Zimní přestávka končí. V neděli přijede FK LETOHRAD!

.Zimní přípravné období bývá dlouhé a u fotbalistů nepříliš oblíbené. To letošní je právě u konce a o slovo se hlásí jarní odvety. Fotbalisté Benátek nad Jizerou do nich vstoupí pod taktovkou trenérské dvojice Tomáš Staněk a Jan Kysela domácím zápasem v neděli 10. března, když k Jizeře dorazí daleký FK LETOHRAD. Tradiční divizní účastník se během podzimu dostal svými výsledky i výkony do svízelné situace a v současné době s chabým ziskem pěti bodů uzavírá tabulku Fortuna Divize C. V patnácti odehraných utkáních jen jednou vyhráli, dvakrát remizovali (jednou dokonce se současným lídrem tabulky Ústím nad Orlicí) a ve dvanácti případech odešli z boje poraženi. Skóre 9:34 za patnáct zápasů také nebudí v Letohradě žádné všeobecné veselí a již nyní je nad slunce jasné, že boj o záchranu divizní příslušnosti bude pro letohradské jeleny velmi tvrdým oříškem. Oproti tomu benátečtí fotbalisté po velmi dobrém podzimu hájí druhou pozici o pouhý bodík za podzimním půlmistrem – ústecko-orlickou Jiskrou. Až právě poslední podzimní kolo a v něm smolná prohra po penaltě v nastavení rozhodla o to, že na první příčce přezimují právě hráči Jiskry. Jarní odvety tak budou jistě zajímavé a těšme se na ně!

Vzájemné podzimní utkání 2. kolo:
V podzimním vzájemném střetnutí na pěkném letohradském stadionu o výhře rozhodla jediná gólová situace z 30. minuty utkání, když se prosadila letní benátecká posila Tomáš Mlynka. Jeho trefa z první půle byla tím posledním, co utkání gólově nabídlo, a tak se ukázala jako vítězná. Článek z utkání ZDE.

Benátky v zimní přípravě:
V zimním přípravném období sehráli benátečtí fotbalisté několik přípravných utkání s vyrovnanými výsledky. První dvě prověrky znamenaly těsnou porážkou s třetiligovou rezervou Mladé Boleslavi 0:1 a remízu 1:1 rovněž s účastníkem ČFL Kolínem. Pak přišly dvě těsné výhry s divizními týmy skupiny B – 2:1 s Meteorem Praha a 1:0 s Českým Brodem, aby vše již na travnaté ploše završila závěrečná remíza 1:1 s účastníkem Pražského přeboru ČAFC Praha 1:1. Přehled výsledků přípravných utkání v zimní přípravě ZDE.

Letohrad v posledním podzimním 15. kole:
Druhou plichtu za podzim (tu první, jak již bylo napsáno uhrál Letohrad s Ústím nad Orlicí) si připsali Východočeši rovněž v domácím zápase s nováčkem a s kvalitním soupeřem - SK Slavia Hradec Králové. Byť od 43. minuty dohrávali domácí zápas bez vyloučeného Linharta o deseti a také brankou Novotného již z 8. minuty o gól. V 82. minutě však nakonec remízu 1:1 zařídila trefa Kabourka. Domácí se v tomto zápase rovněž zlobili na výkon rozhodčího Korandy, leč víc než jeden bod jim podzimní derniéra nepřinesla.

Benátky v posledním podzimním 15. kole:
Po vysokém domácím vítězství s Novým Bydžovem cestovali benátečtí fotbalisté v posledním kole ve šlágru kola na půdu Ústí nad Orlicí. Do vedení šli domácí brzy zásluhou Špatenky, po hodině hry srovnal Tomáš Fabián, který byl v 90. minutě aktérem nešťastného momentu v pokutovém území, když zahrál rukou a po proměněné penaltě Chlebounem v nastavení druhé půle se Jiskra radovala z výhry. Do jara je však vše otevřené a bude se bojovat. Článek z utkání ZDE.

