V souboji ohrožených týmů braly všechny body Benátky

Ve 12. kole fotbalového krajského přeboru přivítali benátečtí fotbalisté v důležitém utkání celek SK Rakovník. Loňský účastník divizní skupiny B se v úvodu sezóny trápí a náleží mu předposlední 15. příčka. Benátky si však nemohou také příliš vyskakovat. Proto bylo toto utkání tzv. „o šest bodů.“ Nepříliš atraktivní duel nakonec domácí fotbalisté zvládli a po vítězství 2:0 svému soupeři odskočili o pět bodů. Výhra je však zasloužená, neboť Benátky byly opticky aktivnějším týmem a měly také více brankových příležitostí. V první půli poslal domácí fotbalisty do vedení po povedené akci Aleš Kohout a v 82. minutě po Kopeckého rohu hlavou stanovil konečné skóre na 2:0 Karel Kozma a benátečtí tak po pěti prohraných zápasech v řadě brali konečně všechny body. Příští týden čeká Benátky další důležitý mač. Budou totiž zajíždět na půdu nováčka soutěže Slovanu Hradištko.

Drahoš Počet diváků: 100.
Střely na bránu:: 6:3, Střely mimo:: 3:4, Rohy:: 8:7, Ofsajdy:: 3:4, Fauly:: 16:18.

Bejr – Mareš, Rosenkranz, Skramužský, Olšák – Kopecký (89. Bláha), Karásek, Kohout, Smetana – Kozma, Šimek (85. Davídek)

Doubrava – Brda (46. Setnička), Vaidiš, Fojtík, Roubík – Krejčí (87. Šika), Liprt, Mžourek, Stuchl, Lupák (70. Schwendt) – Isteník

Povinnost velela benáteckému týmu v utkání proti ještě níže postavenému Rakovníku zvítězit a už v 6. minutě se poprvé mohlo měnit skóre. Na hranici velkého vápna byl totiž faulován Aleš Kohout, a sudí Novotný nařídil trestný kop. Skramužský však trefil jen dobře postavenou zeď, jeho následná přihrávka našla Kozmu, který si obhodil protihráče a posléze svoji střelou vystrašil Doubravu, který konečky prstů vyrazil na roh. Úvod utkání byl z obou stran opatrný a další šance se dočkali diváci ve 26. minutě, tentokrát na druhé straně hrací plochy. Hosté podnikli rychlý protiútok. Roubík pěknou přihrávkou našel Lupáka, jehož střelu efektivním zákrokem vyrazil Bejr na rohový kop. Ve 33. minutě ale skóre poprvé měnilo. Benátky podnikly rychlý kontr, Šimek vysunul volného Aleše Kohouta, který se najednou zjevil úplně volný před Doubravou. Krátkým pohledem si ho změřil a pak chladnokrevně prostřelil – 1:0. V prvním poločase už žádná vážnější situace, která by stála za zmínku, nestala, a tak po první pětačtyřicetiminutovce vedli domácí nejtěsnějším rozdílem.

Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, a tak trenér Suchánek dal týmu impuls a v poločasové pauze přichystal střídání. Brdu nahradil Setnička. Až v 72. minutě druhé půle byla k vidění další šance z kategorie těch gólových. Marešův centr hlavičkoval na branku Kozma, Doubrava vytáhl perfektní zákrok a po jeho zasažení následoval roh Benátek. V 77. minutě se pak Šimek protlačil mezi dva protihráče, jeho následnou střelu vyrazil pěkným zákrokem Doubrava, který byl hlavní oporou hostujícího celku v tomto utkání. V 82. minutě už ani on nedokázal zabránit druhému gólu ve své síti. Brance předcházela školácká chyba hostujícího beka, který netísněn zahrál balón hlavou na rohový kop. Kopecký pak posadil míč přesně na hlavu Karla Kozmy, a ten neomylně zavěsil – 2:0. Rakovník rezignoval a mohl ještě děkovat brankové konstrukci, že si neodvezl tříbrankový příděl. Po centru Olšáka a pěkné hlavičce aktivního Kohouta zachránilo exdivizní celek břevno. Tím také utkání skončilo. Skončilo také benátecké čekání, které trvalo rovných šest utkání.

Trenér Benátek Vladislav NEJEDLÝ: ,,Utkání podzimu" bylo typickým naším zápasem, když se nedaří. I přes snahu to stále nebyl pohledný zápas. Nedařila se nám mezihra ani zakončení. Až prostrčení na Kohouta v závěru poločasu znamenalo naše vedení. Druhý poločas začali hosté aktivně. Z utrpení nás vysvobodila až branka Kozmy. Doufám, že výsledek nás ,,nakopne" nejen k lepším výkonům, ale hlavně ke kýženým bodům. Trenér SK Rakovník Radim SUCHÁNEK „Šance na zisk bodu jsme v Benátkách měli, neboť průběh zápasu byl vyrovnaný a remíza by mu asi slušela. Domácí, kteří vsadili na nakopávané míče, však byli v koncovce lepší než my, a to rozhodlo“.