Podzimní část zakončily Benátky vítězstvím v Trutnově!

Úspěšnou podzimní část sezóny zakončili výhrou. Benátečtí fotbalisté ukončili první polovinu soutěže zápasem na trutnovské půdě. Domácí se nachází v horní polovině tabulky a v letošním divizním ročníku jsou pro každého soupeře nepříjemným protivníkem. Benátky na východě Čech potvrdily, že se jim proti trutnovským fotbalistům daří. V první půli dvakrát mířili přesně. Nejprve se prosadil zkušený Vobořil, chvilku poté proměnil Bodlák pokutový kop. Domácí však v nastaveném čase prvního poločasu dokázali snížit Čechovičem. Ve druhém poločase sahali trutnovští fotbalisté po bodu, brankář Dědek ale svůj tým podržel a hosté si tak na poměrně dalekou cestu mohli přibalit tříbodový zisk.
15. kolo FORTUNA Divize C | 12.11.2022 14:00

1:2

(1:2)

Branky: 45+1. Čechovič - 27. Vobořil, 29. Bodlák (pen.)
ŽK: 37. Trávníček, 79. Štěpánek, Mir. Nacek, 87. Čech (as. trenéra) - 45. Glöckner, 45+2. Kysela (as. trenéra) 68. Bodlák, 71. Mil. Macek, 80. Boček, 87. Dědek, Kopa, 90. Staněk (trenér)

Počet diváků: 100

Hampl - Mir. Macek, Tobiáš, Štěpánek, Knap, Slavík, Brejcha, Zieris (39. Mařas), Čechovič, Zezula, Trávníček

Děděk - Zabilanský (66. Slicho), Kopa, Glöckner, Komma – Knobloch, Komárek (90+2. Poustecký), Bodlák (78. Boček), Vobořil, Mbah (66.Šimeček) – Mil. Macek

Od úvodu utkání to byli hosté, kdo držel více míč na svých kopačkách. První střeleckou příležitost si ale vypracovali domácí. Brejchův centr propadl až ke Štěpánkovi, jenž z pravé strany mířil nad bránu. O mnoho více zahřmělo na druhé straně. Ve 12. minutě byla Bodlákova střela zblokována k Mackovi, jehož pokus z otočky protáhl Hampla, který ale dokázal zkrotit míč. Benátečtí i nadále byli nebezpečnějším týmem. Knoblochovi ale střela z hranice vápna nesedla. Právě Knobloch vybojoval ve 26. minutě rohový kop, který si vzal na starost Komma, jehož přesný centr našel naskakujícího Petra Vobořila a na benátecké straně se slavilo – 0:1. Chviličku poté zahrál domácí kapitán Zieris v pokutovém území rukou a hlavní rozhodčí Bečvář ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Matěj Bodlák, poslal Hampla na druhou stranu a proměnil – 0:2. Další střelecký pokus měl na svědomí Komma, avšak Hampl byl včas na umělém trávníku a míč ukořistil. Nebezpečný byl také další z četných Kommových centrů, kterým hledal Knoblocha, brankář Hampl ale vytěsnil míč mimo ohrožení své brány. Když už to vypadalo, že si hosté odnesou do kabin dvoubrankový náskok, v nastaveném čase udeřilo. Nejprve byl Slavíkův trestný kop z ideální vzdálenosti sražen zdí na roh. Ten si vzal na starost Trávníček, jehož centr nedokázali hosté ukopnout a Štěpán Čechovič střelou zpoza vápna trefil naprosto přesně – 1:2. Domácí tým tak gólem do šatny snížil.

Ve druhé půli se herní obrázek poněkud změnil a zaměstnanějším mužem byl rozhodně benátecký brankář Dědek. Ten si musel poradit se střelou zpoza vápna po rohovém kopu v 57. minutě. Chvíli poté tlačil míč Trávníček z přímého kopu přesně k levé tyči benátecké brány, tam se ale natáhl Dědek a dalším bravurním zákrokem míč vyrazil. Na druhé straně pálil Knobloch vysoko nad břevno trutnovské brány. Největší šanci si domácí přichystali na 82. minutu. Čechovičův přímý kop se dostal ke zcela volnému Knapovi, kterého ale tváří v tvář Dědek vychytal. V mírně nervózním závěru už se nějaké drama neurodilo a benátečtí hráči tak importovali do středu Čech všechny tři body.

Benátky tak přezimují na velmi pěkné třetí příčce, která jim dává šanci do jarních odvet zabojovat o nejvyšší umístění.

Článek z webu soupeře ZDE.

Vladimír MARKS (MFK Trutnov): Připravovali jsme se na velice kvalitního soupeře, o kterém jsme věděli, že málo gólu inkasuje a poměrně dost jich střílí. Myslím si, že právě tohle se potvrdilo. V prvním poločase byli hosté více na míči, byli lepší a nebezpečnější. I když si myslím, že si vyložené šance nevytvářeli. Tak, jak to dělají dobré týmy, tak i Benátky si pomohly standardní situací a z rohového kopu nám vstřelily gól. Druhý gól padl z penalty po naší nešťastné ruce. Do druhého poločasu jsme si řekli, že už není na co čekat. V první půli jsme chtěli hrát trpělivě a spíše čekat na to, co předvedou Benátky. Řekl bych, že se hra ve druhé půli minimálně vyrovnala. Měli jsme šance na to, abychom utkání určitě alespoň zremizovali. Se štěstím jsme brankový stav mohli třeba i otočit. To se nám bohužel nepovedlo. Jsem rád, že se naše hra ve druhém poločase zvedla a že jsme podzimní část sezóny zakončili důstojně.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Získali jsme strašně moc cenné tři body, za které jsem hrozně rád. Myslím si, že v prvním poločase jsme hráli přesně to, co jsme chtěli hrát. Vycházela nám i přechodová fáze. Pomohli jsme si standardními situacemi. První branku jsme vstřelili ze secvičeného rohového kopu, druhou pak z penalty. Trošku tento zápas ovlivnila inkasovaná branka do šatny. Soupeři jsme dali čuchnout a on na nás ve druhé půli nastoupil. Posledních třicet minut jsme strašně moc bojovali, neměli jsme míč, kazili jsme v přechodové fázi. Domácí byli těchto třicet minut lepší, vytvořili si tlak, který vyvrcholil brankovou příležitostí, při které nás podržel Děda (Lukáš Dědek), když domácí hráč byl zcela sám před ním a on jej vychytal. Naši kluci dnes příkladně bojovali, naběhali jsme strašně moc kilometrů, protože jsme téměř neustále běhali bez míče. Jak jsem již řekl, jsou to hrozně cenné tři body. Toto vítězství nám dává klid do zimní přípravy, abychom se dobře připravili na další část sezóny.