Novou sezónu jsme odstartovali vítězstvím proti Čáslavi!

Vstup do divizní sezóny 2022/23 benáteckým fotbalistům vyšel na jedničku. Před vlastními fanoušky hostili nepříjemnou Čáslav, se kterou si, hlavně díky výtečnému prvnímu poločasu, poradili a nakonec si připsali úvodní tři body za výhru 3:1.
1. kolo FORTUNA Divize C | 07.08.2022 17:00

3:1

(3:0)

Branky: 18. Zabilanský, 32. Slicho, 44. Mbah – 78. Ronovský
ŽK: 34. M. Macek, 77. Kopa, 83. Komma, 85. Kysela (as. trenéra) – 55. Petrů, 79. Chábera

Počet diváků: 150

Straka – Zabilanský, Borovička, Glöckner, Komma – Bodlák (46. Kopa), Knobloch (76. Holakovský), Komárek, Mbah (67. Šimek) – Jimmy (12. Slicho), M. Macek (76. Šimeček)

Vyhnánek – Nykodým (46. Vančura), Hajník (75. Špičák), Petrů, Konyvka – Čuchal (46. Hejný), Vilím (46. Kurka), Vocel, Slavík, Schovanec (46. Chábera) – Ronovský

Na časomíře neuběhlo ani celých pět minut, když Bodlák z pravé strany oslovil Zabilanského, ten odcentroval do pokutového území a naskakující Jimmy ve vyložené šanci mířil nad břevno. Pro nigerijského útočníka o chviličku později utkání skončilo, neboť kvůli svalovému zranění byl nucen střídat. Ve 13. minutě zahrozili také hosté. Slavík na levé straně vymotal dva protihráče, následná střela skončila těsně nad břevnem. O chvíli později zakončoval na druhé straně střídající Slicho a Vyhnánek v čáslavské bráně si musel připsat zákrok. V 18. minutě našel Knobloch svým centrem v pokutovém území Macka, který vyhrál souboj pro Jana Zabilanského, jehož přesná střela napnula síť a v Benátkách se slavilo – 1:0. Vzápětí se do koncovky tlačil Mbah, jeho pokus, i s přispěním hráčů hostů, skončil pouze rohovým kopem. Po půl hodině hry se nejprve Slicho jen zastřeloval, o další necelé dvě minutky déle trefil Zabilanský svojí střelou do hrudi čáslavského kapitána Petrů, míč se od něho odrazil před vápno právě k Tomáši Slichovi, který přesnou střelou trefil levou horní šibenici čáslavské brány – 2:0. Benátečtí hráči své příznivce fotbalem i nadále bavili. Komárkovu skákavou střelu ale Vyhnánek dokázal lapit. O chvíli později si hostující brankář poradil také se sólem Mbaha. Minutu před koncem první půle posunul Macek míč Knoblochovi, který nádherným centrem našel Tochukwu Mbaha, jemuž stačilo jen nastavit kopačku a určit tak poločasový stav – 3:0.

Nespokojený hostující trenér Svoboda udělal o poločasové pauze hned čtyři změny. Střídat museli i domácí, jelikož po Jimmym se zranil též Bodlák. V aktivitě domácího týmu ale ani další změna neubrala. Knoblochovo sólo po pravé straně skončilo střelou vedle bližší tyčky. Po deseti minutách druhé půle nebyl úspěšný Kopa, jehož střela ze středu hřiště nabrala opačnou faleš a do brány nemířila. V 57. minutě už Zabilanský Vyhnánka donutil zasahovat, čáslavský brankář ale neměl větší starosti. Čtvrtou branku nepřidal ani Knobloch, jehož střela na vzdálenější tyčku se do brány o kousek nevešla. Připomněli se také hosté. Zapomenutý Ronovský ale trestuhodně mířil nad bránu. Na druhé straně Komárek vysunul Šimka, který trefil jen vybíhajícího Vyhnánka. V 78. minutě hosté zdramatizovali stav po první střele mezi tyče. V pokutovém území se nejlépe orientoval Adam Ronovský a na dlouhou nohu přehodil vybíhajícího Straku – 3:1. Čáslavští vycítili šanci. Hejného nepříjemný centr prolétl pokutovým územím. Trestný kop v podání Slavíka skončil, i díky teči, jen rohovým kopem. Závěrečné minuty se už ale odehrály pod benáteckou taktovkou.

