S Poříčan bereme bod za remízu !

Bojovné utkání na malém poříčanském hřišti. Takový souboj mají za sebou benátečtí fotbalisté. Klání bez větších vyložených šancí nakonec nemělo vítěze. Hosté se po jedenadvaceti minutách hry ujali vedení Milanem Mackem, domácí tým brzy poté vyrovnal po standardní situaci po rohovém kopu Houžvičkou. Ve druhém půli byl k vidění urputný boj bez jediné střely, která by mířila mezi tyče. Středočeské derby tak nemělo vítěze, oba soupeři si rozdělili po bodu a nutno dodat, že po zásluze.

Fauly: 16:27
Hráči utkání: Petr Jindřich - Viktor Šimeček.

Malík – Kutina, Kabyl, Chlapec, Valín – Bím (86. Stárek), Houžvička, Skořepa, Janda, Urban (68. Petr) – Jindřich

Straka – Zabilanský, Borovička, Kopa, Komma – Mansfeld (86. Boček), Slicho, Šimeček, Holeček (46. Zedníček), Šimek (71. Zoubek) – M. Macek (71. Košek)

Hned ve 3. minutě zatáhl za záchrannou brzdu před pokutovým územím hostující Kopa. Viděl žlutou kartu a Benátky čelily nepříjemnému přímému kopu. Exekutor Janda obstřelil zeď, Straka se ale vytáhl velmi dobrým zákrokem. Hosté odpověděli Holečkovou střelou, která skončila nad poříčanskou bránou. Ve 12. minutě střílel z těžké pozice Mansfeld, Holeček přepustil míč na Milana Macka, u kterého byl ale včas brankář Malík, který tuto šanci zneškodnil. Ve 21. minutě posunul Mansfeld míč na Zabilanského, který byl v pokutovém území poslán na trávník. Hra ale pokračovala, míč se dostal k Milanu Mackovi, který ho nekompromisně poslal za Malíkova záda – 0:1. Chvíli poté pálil také benátecký Komma, byl ale nepřesný. Po půl hodině hry zahrávali domácí hráči rohový kop. Po přesném centru se do míče opřel Michal Houžvička a bylo vyrovnáno – 1:1. I když byli hosté o krapet více u míče, Malík byl téměř bez práce. V nastaveném čase chybělo hostujícím hráčům málo, aby dosáhli na Mansfeldův střílený centr. Míč ale proletěl kolem poříčanské brány do zámezí.

Osm minut po zahájení druhé půle se v pokutovém území nedostal ke střele Komma. Za ním stojící Slicho namířil svůj pokus o kousek nad břevno. O chvíli později nedosáhl Milan Macek na centr z levé strany, domácí Kabyl možná trošku nešťastně usměrnil míč směrem na vlastního brankáře Malíka, který ho musel z pod břevna vytěsnit na rohový kop. S blížícím se závěrem zápasu byly k vidění četné osobní souboje. Domácí tu a tam podnikli rychlý brejk, který ale nedovedli do zdárného cíle. Když už dvě minuty před koncem dostali benátečtí hráči do sítě, nacházeli se v ofsajdu. V 90. minutě udeřil nesmyslně domácí Houžvička hlavou do hrudi hostujícího Koška a od hlavního rozhodčího Šimka si vysloužil červenou kartu. Přesilová hra trvala opravdu krátce. Ihned po rozehrání standardní situace byl totiž tento remízový zápas ukončen.

Z bojovného zápasu tak berou svěřenci trenéra Laciny bod, který může mít svoji váhu. V dalším kole přijede do Benátek nad Jizerou vedoucí Vysoké Mýto. To bylo dlouho stoprocentní, benátečtí hráči by ale po vzoru Kosmonos a Hlinska favorizovaného soka rádi o nějaký ten bod obrali.

Radel Lacina (SK Benátky): Čekali jsme, že to bude extrémně fyzicky náročný zápas, což se potvrdilo. Nad fotbalovostí vyhrával spíše boj. Popasovali jsme se s tím na výbornou. Naše hráče musím pochválit. To, co jsme od zápasu očekávali, se naplnilo. Řekl bych, že bod je zasloužený pro obě strany. Bereme ho a nyní se již s klidnou hlavou budeme chystat na Vysoké Mýto. Kluky chválím, protože předvedli výborný, odmakaný výkon.

Jiří Kabyl (SK Poříčany): Myslím si, že byl k vidění bojovný fotbal s nějakou relativní snahou o kombinaci. Hosté vstřleili krásný gól a vedli 1:0, my po rohovém kopu vyrovnali. Jen škoda, že některé akce, které jsme měli ve druhé půli, jsme nedohráli. Řekl bych, že to bylo remízové utkání a výsledek je tak spravedlivý.