Benátky po koncentrovaném výkonu přiváží všechny body z Velkých Hamrů !

Velice cenný skalp. Benátečtí fotbalisté přivezli všechny tři body z půdy nebezpečných Velkých Hamrů. Konsolidovaným výkonem povolili domácímu celku pouhé dvě střely, které mířily do brankového prostoru. Hosté byli v utkání nebezpečnějším týmem. K výhře jim notně pomohla branka ze závěru první půle. Ve druhém poločase pojistil vedení svého týmu Vobořil. Domácí se v závěru snažili korigovat výsledek, střídající Rudolf ale trefil jen břevno.

Počet diváků: 130

Klement – O. Štěpánek, Váňa, Šidlo, Kováčik (67. Svrček) – Munzar, Žitka (84. Rudolf), Šohaj (84. Zounek), M. Štěpánek (46. Linka), Krejčík (67. Šťovíček) – Černý

Dědek – Zabilanský, Borovička, Kopa, Komma – Knobloch (90. Mbah), Vobořil, Šimeček, Komárek, Slicho (62. Bodlák) – Macek (79. Boček)

Časomíra na severu Čech ještě neukrojila ani celé dvě minuty, když se z levé strany hnal sám na brankáře Dědka domácí kanonýr Žitka. Benátecký brankář mu ale zmenšil střelecký úhel a tuto příležitost zneškodnil. Právě na levé straně domácí hráči hodně zlobili. Po dalším centru z tohoto prostoru hlavičkoval Kováčik mimo tyče. Benátečtí se připomněli po dvanácti minutách. Knobloch přenesl hru na Vobořila, jehož střela protáhla Klementa, který musel vyrazit míč na rohový kop. Po dalším centru z levé strany na druhém pólu hřiště skluzoval Krejčík, míč ale mezi tyče neusměrnil. Nepřesný byl také benátecký Macek, jehož hlavička taktéž minula brankový prostor. Poté se hra uklidnila a hrálo se víceméně bez šancí na obou stranách. To vše ale rozčísla 41. minuta, kdy byl Vobořilův dlouhý aut odhlavičkován zpět ke zkušenému benáteckému záložníkovi, který centrem našel naskakujícího Milana Macka a ten poslal hlavou, s přispěním tyče, míč do brány – 0:1. Důrazný Macek se dral za míčem také v poslední minutě prvního poločasu, tentokrát ale poslal balon vedle branky. Nejtěsnějším výsledkem tak skončila první polovina základní hrací doby.

Podobný herní obrázek nabídl také druhý poločas. Pozorní benátečtí hráči pouštěli svého soka do nebezpečných prostorů spíše sporadicky a bedlivě hlídali těsný náskok. Naopak sami hrozili. Po rohovém kopu Kommy se k hlavičce protlačil Šimeček, Klement však nadvakrát míč zkrotil. V 64. minutě se uvolnil ve středu hřiště Krejčík, jeho střela ale nebyla nikterak nebezpečná. O pět minut později vysunul Macek Vobořila, který sám proti Klementovi minul levou šibenici. V 77. minutě rozehrávali hosté standardní situaci z levé strany. Komárkův centr našel Petra Vobořila, který hlavou přidal druhou branku svého celku – 0:2. Domácí mohli korigovat v 87. minutě, kdy střelu střídajícího Rudolfa z pravé strany vytáhl Dědek konečky prstů na břevno. Po kratičkém nastavení bylo toto zajímavé utkání dvou týmů z vrchní poloviny tabulky ukončeno.

Benátečtí tak odčinili zbytečné ztráty z vlastního trávníku a přivezli nadmíru cenné tři body z Velkých Hamrů. Tento zisk bude třeba potvrdit hned příští týden, kdy se v Benátkách nad Jizerou představí Náchod.

Zdeněk BRYSCEJN (FK Velké Hamry): Bezesporu tu dnes hrál zatím nejlepší soupeř. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Rozhodující momenty se udály hned na začátku zápasu, kdy jsme v první a dvanácté minutě měli dvě vyložené šance. Bohužel góly nyní nedáváme. Kdybychom je proměnili, myslím si, že by se utkání vyvíjelo jinak. Jako druhý klíčový moment vidím obdržený gól do šatny po autovém vhazování. Poté bylo jasné, že to bude enormně těžké. Benátky jsou výborně organizovaným týmem s perfektním přechodem do útoku. Do druhého poločasu jsme udělali jednu změnu a s příchodem Linky se naše hra zlepšila, ale bylo to bez šancí. Poté jsme hráli jen na tři stopery, logicky se pak hostům nabízely šance a vlastně tak padl i druhý gól. Z těchto důvodů si myslím, že Benátky vyhrály toto utkání zcela zaslouženě. Na divizi se jednalo o hodně dobrý zápas.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): V prvních deseti minutách měl soupeř brankovou příležitost z levé strany. Pokud by tuto šanci proměnili, byl by to jiný zápas. Dnes jsme se mohli hodně soustředit na defenzivu. V prvním poločase jsme se dostali do vedení, což nám hrálo do karet. Řekl bych, že druhou půli jsme, co se týče defenzivy, zvládli perfektně. Myslím si, že si odvážíme zasloužené tři body. Měli jsme ještě spoustu brejků a jednu gólovou situaci, kterou jsme nevyužili. I domácí v závěru nastřelili břevno, ale jak jsem již řekl, vypracovali jsme si asi tři brejky, které měly skončit brankou. Jsme šťastní, protože tady se moc neboduje.