SK Benátky nad Jizerou
Redakce

Benátky doma znovu padly, soupeř je trestal z brejků

V desátém kole krajského fotbalového přeboru se v Benátkách nad Jizerou představil nováček soutěže Sparta ČKD Kutná Hora. Povinnost velela domácím po předchozích porážkách zvítězit. To se ale nakonec domácím fotbalistům po hříchu nepovedlo, navíc dostali doma pořádný příděl branek – celkem pět! V tabulce se tak propadli na 13. příčku z celkového počtu šestnácti účastníků. Pozitivní zprávou na druhou stranu je, že trenéři Doležal a Nejedlý v kádru přivítali novou posilu z mladoboleslavské třetiligové rezervy Karla Kozmu, který se hned uvedl dvěma brankami. K výhře to však nestačilo.
10. kolo Sezóna 2010/11 | 09.10.2010

3:5

(0:3)

Branky:-

55. a 76. Kozma, 82. Kohout – 40., 61. a 77. J. Vančura, 25. Kozel, 34. Růžička z pen.

Netahlík Počet diváků: 100.
Střely na bránu:: 6:7, Střely mimo:: 7:2, Rohy:: 5:2, Ofsajdy:: 2:1 Fauly:: 11:16.

Bejr – Kozma, Rosenkranz, Skramužský, Olšák – Kopecký (78. Bělík), Karásek, Smetana (70. Davídek), Korejza – Kohout, Šimek (46. Mareš)

Stoupa – Skokan, Klička, Doležal, Linhart – Černohlávek (65. Filipec), Šváb, Růžička, Kozel (88. V. Vančura) – J. Vančura, Luňáček (77. Auer)

První poločas příliš neproměněných gólových šancí nepřinesl. Co ovšem přinesl, byly tři branky. A všechny do benátecké sítě! Ta první přišla ve 25. minutě, když hosté z ničeho nic udeřili. Přihrávku mezi beky dostal přesně Tomáš Kozel a podél gólmana Bejra rozvlnil síť poprvé – 0:1. Benátky místo snahy o vyrovnání záhy inkasovaly druhou branku. A byl to novic Kozma, kdo stál za obdrženým gólem. Ve 34. minutě totiž ve vápně fauloval Luňáčka a rozhodčí Mrázek neváhal s nařízením pokutového kopu! Pavel Růžička se chopil zahrání penalty, Josef Bejr skočil na opačnou stranu, než si kutnohorský hráč vybral a zvýšil už na – 0:2 z pohledů hostí. To však nebylo vše. Pět minut před koncem poločasu totiž přišla totální destrukce benátecké obrany. Domácí si špatně přebrali útočící hráče. Nakonec se dostal míč na kopačky Jakuba Vančury, který tváří v tvář Bejrovi zakončil mezi jeho nohy. Míč skončil u levé tyče a propast ve výsledku tak byla již tříbranková – 0:3.

Do druhé půle nahradil do té doby nevýrazného Šimka Mareš a ve 49. minutě se Benátky vůbec poprvé dostaly vážněji na dostřel sparťanské branky. Kozma vyhrál hlavičku na Karáska, který z malého vápna nasměroval svůj pokus trestuhodně nad bránu. Benátečtí hráli ve druhém poločasu jako v novém kabátě a za svou aktivitu byli odměněni. Prudký Kohoutův centr doplachtil na hlavu nováčka Karla Kozmy, který trefil pravou šibenici a snížil na rozdíl dvou branek – 1:3. Místo toho, aby se Benátky snažily dostat na dostřel jediné branky, opět inkasovaly. Luňáček lehce pláchl podél postranní čáry Skramužskému, odcentroval do vápna, kde z první trefil míč Jakub Vančura tak šikovně, že skončil přesně u levé tyče domácí branky – 1:4. V 75. minutě přišlo další snížení. Kohoutův přímý kop tečoval v chumlu Karásek. Stoupa míč mířící za jeho záda vyrazil přímo na kopačku Karla Kozmy, který svou druhou trefou dovedl míč do opuštěné branky – 2:4. Prakticky po rozehrávce ale Kutná Hora opět odskočila. Domácí obrana poněkolikáté zaspala, když nechala za svá záda zcela volně nabíhajícího Jakuba Vančuru, který si zpracoval míč a nedal Bejrovi sebemenší šanci. Dokončil tak svůj hattrick a zvýšil na – 2:5. Konečné slovo měly Benátky. Kozma prodloužil míč za sebe na Korejzu, který centrem našel Aleše Kohouta, ten si odstavil protihráče a nedal gólmanu Stoupovi žádnou šanci – 3:5. To ale na výsledek vliv nemělo. V gólové přestřelce se po právu radovala Sparta ČKD, domácí zplakali nad příliš prostupnou obranou, což je jedním z důležitých faktorů úspěchu!

Ohlasy trenérů

Trenér Benátek Vladislav NEJEDLÝ: Hodnocení utkání je již obehranou písničkou. Vždy chceme napravit předešlý výkon a v celém tréninkovém týdnu tomu vše nasvědčuje, ale v samotném utkání na hráče padne psychická deka. Taktické záměry přicházejí vniveč, naopak kupíme jednu individuální chybu za druhou. Jakmile si hráči neuvědomí, že mají bojovat a přidat stoprocentní výkon, budeme se potýkat stále se stejnými neúspěchy! Trenér Kutné Hory Radim TRUKSA: "Samozřejmě jsem spokojenější než minulý týden," začal utkání hodnotit trenér Kutné Hory. „Smazali jsme v tabulce pravdy mínusové body a jsme na nule. Dneska můžu pochválit hráče za hru dopředu, kdy jsme na soupeřově hřišti dali pět branek. Navíc jsme ještě nějaké šance nedotáhli, takže jsme těch gólů mohli dát víc, to bychom ale chtěli asi moc.“ Po úvodních pětačtyřiceti minutách kutnohorská Sparta vedla o tři branky: „Po prvním poločase to vypadalo, že je vše hotové. Domácí ale poměrně rychle snížili na 1:3 a ožili. Naštěstí jsme dali rychle na 1:4 a tento gól podle mě zápas rozhodl,“ rekapituloval Truksa a dodal: „Nejsem ale spokojený se hrou dozadu ve druhém poločase, kdy jsme zbytečně za stavu 0:3 a 1:4 nechávali domácí žít, když nám snížili na rozdíl dvou branek. Naštěstí jsme vždy brzo po inkasované brance dali další gól,“ oddychl si.