Domácí tak zaslouženě získali všechny tři body, které se nyní budou snažit potvrdit na letohradském trávníku. Nemusíme zdůrazňovat, že svému budoucímu soupeři mají co vracet, vždyť v loňské sezóně prakticky ztratili vyhrané utkání v závěrečných deseti minutách a z dalekého Letohradu se vraceli s trpkými pocity.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Samozřejmě jsme rádi za vítězství. Výsledek se ale rodil ve strašných bolestech. Měli jsme nějaké problémy, na mysli mám zranění klíčových hráčů. Chybí nám Boček, před zápasem nám vypadl Vobořil, což je ve střední záloze citelná ztráta. Na něco se v týdnu připravujeme, během prvního poločasu nám ale vypadl Jimmy i Bodlis (Matěj Bodlák). Chybějící čtyři hráči tak trošku ovlivnili výkon. V prvních patnácti minutách u nás převládala velká nervozita, příliš jsme nekombinovali. Naštěstí jsme soupeře otevřeli brankou. Od 15. nebo 20. minuty jsme v první půli na hřišti dominovali. I když, jak jsem řekl, měli jsme vynucená střídání. Tím pádem nám klesla ofenzivní síla, protože ve druhé půli jsme museli hrát jen na jednoho hrotového útočníka. Víceméně si myslím, že jsme hru kontrolovali. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli, vyjma jedné standardní situace, zhruba patnáct minut před koncem, kdy jsme inkasovali. V tu chvíli jsem začínal mít trošku obavy o výsledek, protože vstřelená branka nalila Čáslavi krev do žil. Na nás bylo cítit, že jsme museli měnit pozice a že hráči nedohrávali zápas na svých postech. Ke všemu ještě posledních deset minut hrál Komma se sebezapřením. Ve druhé půli jsme měli ještě nějaké brejkové situace, pokud bychom je vyřešili, výsledek by byl patrně ještě lepší. Výhra je strašně moc vydřená, byla v potu a v krvi. Za poslední tři dny máme čtyři zraněné hráče. Trošku to kazí radost. Doufám, že se dáme nějak dohromady.

Jakub SVOBODA (FK Čáslav): V prvním poločase není z naší strany vůbec co hodnotit. Nenavázali jsme na výkony z přípravného období. Za tři roky, co jsem u čáslavského áčka, jsem dnes zažil nejhorší výkon svého týmu. Řekl bych, že jsem zklamaný i z toho, že jsem svůj tým v prvním poločase vůbec nepoznával. Proti nám dnes bylo úplně vše, ať už zpracování míče, organizace hry nebo nasazení. Prvním poločasem jsme se opravdu protrápili. Za stavu 2:0 pro domácí jsme v poslední minutě prvního poločasu nebyli schopni vyřešit situaci, kdy jsme byli v našem pokutovém území v jednoznačné přesile a soupeř skóroval do prázdné brány. Se stavem 0:3 se těžko něco dělá. Zkoušeli jsme léčbu šokem a čtyřikrát jsme vystřídali o poločasové pauze. Druhý poločas si domácí zkušeně pohlídali. Měli nějaké šance, protože jsme hráli hodně otevřeně. Zjednodušili jsme hru, ale tolik šancí jsme si nevypracovali. Měli jsme jeden nebo dva dobré centry. Tuším, že v 75. minutě jsme vstřelili branku a posledních patnáct minut jsme se rádoby snažili zatlačit soupeře. Vypracovali jsme si ještě jednu šanci Ronovským, ale to, co jsme tu dnes předvedli, nebylo hodné jména našeho klubu a také tím, jakým stylem se chceme v této sezóně prezentovat. Když to všechno sečtu, zkazilo se nám to ještě tím, že Ondra Hajník odjel do nemocnice s otřesem mozku. V uvozovkách jsme si úplně skvěle vyžrali začátek sezóny. Věřím, že to nejhorší máme za sebou a čeká nás jen devětadvacet milých překvapení.