Ondřej Nejedlo

Benátky přibalily Hlinsku na cestu domů pět branek !

Další vítězný zápas mají za sebou benátečtí fotbalisté. Základ výhry nad třetím Hlinskem položili již v první půli, žel na jejím konci inkasovali a dali hostům naději k nádechu a zdramatizování utkání. Benátečtí však drželi utkání pevně ve svých rukou, radost jim nemohla zkazit ani druhá branka východočeského týmu, díky níž snížil hostující Kapanga na 2:4. Poslední slovo měl vzápětí Macek, který dal definitivní razítko na přesvědčivou výhru 5:2.
5. kolo FORTUNA Divize C | 04.09.2022 17:00

5:2

(3:1)

Branky: 11. Glöckner, 31. Mbah, 38. Komárek, 76. Slicho, 84. Macek – 45. Křižák, 83. Kapanga
ŽK: 52. Komma, 59. Kysela (asistent trenéra) – 52. Kapanga, 55. Křižák, 62. Volf

Počet diváků: 180

Straka – Zabilanský, Glöckner (35. Borovička), Kopa, Komma – Knobloch, Komárek (85. Vlček), Šimeček, Mbah (67. Vobořil), Slicho – Macek

Doležal – Nevole, Šejvl, Nemšovský, Hlouš (46. Klika) – Zelenka, Portyš (82. Kejík), Mayer (46. Kapanga), Volf, Křižák – Králíček (75. Severa)

Od úvodního hvizdu hlavního sudího Hese to byli benátečtí fotbalisté, kteří byli častěji u míče. Přesto to byli hostující hráči, kdo si připsali první střelu na bránu. Hlavička z chumlu ale nebyla pro Straku neřešitelným úkolem. A tak udeřilo na druhé straně! Hned z prvního rohového kopu posadil Komma míč na hlavu naskakujícího Lukáše Glöcknera a ten dostal míč do sítě – 1:0. Bohužel o sedm minut později se právě autor branky zranil a posléze musel být vystřídán. Po pětadvaceti minutách se protáhl do pokutového území po pravé straně Mbah, zbavil se protihráče a zajímavou střelou orazítkoval spojnici břevna a tyče. O minutu později zaskočené hosty mohl potrestat Knobloch, který střílel na bližší tyčku, kam se ale natáhl Doležal a míč vyrazil na rohový kop. Ve 31. minutě se benátečtí fotbalisté radovali podruhé. Po nepřesné rozehrávce hostujících fotbalistů našel Komárek Macka, ten přiťukl míč Tochukwu Mbahovi, který se uvolnil v pokutovém území a střelou k levé tyči překonal Doležala – 2:0. Nad hosty se začala stahovat mračna o sedm minut později. Obrovskou hrubici vyrobil brankář Doležal, jemuž uskočila malá domů od Volfa, o míče jej obral David Komárek a zakončil do prázdné brány – 3:0. Na druhé straně po rohovém kopu Portyše se k hlavičce tlačil Králíček, který ale nezakončil tak, jak by si sám představoval. Při chuti hrající domácí mohli zvýšit Knoblochem, který ale minul vzdálenější tyč. Komplikací pro benátecké fotbalisty znamenala akce ze 45. minuty. Nemšovského dlouhý aut byl přizvednut a před Strakou vznikl závar, v němž si našel vyboxovaný míč Simon Křižák a gólem do šatny snížil – 3:1. Přesto si benátečtí fotbalisté odnášeli do poločasové přestávky bytelný dvoubrankový náskok.