Představení soupeře - FK LETOHRAD:
Jedničkou našeho soupeře by se měla stát nová posila z divizního Ústí nad Orlicí Marek Jech. Bývalý královéhradecký mládežník si divizi zachytal v pardubické rezervě. V Ústí nad Orlicí pak nastupoval i v třetiligové éře. Působil ale také v divizním Hlinsku či třetiligových Zbuzanech. Druhým brankářem je odchovanec Libchav a někdejší churdimský mládežník Jan Janůj. Obránce René Macek poprvé kopl do míče v nedalekém Ústí nad Orlicí. V Letohradě patří již k inventáři. Petr Štěpán je bývalým mládežníkem Hradce Králové i Pardubic. Původem ze Žamberku je pak kapitán Ondřej Kail. Pardubickou mládeží prošel Martin Faltejsek. Místní odchovanec Denis Preclík ví, jaké je to hrát v královéhradecké mládeži, později působil v Olympii Hradec Králové. Do obrany řadíme také Jakuba Jiřánka, odchovance České Třebové. Zadní řady by měl držet svitavský odchovanec Petr Václavek. Ten prošel mládeží v Hradci Králové, kde si zahrál i juniorskou ligu. Následně odešel do třetiligového Litoměřicka. Tutéž soutěž kopal také na Vyšehradě. Poté se vrátil na východ Čech, kde oblékal barvy divizních Kratonoh. Stejnou soutěž si zahrál i ve Dvoře Králové. Zpět do třetí ligy se vrátil v Živanicích. Z nedalekých Libchav je záložník Dominik Chládek. Ten si také zahrál v mládežnických týmech Mladé Boleslavi. Zdejší odchovanec Martin Lorenc si odskočil jen na hostování do Žamberka. V Letohradě začínal s fotbalem také Dan Dvorský. Sezemický odchovanec Aleš Zbudil hrál v mládeži v Hradci Králové, kde si zahrál juniorskou ligu. Třetí ligu pak v Litoměřicku, divizi v Kratonohách či v Náchodě. Zkušenosti středové řadě dodává Adam Nágl. Dolnodobroučský odchovanec hrá též v České Třebové nebo Ústí nad Orlicí. Ví, jaké je to hrát v mládeži Hradce Králové i Pardubic. V Ústí nad Orlicí si zahrál třetí ligu. Dobré výkony mu vynesly též druholigové angažmá v Ústí nad Labem, kde se dvakrát zapsal do střelecké listiny. Odchovanec Dolní Dobrouče Matouš Brabec působil v mládeží v Ústí nad Orlicí či v Hradci Králové. V Ústí nad Orlicí si zahrál divizi i třetí ligu. Divizi hrál také v moravskoslezských Kozlovicích. Před angažmá v Letohradě oblékal barvy Dolní Dobrouče. Novou posilou se stal odchovanec Lázní Bohdaneč Adam Leníček. Ten působil v chrudimské i královéhradecké mládeži. Hrál také za Olympii Hradec Králové. V Chrudimi si za rezervu zahrál krajský přebor, poté odešel do třetiligového Ústí nad Orlicí. S ním se mu ale tuto soutěž udržet nepodařilo, avšak v tomto klubu zůstal i po sestupu do divize. Do Letohradu přišel z Lázní Bohdaneč, hrajících krajský přebor. Novou posilou se stal Michal Černohorský. Místní odchovanec si zahrál za Řeporyje nebo naposledy I.A třídu za Zlíchov. Novicem je také Antonín Mišči. Ten začínal s fotbalem v Chomulticích. Později přešel do Hradce Králové, kde se přes mládežnické týmy dostat do třetiligové rezervy, odkud do Letohradu také přišel. Góly se čekají zejména od útočníka Tomáše Kabourka. Tento místní odchovanec působil v mládeži v Sigmě Olomouc. Dalším místním odchovancem je Jiří Kadlec. V Javornici začínal s fotbalem Jiří Počtýnský, který si zahrál též v Rychnově nad Kněžnou. Zdejším odchovancem je i Milan Linhart. Ten ale v Benátkách nad Jizerou nenastoupí, neboť je v trestu.
Hlavním trenérem našeho soupeře je devětatřicetiletý Aleš Majvald. Místní odchovanec hostoval ve své kariéře v Těchoníně. Jeho asistentem je čtyřiatřicetiletý David Jandejsek. Ten je pro změnu těchonínským odchovancem, později hrál též za Letohrad. Vedoucím týmu je pak dvaapadesátiletý František Zeman. Ten si zahrál za Těchonín, Letohrad či Lichkov

Rozhodčí utkání:
Hlavní rozhodčí p. PILNÝ MAREK (Trutnov).
Asistent 1 p. Klečka Ivan (Trutnov).
Asistent 2 p. Turek Jiří (Trutnov).
Delegátem FAČR je p. Ing. Vlk Martin z Mladé Boleslavi.

Začátek utkání:
První jarní a celkově 17. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na Městském fotbalovém stadionu v Benátkách v neděli 10. března s výkopem ve 14:30 hodin.

Textový ON-LINE přenos: 17. kolo: SK Benátky - FK Letohrad

Přímý VIDEO přenos: 17. kolo: SK Benátky - SK Benátky

Webové stránky soupeře: FK Letohrad

Facebookové stránky soupeře: FK Letohrad

Vzdálenost soupeře: cca 160 km (cca 2,5 hod.)