisté zavítali na půdu České Lípy, střetly se tak divizní týmy, které doposud na začátku sezóny neztratily ještě ani bod. Česká Lípa měla navíc v zádech drtivou pohárovou výhru 7:0 nad Novým Borem. První půle patřila benáteckým fotbalistům, kteří po gólech Šimečka, Macka a Zabilanského vedli pohodlným náskokem tří gólů. Hosty nerozházelo ani snížení Halbicha na začátku druhé půle, o chvíli později totiž odpověděli Komárkem. V závěru Česká Lípa mocně dotahovala a dostala se až na dostřel. Po pětiminutovém prodloužení a závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Černého bylo jasné, že benátečtí fotbalisté postupují a v další fázi mohou narazit na ještě mnohem renomovanějšího soupeře.

Martin JÁNOŠÍK (Česká Lípa): Úvod utkání byl oboustranně bez šancí. První poločas rozhodly dvě standardní situace, které jsme nezvládli. Posléze jsme ještě inkasovali třetí gól a utkání se zdálo být rozhodnuté. Jsem rád, že jsme zápas zdramatizovali. V době, kdy jsme se trošku nadechovali, jsme udělali fatální chybu v obraně a soupeř nám odskočil na 4:1. Kluci se nevzdali a snažili se. Bylo to drama až do konce. Řekl bych, že hodně rozhodl první poločas, který jsme nezvládli.

Jan KYSELA (SK Benátky): Měli jsme vlažnější začátek. Prvních dvacet minut jsme měli trošku problém s rozehrávkou domácích. Poté jsme ale přeskupili rozestavení. Herně jsme se dostali do pohody. Hráli jsme na míči. Strašně nám pomohly dvě branky po standardních situacích, navíc nám prospěl i třetí gól. O poločase jsme si řekli, že nesmíme inkasovat, jako na potvoru jsme ale dostali branku. Domácím to trošku vlilo krev do žil a my se dostali pod tlak. Čtvrtý gól nám de facto vůbec nepomohl k tomu, abychom se zklidnili. Toto utkání jsme měli dohrát přesně tak, jako to minulé v Letohradu. Bohužel toto utkání bylo úplně jiné. Česká Lípa ukázala svoji sílu, hrála míče za obranu s kolmými přihrávkami. Po takových situacích jsme dostali dvě branky. Do poslední minuty jsme se klepali o postup. Kluky musíme pochválit, s vypětím všech sil jsme to zvládli a o to je postup cennější.