Fotbalisté Hlinska provedli o přestávce dvě změny a ty jim přišli k duhu. Jak Kapanga, tak i Klika totiž hru oživili. První střelu druhé půle měl však na svědomí domácí Slicho, který vysoko přestřelil hostující bránu. Na druhé straně se v pokutovém území skácel Zelenka, hlavní rozhodčí rezolutně ukázal, že se o penaltový zákrok nejednalo. Chvíli poté už rozhodčí Hes do píšťalky zadul, to když před pokutovým územím upadl Kapanga. Přímý kop si vzal na starost Zelenka, který obstřelil zeď, avšak Straka dával pozor. Zkušený benátecký brankář byl v pernamenci i o chvíli později, když vytěsnil Portyšovu střelu na rohový kop. Až po hodině hry začali opět domácí hráči přebírat otěže zápasu. Nejprve musel Doležal řešit Kommův střílený centr, poté vyrazit Šimečkovu střelu z trestného kopu na roh. Kommův centr od rohového praporku si pro sebe uzmul Slicho, jeho následnou střelu vyškrábl Doležal na další rohový kop. Po něm hlavičkoval Macek mimo hlinskou bránu. Macek hlavičkoval i po sedmdesáti minutách hry, opět po rohovém kopu. Znovu ale úspěšně zasáhl Doležal. O minutu později vyrazili benátečtí hráči do rychlého brejku dvou hráčů proti jedinému. Zabilanský předložil míč Slichovi, který se ale netrefil mezi tyče. Uklidňující pojistku daroval benáteckým hráčům znovu brankář Doležal. Ten neudržel ve svých rukavicích tuctový centr z hloubi pole a jako na zlatém podnosu předložil reparát Tomáši Slichovi, který tentokrát s díky neodmítl – 4:1. Zpět na dvoubrankový rozdíl vrátil východočeský tým Colet Kapanga, který zůstal v 83. minutě zcela sám před Strakou a byl neomylný – 4:2. Poslední slovo však měli benátečtí fotbalisté. O minutu později totiž Knobloch táhl akci po pravé straně, předložil míč před odkrytou část brány Milanu Mackovi, který udělal tečku za tímto zápasem – 5:2. V samém závěru ještě střílel nepřesně domácí mladík Vlček.

Benátečtí fotbalisté tak přesvědčivě zdolali překvapení úvodu soutěže z Hlinska a opět se dostali na druhou příčku. Tu budou hájít příští týden v Ústí nad Orlicí, tedy na půdě klubu, který ještě vloni hrál třetí ligu.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Soupeř nás dnes překvapil, protože jsme se připravovali na trošku jiné složení jejich kádru, než který nastoupil v základní sestavě. První branku jsme vstřelili ze standardní situace, nakonec jsme v poločase vedli 3:1. Měli jsme ještě další dvě brankové situace. Jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Bylo chybou inkasovat těsně před poločasem po dlouhém autovém vhazování. V kabině jsme říkali klukům, že to jde trošku za námi za trenéry. Viděli jsme to na videu, věděli jsme, že to tak soupeř zahrává, avšak kluky jsme na to nepřipravili. Byli jsme tam špatně naskládaní. Dlouhý aut tak musel hlavičkovat Honza Knobloch. Z čeho padl gól, tak musel hlavičkovat Zabi (Jan Zabilanský). Jak jsem řekl, měli jsme tam být jinak naskládaní. Prostě tato branka jde za námi. Byla to komplikace, protože jsme soupeři vlili krev do žil. Když to shrnu, oba poločasy jsme vyhráli, ten první 3:1, druhý 2:1. Vstřelili jsme pět branek, s tím jsme spokojení. Můžeme se bavit i o chybách, které jsme udělali, ale myslím, že to není potřeba. Mrzí nás zranění, což nás provází snad v každém zápase. To už je snad rarita. Dělá nám to chmury. Doufáme, že se kádr dá do příštího týdne trošku dohromady. Získali jsme tři body, jedeme dál. Nyní jedeme pro tři body do Ústí nad Orlicí, které tam chceme získat. Snad se nám to podaří.

Martin SLAVÍK (FC Hlinsko): Připravovali jsme se na těžké utkání, což se potvrdilo. Na druhou stranu, pokud jste tu byl, všechny šance jsme soupeři nabídli svými chybami, které Benátky samozřejmě potrestaly. Byly to hrubé, individuální chyby. Poté už se těžko hraje. Pokud vyrobíme podobné věci, upadá systémové nastavení, které máte připravené. Do utkání jsme se několikrát vraceli. Vždy, když se mělo skóre nějakým způsobem přiblížit, šanci jsme neproměnili a následně z nějakého protiútoku inkasovali. Výše skóre je kvůli našim individuálním chybám. Divákům se utkání muselo líbit. Na tento zápas musíme zapomenout a nastavit se na další utkání.