Benátky daly domácímu Brandýsu šest branek

Pět venkovních zápasů čekali benátečtí fotbalisté na gól. Až do posledního jarního kola na hřišti soupeřů dokázaly Benátky vstřelit jen dvě branky, což stačilo na pouhý jeden bod. V rámci 29. kola ale v Brandýse nad Labem dominoval ofenzivní fotbal. Hosté z Benátek domácímu celku FK Brandýs-Boleslav nasázeli hned šest branek, přičemž dvakrát inkasovali. Benátečtí příznivci si tak přišli určitě na své. Střelecky zářil především Aleš Kohout, který v návratu po karetním trestu, vstřelil čtyři branky! A to vše za 41 minut prvního poločasu! Zbývající dvě trefy obstaral střídající Radek Šimek.

Maurer Počet diváků: 100.
Střely na bránu:: 10:12, Střely mimo:: 5:3, Rohy:: 7:4, Ofsajdy:: 2:3, Fauly:: 13:15.

Halbich – Petrýrek (64. Kotas), Beneš, Sunkovský, Reichert, Prokop (5. Štěpán, 46. Přibyl), Ježek, Baloun, Šmejkal, Vodák, Moravský

Bejr – Rosenkranz, Karásek, Novák, Mareš – Novotný (68. Kučera), Jech, Smetana (78. Davídek), Korejza – A. Kohout, V. Kohout (62. Šimek)

Benátky přichystaly raketový úvod zápasu. Už po dvou minutách hry totiž hosté rozpoutali kolotoč přihrávek a výsledkem toho byl první gól. Smetanův centr lízl hlavou Aleš Kohout a míč zapadl za záda velmi překvapeného Halbicha – 0:1. Poté dostal za svůj zákrok u lajny žlutou kartu Novák a následně museli domácí nuceně střídat. V 17. minutě už hosté vedli o dvě branky. Josef Novotný z rohového kopu posadil míč přesně na hlavu Aleše Kohouta a Halbich byl proti této hlavičce z bezprostřední blízkosti bezmocný – 0:2. Zdálo by se, že po druhé brance se Benátečtí uklidní. Ale opak byl pravdou. Nejprve pálil velmi tvrdě zřejmě Petýrek, vyražený míč vrátil do sítě patrně s tečí jednoho z hostujících hráčů bývalý benátecký hráč Pavel Beneš a zápas dostal opět náboj – 1:2. V tu chvíli byl na koni Brandýs a vyrovnání měl na noze Vodák. Svůj samostatný únik ale napálil do nohou vybíhajícího Bejra. Ve 30. minutě si to Jan Vodák vynahradil. Nutno dodat, že s přispěním benátecké obrany. Petýrek se ještě neprosadil, ale Karásek hlavou našel přímo Jana Vodáka, který se tentokrát nemýlil – 2:2. Ještě, že v tomto zápase byl při střelecké chuti Aleš Kohout. Tentokrát si zpracoval dlouhý centr z vlastní poloviny a překvapivou dělovkou levačkou propálil Halbicha na zadní tyč – 2:3. Krátce před poločasem zafungovala spolupráce otce a syna Kohoutových, kteří poprvé nastoupili na hřišti spolu! Osmnáctiletý Václav svou přihrávkou vybídl ke skórování svého otce Aleše Kohouta, který možná trochu se štěstím prostřelil Halbicha počtvrté – 2:4.

Po začátku druhého poločasu se na hrací ploše dlouhou dobu nedělo nic, co by stálo za zmínku. Až s příchodem střídajícího Radka Šimka v 62. minutě se rozproudili útočné vody hostujícího celku. No a v 67. minutě právě Radek Šimek obstaral pátý gól Benátek. Z brejku dostal balón do tahu a ve své oblíbené kličkované vytahal za uši jak obranu, tak i brankáře Halbicha a zakončil do prázdné branky – 2:5. Domácí v tu chvíli začali propadat v obranné činnosti a další přečíslení mohl vyřešit šestou trefou Korejza, ale v cestě jeho křížné střely stála tyč. V 82. minutě přece jenom hráči od Jizery šestý gól přidali. Kohout vyslal do úniku Korejzu, jenž ještě našel před prázdnou brankou Radka Šimka a ten měl pozici lehkou – 2:6. Šimek mohl hned na to završit hattrick, avšak míč od kopaček mu sebral gólman Brandýsa. Korekci výsledku mohl ještě dát domácí Šmejkal, střelou z uctivé vzdálenosti ale orazítkoval jen tyč.

Hosté také dokráčeli k vysoké výhře a v posledním utkání letošní sezóny tak mohou ještě o něco vylepšit stávající desátou pozici. Utkání také velice perfektně odpískala trojice rozhodčích! Kdyby bylo rozhodčími takto odřízených utkání více, bylo by určitě i k vidění více branek, tak jak tomu bylo v tomto utkání a kvalitních výkonů! Sezónu 2010/2011 pak stylově uzavře okresní derby utkání, v němž Benátky na domácím trávníku přivítají FK Dobrovice.

Trenér Benátek Vladislav NEJEDLÝ: „Vyšli jsme z toho, že pro domácí je to poslední šance na záchranu, a tak se budou tlačit do útoku a nám se budou otvírat místa pro protiútoky. To se také potvrdilo a po několika minutách jsme vedli 2:0, ale po nepochopitelném kolapsu to rázem bylo 2:2. Naštěstí se nám do poločasu podařilo zvýšit na 4:2 a z dalších brejků jsme dali další 2 branky. Hvězdou utkání byl Aleš Kohout, který vstřelil 4 branky." Trenér FK Brand./Bol. Libor STANĚK: „K dnešnímu utkání jsme přistoupili velmi špatně, je to pro mě dost nevysvětlitelné, protože takto se o záchranu nebojuje. Poslední naše zápasy jsme odehráli velice dobře, fotbalově i kombinačně, proměňovali jsme šance. Avšak dnešním přístupem jsme si prohrát zasloužili."