Benátky poprvé prohrály. Nestačily na rezervu Liberce !

Benátečtí fotbalisté zajížděli na půdu vedoucího týmu divizní skupiny C liberecké rezervy s cílem bodově se přiblížit tomuto soupeři. Domácí, ač neposíleni z prvoligového áčka, předvedli velmi dobrý výkon, podpořený pěknými fotbalovými akcemi. Hráči, kteří by v budoucnu mohli zaklepat na kabinu tamního A-týmu byli, přiznejme si, nad síly benáteckého týmu. Domácí se ujali vedení po dvaadvaceti minutách hry, na konci první půle ještě pohrdli pokutovým kopem. Ve druhém poločase byla herní převaha libereckých mladíků ještě znatelnější. Suma sumárum konečné vítězství domácích 2:0 je zasloužené. Hosté tak poprvé v letošní sezóně prohráli.

Počet diváků: 100

Pešl – Winkler, Horňáček, Černický, Yuzvak – Lupoměský (83. Kranthove), Lexa (62. Hudák), Polyák, Málek (83. Šolc), Daněk – Hadaščok (67. Valenta)

Dědek – Zabilanský (46. Mbah), Borovička, Kopa, Komma (70. Glöckner) – Knobloch, Vobořil, Šimeček (81. Holakovský), Komárek (46. Slicho), Bodlák (57. Boček) – Macek

V úvodu utkání se hrál vyrovnaný fotbal bez vážnějších šancí na obou stranách. Liberečtí sice byli více u míče, hostující obrana ale byla pozorná. Přesto se po pěti minutách hry dostal do prvního zakončení hlavičkující Daněk, ten ale Dědkovu branku přestřelil. Hosté odpověděli nepřesnou Šimečkovou střelou z velké dálky. Neúspěšný byl také liberecký Málek, jehož hlavička mířila pouze do míst, kde stál Dědek. Po dvaceti minutách hry naservíroval Lupoměský míč Hadaščokovi, který se nemýlil, avšak pomezní rozhodčí Matula signalizoval ofsajd. Domácí tým to nemuselo vůbec mrzet. Ve 22. minutě totiž centr z levé strany doplachtil k Jakubu Winklerovi, který střelou mezi Dědkovy nohy napnul síť – 1:0. Domácí tým i nadále hrozil centrovanými míči ze stran, se kterými měli benátečtí hráči problémy, nicméně dokázali si s nimi poradit. Můžeme tak registrovat jen pokus skluzujícího Málka nad branku či Borovičkovu nepřesnou střelu na druhé straně. Ve 40. minutě se domácí zlobili na sudího Fišera, že nenařídil pokutový kop po zákroku Zabilanského. Penalta se pískala o tři minuty později, když na pomezí pokutového území fauloval Šimeček a hlavní rozhodčí neomylně ukázal na penaltový puntík. Domácí Polyák zaváhal, neboť střelu k pravé tyči bravurním zákrokem vyrazil Dědek a dal hostujícímu týmu naději. Po chvilkovém nastavení byla první půle ukončena za těsného náskoku domácího Slovanu.

Podobný herní obrázek nabídla také druhá půle. Načali ji domácí další šancí. Yuzvak zatáhl míč, Málkova střela byla zblokována, dobíhající Polyák plil nad bránu. První střelu, mířící mezi tyče, si hosté připsali v 58. minutě. Mackův pokus z otočky ale postrádal razanci. Zahřmělo před Dědkem. Smolař Polyák ale trefil pouze bránícího Kopu. Zvýšit mohli domácí v 63. minutě. Nedostatečně obsazený Yuzvak ale trefil brankáře Dědka do nohy. Akce ale pokračovala, avšak Málka znovu vychytal benátecký brankář. Při této akci se také nepříjemně zranil domácí exligista Hadaščok, jenž musel být vystřídán a následně transportován do nemocnice s podezřením na zlomenou čelist. V 69. minutě už obranná hráz benáteckého týmu padla. Ve vápně doputoval míč k volnému Jakubu Daňkovi, který se neunáhlil a chladnokrevně Dědka prostřelil – 2:0. Největší šanci si hosté přichystali na 78. minutu. Po dlouhém Vobořilově autu netrefil střídající Mbah míč nůžkami, za ním stojící kapitán Šimeček protáhl Pešla, který dokázal vyrazit míč. Na druhé straně točil míč Yuzvak z přímého kopu přímo na bránu, tam ale zakročil Dědek. V rozkouskovaném závěru už se žádné drama nezrodilo a tři body si tak zaslouženě připsali domácí.

Ztráta benáteckého týmu na rezervu libereckého Slovanu je tak momentálně šestibodová. Po první letošní porážce už musí směřovat zraky benáteckých hráčů k dalšímu zápasu, kdy na jejich pažit přijede další béčko – tentokrát druholigové Chrudimi.

Článek z webu soupeře ZDE.

Josef PETŘÍK (FC Slovan Liberec "B"): Prvních dvacet minut jsme byli trošku nervózní. Bylo to spíše uprostřed hřiště, takže Benátky lépe sbíraly odražené míče, my byli hodně nepřesní. Čekali jsme na gól, který nás hodně uklidnil a první půli jsme dohrávali v dost velké euforii. Měli jsme penaltu i další dvě šance, bohužel zápas mohl být už rozhodnutý. Myslím si, že ve druhém poločase jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si spoustu brankových příležitostí. Je škoda, že branku na 2:0 dáme takto pozdě, protože jsou to nervy. Na druhou stranu musíme přiznat, že k nám přijel, společně s Hlinskem, nejlepší soupeř. Výhru 2:0 tak bereme a je super.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Pro nás je to první porážka v této sezóně. Musím říci, že kvalita dnes byla na soupeřově straně. Abychom tu mohli uspět, potřebovali bychom, aby hráči na všech postech odehráli své maximum, to se nestalo. První branku jsme inkasovali po nedůrazu u velkého vápna, kdy se Zabi (Jan Zabilanský) nechal přetlačit, přišel centr, po kterém jsme obdrželi branku. Poté měl soupeř k dispozici ještě penaltu a další závary pochytal brankář Dědek. Od 60. minuty jsme hráli hodně vabank. Paradoxně jsme podruhé inkasovali v 69. minutě, kdy už jsme trošku vyrovnali hru a zjednodušili ji. Poté už jsme si víceméně nevytvořili žádnou šanci. Dnes vyhrál Liberec zaslouženě.