SK Benátky nad Jizerou
Redakce

Třetí remíza v řadě. Benátečtí berou proti Turnovu bod !

Benátečtí fotbalisté znovu před svými diváky ztratili vedení a nakonec se v duelu s Turnovem museli spokojit s bodem za remízu 2:2. Hosté se představili ve velmi dobrém světle a v prvním poločase se ujali vedení. Domácím se nedařil najít recept na pozornou turnovskou obranu a za první pětačtyřicetiminutovku jen jednou ohrozili brankáře Kopala. Po hodině hry benátecký tým překlopil brankami Bodláka a Macka stav na svojí stranu. Dělbu bodů zařídil šest minut před koncem turnovský kapitán Beníšek. Benátečtí tak potřetí za sebou remizovali, navíc navlas shodným výsledkem 2:2.

Počet diváků: 170

Dědek – Zabilanský (46. Mbah), Borovička, Kopa, Komma – Bodlák (80. Holakovský), Komárek (73. Zedníček), Šimeček (46. Knobloch), Vobořil, Slicho (62. Jimmy) – Macek

Kopal – Provazník, Jíra (69. Vencbauer), Peuker, Tomašov (85. L. Havel) – Prokopec (69. Tobiaš), Břenek (77. Jákl), Horák, Beníšek – Š. Havel (69. Müller), P. Havel

Po opatrném úvodu si jako první připsali střelu hosté. Pokus Beníška z ostrého úhlu ale skončil u brankáře Dědka, který velmi dobře vyběhl. O chvíli později zakončoval zpoza vápna Komárek, jeho pokus doprostřed brány kryl pozorný Kopal. Byla to jediná benátecká střela v první půli, která směřovala mezi tyče. Hosté obětavě bránili, leckdy při nich stálo trošku potřebného štěstí. Tak jako při Borovičkově střele po rohovém kopu, kterou na poslední chvíli zblokovali. Ve 28. minutě zahrávali hosté přímý kop, míč se ve vápně odrazil ke zkušenému Michalu Jírovi, který ho pohotově uklidil do brány – 0:1. O chvíli později zakončoval ze středu hřiště Petr Havel, který protáhl Dědka, dorážející Prokopec se nacházel v ofsajdu. Zajímavou příležitost si vypracovali domácí ve 41. minutě. Zabilanského centr našel v pokutovém území volného Macka, jemuž ale míč utekl od kopaček. Po první půli tak domácí trenéři rozhodně spokojeností nehýřili a o poločasové přestávce přichystali hned dvě střídání.

Do statistik ale opět psali střelu jako první hosté. Znovu to byl Beníšek, který ale vyprášil Dědkovy rukavice. Na druhé straně byla Slichova střela sražena na rohový kop. V 55. minutě zakončoval znovu Slicho, ten se snažil obstřelit brankáře Kopala, pro kterého ale tento pokus nebyl neřešitelným úkolem. Turnovský brankář musel následně dávat pozor i po tečované střele Macka, kterou vyrazil na rohový kop. V 61. minutě hosté spálili velkou šanci. Nedostečně pokrytý Provazník překonal brankáře Dědka, jehož na brankové čáře zastoupil obránce Komma a zachránil domácí tým. Domácí hráči bleskově trestali. O dvě minuty později se po levé straně protáhl střídající Mbah, jehož centr srazili hosté jen k Matěji Bodlákovi a ten si už věděl rady – 1:1. Ochozy zašuměly o minutu později, když střílel znovu Bodlák, jeho střele ale kousek chyběl. Na druhé straně se uvolnil Petr Havel, který ze středu hřiště mířil jen do připraveného Dědka. V 67. minutě se na polovině hřiště nešťastně zranil hostující Jíra, akce domácích pokračovala. Knobloch z pravé strany našel nabíhajícího Milana Macka, jenž hlavou poslal míč do sítě – 2:1. Hosté nesložili zbraně, vyrovnat se snažil Břenek, který ale hlavou minul. V 84. minutě našel přetažený centr hostujícího kapitána Tomáše Beníška, který se dostal ke střele, jíž vyrovnal – 2:2. Povzbuzení hosté mohli překlopit stav na svoji stranu. Kupředu se hnal Müller, který zpoza vápna minul benáteckou bránu. Chvíli poté se hosté dožadovali pokutového kopu, nebylo jim ale vyslyšeno. V první nastavené minutě pospíchal po levé straně domácí Mbah, zadní tyčku ale minul. Právě Mbah o minutku později vyzkoušel skákavou střelou Kopalovu pozornost. Tímto úspěšným zákrokem byl také tento zajímavý duel ukončen.

Benátečtí tak opět neodcházeli z vlastního trávníku zcela spokojeni. Nutno dodat, že velmi dobře hrající Turnov si bod zasloužil. Nyní na benátecké hráče čeká ještě těžší soupeř. Zajíždí totiž na půdu Velkých Hamrů, odkud se vždy body vozí velice těžce.

Ohlasy trenérů

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Po zápasové sérii v tomto týdnu bylo pro nás toto utkání hodně těžké. První půle byla z naší strany prohospodařená. Trojici středových hráčů nešla kombinace a průnikové přihrávky. V útoku a po stranách jsme byli hodně statičtí. Řekl bych, že jsme zaslouženě prohrávali 0:1. Do druhé půle jsme vystřídali. Chtěli jsme oživit hru, což se nám povedlo a zápas se nám podařilo otočit. Postupně nám ale docházely síly. Museli jsme střídat i do obrany, což nikdy neděláme rádi. Bodlák hrál ve středu zápas, dnes také, měl toho plné zuby, to samé Komárek. Utkání jsme tak dohrávali silou vůle. Soupeř nás potrestal gólem po stejné situaci jako v předešlých zápasech. Nepokrytý hráč se nám v malém vápně otočí a zakončí sám před brankářem. Mrzí nás to, ale jedeme dál. Příští týden bude jiný zápas, budeme čerství a věřím tomu, že i dobře připravení. Z Velkých Hamrů se pokusíme odvézt tři body.

Tomáš NOSEK (FK Turnov): Benátky se netají ambicí postoupit do vyšší soutěže. I tak jsme k tomu přistoupili. Zodpovědnost byla v naší hře na prvním místě. Soupeř nás ničím nepřekvapil, možná jen tím, jak poskládal sestavu. Počítal jsem, že budou hrát oba zahraniční hráči. Ti tam ale nebyli. Po prvním poločase jsme asi zaslouženě vedli, protože domácí si nevytvořili žádnou brankovou příležitost. Kromě branky jsme měli i dva náznaky šancí. Čekali jsme, že na nás Benátky ve druhém poločase vlétnou. Bohužel vlastními chybami jsme soupeře nechali jít do vedení 2:1. Zaplaťpánbůh se nám podařilo vyrovnat. Řekl bych, že remíza je pro oba týmy zasloužená.