První jarní bod Benátky vydřely na půdě Štěchovic

Po zimní přestávce se opět rozjely boje v krajském fotbalovém přeboru. Benátečtí fotbalisté do jarní části vstoupili na hřišti nováčka a zároveň překvapivého aspiranta postupu do vyšší soutěže Štěchovic. Za Benátky nemohl nastoupit Martin Třasák, který si plnil pracovní povinnosti v Mladé Boleslavi jako kondiční trenér „A“ mužstva a bratři Martin a Michal Korcové, kterým zase nebylo ze svého mateřského klubu Kropáčovy Vrutice (I.B) povoleno hostování. Domácí v pauze posílili o dva hráče divizního Motorletu Musila a Vagrčku a na pozici stopera se objevil vlašimský Havlíček. Přítomnost těchto hráčů byla v utkání znát. Pozornost hostí vzbuzovala jejich letošní noční můra, která je připravila o čtyři body! Jím není nikdo jiný, než kanonýr Lukáš Jelínek. Nejprve na podzim v Benátkách dvěma brankami zařídil konečnou remízu 2:2, také v údolí řeky Vltavy se gólově prosadil. A jeho trefa opět nakonec znamenala plichtu. V první půli se totiž po ojedinělém výpadu před brankou veterána Macha prosadil navrátilec Kozma. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce ovšem po centru z pravé strany již zmiňovaný Jelínek zařídil výsledek 1:1 a tedy dělbu bodů.

Škvára Počet diváků: 170.
Střely na bránu:: 6:3, Střely mimo:: 8:2, Rohy:: 16:3, Ofsajdy:: 4:2, Fauly:: 16:18.

Macho – Musil, Müller, Havlíček, Cihelka – Servus, M.Novák, Vagrčka (82. J.Novák), Lukeš – M.Braný, L.Jelínek

Bejr – Jech, Karásek, Rosenkranz, Olšák – Novotný (78. Zuna), Smetana, Kohout, Korejza (91. Gerboc) – Kozma, Šimek (85. Skramužský)

Prvních jarních dvacet minut bylo pro oba celky spíše takovým oťukáváním. Z domácího celku za zmínku stojí snad jen nebezpečná hlavička Jelínka mimo tři tyče. Až ve 23. minutě byl zhruba pět metrů za vápnem faulován Korejza a z následného přímého kopu napálil Aleš Kohout parádní pumelicí břevno. Zkušený gólman Macho se jen ohlédl za míčem, který zatřásl horní tyčí jeho svatyně. O deset minut později se už Benátky ale radovaly. Navrátivší se Karel Kozma z mladoboleslavské třetiligové rezervy se dostal ve vápně k míči a šajtlí ho vyslal směrem na branku. Ladislav Macho se natahoval marně, balón zapadl přesně k pravé tyči a hosté překvapivě vedli – 0:1. Ve 38. minutě musel vášně krotit rozhodčí Milan Matějček, jenž udělil domácím Müllerovi s Braným žluté karty. Herně vyrovnaná půle tedy skončila za jednobrankového vedení benáteckého celku.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupili Štěchovičtí s přáním něco udělat s nepříznivým výsledkem a podle toho také hra vypadala. Domácí byli u míče stále častěji a Benátky se tak dostávaly pod tlak, což vyústilo ve vyrovnávací trefu favorita. Braného centr našel trestuhodně volného kanonýra Lukáše Jelínka, kterého nepokryl novic v benáteckém dresu Ondřej Jech a Jelínek, pro kterého jsou takové situace skutečnou lahůdkou překonal Bejra, který byl v tomto případě bez šance – 1:1. A útočné choutky svěřenců Zdeňka Vrány neutuchaly. Spíše naopak sílily. Za dalších šest minut novic Musil hlavou překonal Bejra. Pomezní sudí Machýček zbystřil ofsajd, a to značilo jediné - branka neplatí. Následně se zaskvěl Josef Bejr, když zneškodnil výpad úplně volného Vagrčky. Šance Štěchovic přibývaly. Miroslav Novák z dobré pozice mířil hlavou mimo, snajpr Jelínek v gólovce střílel nad branku. Tři minuty před koncem řádné hrací doby hlavičkoval opět Lukáš Jelínek, benátecký gólman skvělým reflexem vyrazil na roh. V 90. minutě došlo k minisouboji Jelínka s Bejrem v krátkém sledu potřetí. Tentokrát byla šance kanonýra Štěchovic tisíciprocentní. Bejr ale megašanci z malého vápna dokázal neskutečným zákrokem lapit! Domácí tak v samém závěru zahodili možnost výhry.

Závěrem lze říci. Benátečtí ve druhém poločase neměli vůbec žádnou šanci a dokonce ani střelu na branku zkušeného Ladislava Macha, který druhou půli tak mohl klidně zůstat v kabině. Fotbal se ovšem hraje na góly a ty oba celky daly po jednom a tak se body dělily.

Trenér Benátek Vladislav NEJEDLÝ: „K ambicióznímu soupeři ze Štěchovic jsme zajížděli s pokorou a nadějí na dobrý výsledek. Po neúspěšném angažování bratří Korců, jsme museli improvizovat v sestavě. Poprvé se v našem dresu objevil Ondřej Jech z Meteoru. Domácí zahájili utkání tlakem, který vyústil do série několika rohů. Později jsme se ze sevření domácích vymanili a hrozili protiútoky. Jeden z nich hasil soupeř až za cenu faulu na Korejzu a z následného trestného nastřelil Kohout břevno. Nakonec jsme naši aktivitu završili brankou Kozmy. Poločasové dění vypovídalo o odhodlání výsledek udržet. Ovšem již po pěti minutách jsme inkasovali. Tehdy naše cíle dostali tržnou ránu. Obrovský tlak domácích (poměr rohů 16:3) jsme nakonec ustáli a šance Jelínka, který v 90. minutě selhal na malém vápně a nechal vyniknout Bejra gólem také neskončila, připsali jsme si tak do tabulky cenný bod". Trenér Štechovic Zdeněk VRÁNA „První poločas jsme prospali. Soupeř z ojedinělého útoku využil naší nekoncentrovanosti. Místo hraní jsme se zbytečně bavili s rozhodčím a kvůli tomu jsme inkasovali. Ve druhé půli jsme výsledek horko těžko honili. Podařilo se nám brzy vyrovnat, vypadalo to, že výsledek otočíme. Tři neproměněné stoprocentní šance a vynikající výkon hostujícího gólmana Bejra rozhodly o tom, že se body dělí".