Ondřej Nejedlo

Benátky napravily domácí ztrátu a ze Dvora Králové vezou tři body !

​Na půdě nepříliš oblíbeného soupeře nezaváhali a potvrdili tak formu předchozích týdnů. Benátečtí fotbalisté byli po většinu zápasu ve Dvoře Králové lepším týmem, o čemž svědčí i statistika střel. Jen leckdy vychýlená muška uchránila východočeský celek od dalších inkasovaných branek. Nakonec náhradní brankář domácího týmu Václavík kapituloval třikrát a hosté si z města, které proslavila zejména zoologická zahrada, odvezli přesvědčivou výhru 3:0
4. kolo FORTUNA Divize C | 28.08.2022 17:00

TJ Dvůr Králové nad Labem

0:3

(0:1)

Branky: 22. Macek, 55. Mbah, 83. Slicho
ŽK: 31. Allen, 47. Hruška, 48. Picha, 65. Vitebský – 71. Šimeček, 72. Macek, 76. Komma

Počet diváků: 350

Matula (16. Václavík) – Picha, Sojka, Hospedales, Hruška – Machač (68. Riley), Bína, Močkovský, Hrubý, Allen (61. Suleiman) – Vitebský

Dědek – Holakovský (46. Knobloch), Kopa, Glöckner, Komma – Zabilanský, Komárek, Šimeček (74. Vobořil), Mbah (84. Zedníček), Slicho (88. Vlček) – Macek

Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Beneše byli hosté aktivnějším týmem. Registrovat můžeme Slichovu střelu, která byla sražena na rohový kop či Mackův důraz ve vápně po centru Zabilanského. Po této akci musel být ošetřen domácí brankář Matula, který deset minut na to byl nahrazen Václavíkem. Ještě s Matulou v bráně museli domácí hráči čelit akci, kterou zakončoval Zabilanský mimo bránu. Centr téhož hráče ve 12. minutě orazítkoval břevno královédvorské brány. Chviličku poté měl stoprocentní šanci Komárek po centru Slicha. Benáteckému záložníkovi ale přeskočil míč nohu před odkrytou částí brány. Chvíli poté opustil hřiště brankář Matula za potlesku slušně zaplněných ochozů. Zahrozilo také na druhé straně. Na časomíře svítila 20. minuta, když Hruškův centr z přímého kopu usměrnil Vitebský mimo. O dvě minuty později neudržel Václavík ve svých rukavicích Slichovu střelu, dorážející Milan Macek byl přesně tam, kde útočník zabijáckého instinktu má být, a hosté vedli – 0:1. Snad kvůli nejistému Václavíkovu zákroku to o malou chvíli z velké dálky zkoušel Holakovský, domácí brankář byl tentokrát pozorný. Stejně tak v případě štiplavé Mackovy střely, po které se musel Václavík natáhnout, aby míč lapil. Chvíli poté zakončoval znovu Macek, tentokrát ale mimo tři tyče. Na druhé straně pokus Vitebského z otočky ukořistil brankář Dědek. Čtyři minuty před poločasovou přestávkou Allen zbytečně došlápl na nohu Holakovského, který musel o poločase střídat. Domácí hráč musel být rád, že neviděl od hlavního rozhodčího Beneše druhou žlutou kartu a v zápase tak mohl pokračovat. I v deseti si hosté vytvořili solidní šanci ke gólu do šatny. Komárek se ve vápně nohou natahoval po míči, který ale netrefil tak, jak by sám potřeboval. Aktivnější hosté si tak do kabin odnesli „jen“ hubený náskok.

Patrná převaha benáteckého týmu byla znatelná i na začátku druhé půle. Druhý gól mohl přidat opět Macek, po rohovém kopu ale střílel o píď vedle tyčky domácí brány. Chvíli poté počkal Knobloch na nabíhajícího Komárka, míč z jeho kopačky ale skončil nad břevnem. Udeřilo tak až v 55. minutě. Domácí neodehráli míč do bezpečí. Přes Knoblocha se dostal balon k Zabilanskému, který akci vyšperkoval přihrávkou na Tochukwu Mbaha, jenž měl před prázdnou částí brány poměrně snadnou úlohu – 0:2. Po sedmdesáti minutách hry se hosté málem radovali potřetí. Šimečkovu hlavičku ale Václavík patrně zachytil na brankové čáře. Marné byli protesty hostů, kteří místo uznané branky viděli jen dvě žluté karty. Na 83. minutu si přichystal pěkný fotbalový moment Tomáš Slicho, jehož utěšená střela zaplula přesně k levé tyči a potvrdila tak přesvědčivou výhru benáteckého celku – 0:3. Závěr, rozkouskovaný střídáním, přinesl ještě tvrdou Mackovu střelu po Zedníčkově přihrávce, kterou dokázal Václavík zkrotit.

Benátečtí tak přivezli ze Dvora Králové cenné tři body, čímž napravili menší zaváhání z duelu proti Novému Bydžovu. Nyní před svými diváky hostí překvapení úvodu soutěže z Hlinska. Další tři body by se do divizní tabulky náramně hodily.

František ŠTURMA (Dvůr Králové): Soupeři musím pogratulovat, protože byl lepší, dynamičtější a fotbalovější. Benátky mají dobrý tým, jsou jedním z aspirantů na postup. My jsme ve stadiu práce, protože náš tým se tvořil zhruba před třemi týdny. Kluci si na sebe zvykají, nějakým způsobem pracujeme. Sedá si to, ale musíme více přidat, protože takto to nejde. Děláme spousty chyb, Benátky nás jednoznačně přehrály. Mají lepší tým.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Utkání se mi dobře hodnotí. V něčem bylo podobné tomu z minulého týdne, s tím, že dnes byl trošku jiný vývoj zápasu. V prvním poločase jsme vstřelili branku, což se nám minulý týden nepodařilo. Do dvacáté minuty jsme měli tři jasné brankové příležitosti, které jsme měli proměnit. Naštěstí jsme poté skórovali a zápas měli pevně v rukou. Byli jsme dobře připravení. Naše výhra je naprosto zasloužená.