Benátky rozhodly utkání proti rezervě Chrudimi až ve druhém poločase !

V pořadí sedmou výhru v této sezóně si připsali benátečtí fotbalisté na domácím trávníku s týmem MFK Chrudim "B". Po bezbrankové první půli, v níž si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit vážnějších gólovou příležitost, padly všechny branky ve druhém poločase. Skóre otevřel ve 48. minutě hlavou Milan Macek a v 57. minutě mohl náskok navýšit střídající Vitus Mbah, avšak neproměnil pokutový kop nařízený za držení Macka chrudimským stoperem Drahošem, který navíc ještě vyfasoval červenou kartu. Mrzet to Benátecké ale příliš nemuselo, neboť prakticky ze stejné situace jako při prvním gólu hlavou skóroval Petr Vobořil a na konečných 3:0 upravil kanonýr Milan Macek z bezprostřední blízkosti. Třetí Benátky tak v tuto chvíli ztrácejí dva body na druhé Hlinsko.

Počet diváků: 120

Dědek – Vobořil, Komma, Šimeček (29. Mbah), Borovička (50. Slicho), Kopa, Zabilanský, Macek (84. Boček), Komárek, Knobloch, Glöckner

Mach – Gregovský, Sedlák, Dostálek, Holub (79. Musílek), Látal (79. Šindelář), Žalud (74. Zvolánek), Juliš (74. Zrůst), Harušťák, Drahoš, Vácha (79. Češka)

První poločas za příjemného podzimního počasí příliš fotbalové krásy ani šancí nenabídl. Domácí se několikrát snažili ohrozit soupeřovu branku po centrech ze stran, avšak to se jim pohříchu mockrát nepovedlo. Dá se říci, že jedinou střelou na branku v prvních pětačtyřiceti minutách byla ta z 27. minuty, kdy po Mackově prodloužení hlavou na zadní tyči zakončoval nabíhající Lukáš Glöckner, avšak byl až příliš blízko chrudimské brance a gólman Mach mu míč doslova ukradl z kopaček. Stínem první půle bylo zranění benáteckého kapitána Viktora Šimečka, kterého na hřišti po půlhodině hry nahradil Vitus Mbah. Jako by snad kapitánská páska byla v tomto utkání pro benátecký tým zakletá, neboť i náhradní kapitán Martin Borovička duel nedohrál, když se ve druhé půli po nešťastném pádu na trávník pochroumal rameno a i on musel nedobrovolně střídat. Hosté dělali svou aktivitou benáteckému týmu problémy, nebezpečných bylo několik nákopů za obranu, avšak zadní řady Benátek s brankářem Dědkem si vždy dokázaly poradit, a tak se šlo do kabin po první půli za bezbrankového stavu.

Vše podstatné se tak událo až ve druhém poločase, do kterého domácí vstoupili výborně a jejich aktivita byla odměněna ve 48. minutě vedoucím gólem, o který se po centru Mbaha hlavou neomylně postaral Milan Macek - 1:0. Ještě lépe mohlo být v benáteckém táboře v 57. minutě, kdy hostující stoper Drahoš držel Milana Macka tak dlouho, až ho pustil uvnitř pokutového území, a protože byl v ten předposledním bránícím hráčem Chrudimi, byl nařízen nejen pokutový kop, ale Drahoš dostal i červenou kartu! Na puntík si míč postavil Vitus Mbah, avšak přízemní střelou netrefil branku, a tak se pokračovalo za stavu 1:0. Domácí to příliš mrzet nemuselo, neboť v 68. minutě centroval zprava Knobloch a diváci viděli téměř totožnou situaci jako při prvním gólu. Volný hráč v náběhu, tentokrát Petr Vobořil - hlavička a gól - 2:0. Uběhly jen dvě minuty a skóre se měnilo potřetí. Hezky kopnutý trestný kop v podání Ondřeje Kommy byl zakroucen kolem zdi k tyči, brankář Mach s námahou míč vyrazil přímo k Milanu Mackovi a to jsou přesně ty situace, které má benátecký kanonýr rád, důraz a střela pod břevno znamenaly stav 3:0. V 74. minutě benátečtí hráči špatně zahráli signál po rohu a z vlastní půlky běžel úplně sám na Dědka David Látal. Během běhu asi tak dlouho přemýšlel, jak zakončí, až mu Lukáš Dědek sebral skokem pod nohy míč z nohou a udržel čistý štít. To se nezměnilo ani po nenápadné střele Zrůsta v závěru, která lízla břevno.

Benátečtí tak díky své aktivitě ve druhém poločase zaslouženě svého soupeře přehráli, pro mladý chrudimský tým, posílený o některé borce širšího druholigového kádru, je porážka 0:3 u Jizery možná až příliš krutá, avšak ukázala se benátecká vyzrálost. V příštím kole čeká na svěřence Tomáše Staňka a Jana Kysely tvrdý oříšek, výlet do Vysokého Mýta a místní nepříjemný soupeř vedený exligovým Martinem Pulpitem.

Článek z webu soupeře ZDE.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): "Očekávali jsme velice těžký zápas, protože víme jaké má soupeř pojetí hry a navíc si ještě mohl pomoci čtyřmi hráči z áčka, čímž si zlepšil hlavně kvalitu do přechodové fáze a do útoku. Za první poločas se to potvrdilo, i když to byl takový poločas bez šancí. Soupeř dával hodně míčů za obranu, protože jsme dnes nastoupili s trošku větším rizikem, kdy jsme chtěli být ofenzivnější. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a vstoupili jsme do ní úplně jinak. Pomohl nám gól na 1:0, pak přišla sice neproměněná penalta, ale byl to asi zlomový moment toho zápasu, protože soupeř musel jít do deseti, ale na jejich obranu - pořád chtěli útočit, začali hrát na tři obránce a zápas ještě nezabalili. Tím pádem se pro nás otvírala možnost brejků a my jsme ještě dvě situace využili až na 3:0. Z mého pohledu poměrně jednoznačný výsledek úplně neodpovídá tomu průběhu, zápas to byl velmi těžký. Zaplaťpánbůh za tři body, ty se určitě počítají a příští týden nás čeká těžký výjezd do Vysokého Mýta.

Miroslav TEPLÝ (MFK Chrudim B): "V prvním poločase si myslím, že jsme nepodali vůbec špatný výkon. Kvality soupeře jsme si byli vědomi, domácí hráli taktéž dobře. Domácí jsme zlobili, bylo to v tu dobu otevřené, nebyli jsme pro ně úplně snadný soupeř, ale nemůžeme si prostě dovolit udělat takovou chybu ve druhém poločase, kdy nás rozhodí jedna standardka, po které se dvě minuty nehraje. Pak přišel první gól po velmi špatném postavení našich hráčů, pak se stalo to, co se stalo - další červená karta pro náš tým. Trochu jsme změnili styl, ale podruhé inkasujeme a pak už se potvrdila kvalita a efektivita domácích. Soupeři jsme to ve druhé půli hodně ulehčili."