Sporně odpískaná penalta obrala Benátky o body

Po čtrnácti dnech se opět hrálo v krajském fotbalovém přeboru. Po odloženém kole bylo na programu 18. pokračování nejvyšší středočeské soutěže. Benátky cestovaly do nedalekých Úval, kde je nečekalo nic lehkého. Úvaly totiž disponují velice kvalitním mančaftem. Samotné utkání to potvrdilo, více jak dvě stovky příznivců sledovaly pohledné utkání, ve kterém se nakonec šťastně radoval domácí celek. Hostům se rozhodně nedala upřít snaha, avšak to na body tentokrát nestačilo. Přesto k nim bylo blízko. Domácí se dostali do vedení po velmi přísné penaltě, kterou Marek proměnil a krátce po obrátce výstavní ranou zvýšil Kokeš. Za hosty korigoval po trestném kopu Olšáka hlavou Kohout. Více branek diváci neviděli, a tak tři body braly Úvaly.

Škvára Počet diváků: 220.
Střely na bránu:: 6:3, Střely mimo:: 4:5, Rohy:: 5:2, Ofsajdy:: 0:5, Fauly:: 15:22.

Vacek – Kokeš, Macek, Marek, Vorlíček, Matějka, Mika, Benčič, Křelina, Špringr (60. Szöcs), Kratochvíl

Bejr – Rosenkranz, Třasák (46. Jech), Skramužský (14. S.Novák), Olšák – Kozma, Karásek, Smetana, Korejza – Kohout, Šimek (72. Novotný)

Utkání sice začalo v poklidném tempu, ale první vzruch přinesla 14. minuta. Ne, že by byla k vidění branková příležitost, ale v pokutovém území se po jednom ze soubojů zranil stoper Skramužský a musel být o chvíli později vystřídán Sebastiánem Novákem. Vytáhlý zadák, který ještě na podzim nastupoval v ČFL za Králův Dvůr, si tak odbyl v benáteckém dresu mistrovskou premiéru a předvedel se ve velice dobrém světle. Krátce po příchodu Nováka na hrací plochu vysunul Korejza osamoceného Kozmu, jemuž balón z nohy doslova ukradl vybíhající Vacek. Po půlhodině hry se musel předvést i Bejr. Proti volnému Vorlíčkovi na zadní tyči zasáhl efektivně nohou. Až těsně před poločasem se udály dvě za zmínku stojící situace, a to před oběma brankami. Nejprve Třasák našel svým centrem Karáska, který zamířil těsně vedle. V poslední minutě první půle po tuctovém souboji ve vápně upadl Petr Špringr a sudí Šimůnek nepochopitelně k nevoli hostů nařídil přinejmenším velice přísnou penaltu, které v tu chvíli nevěřili snad ani domácí hráči. „Faulujícího“ Třasáka navíc odměnil žlutou kartou. Pokutový kop zkušeně proměnil někdejší ligový hráč Lukáš Marek, který poslal Bejra na opačnou stranu a zamířil přesně do levého růžku – 1:0.

Do druhého poločasu kvůli zranění nemohl nastoupit Třasák, kterého ve stoperské dvojici s Novákem nahradil Jech. Během poločasu se tak Benáteckým zranili oba stopeři. Ve 48. minutě přišla pro Benátky další rána. Odražený míč se dostal k Filipu Kokešovi, který střelou hodnou fotbalového Oscara nedal Bejrovi žádnou šanci a srdíčko úvalských fanoušků plesalo – 2:0. O pět minut později ale kopal trestňák Olšák a Aleš Kohout usměrnil hlavou balón do sítě, sníženo a utkání dostalo nový náboj – 2:1. Hned po Kohoutově trefě mohlo být vyrovnáno. Kozma sám před Vackem hlavou trefil jen úvalského gólmana a pak dokonce Karásek dostal míč do sítě. Vše ale zhatil praporek v tu chvíli naprosto bystrého pomezního sudího Machýčka. V 67. minutě se měl na plac podívat domácí Vojtěch, jenže při střídání bylo zjištěno, že číslo na Vojtěchově dresu nesouhlasí se zápisem a navíc jej nosí na hřišti Kratochvíl. Při kuriózní situaci tedy ke střídání dojít nemohlo. V 73. minutě měl na své hlavě vyrovnání novic Sebastian Novák, jenže jeho pokus velkou námahou vytáhl Vacek na břevno své branky! O deset minut déle měly Benátky možnost vyrovnat, když z rohu velkého vápna zahrával trestný kop Kohout. Jeho střela jen o pár centimetrů minul Vackovu tyč a bylo rozhodnuto. Hosté se totiž již k ohrožení branky nedostali.

Lze dodat, že Benátečtí předvedli určitě lepší výkon, než před čtrnácti dny ve Štěchovicích. Paradoxně to tentokrát na body nestačilo. Domácí Úvaly toho moc ze svého umu tentokráte nepředvedly a kdyby nebyl ve 45. minutě odpískán nesmyslný pokutový kop rozhodčím Šimůnkem, mohli benátečtí pomýšlet na nějaký bodík. Příští týden už poprvé na jaře v domácím prostředí svěřenci trenérů Doležala a Nejedlého přivítají Tatran Rakovník a doufejme, že s tříbodovým koncem.

Trenér Benátek Vladislav NEJEDLÝ: „Do Úval jsme přijeli s cílem eliminovat útoky domácích a narušit jejich defenzívu rychlými brejky. Obojí se nám dařilo, ale šance Kozmy a Korejzy zůstaly nevyužity. Rozhodujícím okamžik přišel ve 45.minutě, kdy čisté odebrání míče posoudil arbitr k udivení všech jako penaltový! Tento okamžik se ukázal jako rozhodující a ani bojovný výkon nám nepřinesl alespoň bod". Trenér Úval Karel BÁČA: „Bylo to bojovné, ne zrovna moc líbivé utkání. Pomohla nám přísná penalta na konci prvního poločasu a poté už to bylo takové umlácené vítězství".