Venkovní tři body je potřeba doma potvrdit. V neděli hostíme FK NÁCHOD !

Fotbalová Fortuna Divize C pokračuje ve druhém říjnovém víkendu svým desátým kolem a fotbalisté Benátek nad Jizerou v něm dosud jako jediný tým této soutěže budou hájit svou neporazitelnost. Ačkoliv Benátečtí ještě neprohráli, nastřádali dohromady čtyři remízy, z toho tři v řadě na domácím hřišti. A z toho plyne jediné – v neděli 9. října v souboji s outsiderem FK Náchod doma splnit úlohu favorita a naplno bodovat! Blíží se totiž očekávaný venkovní souboj s béčkem Liberce, které vede tabulku o pět bodů právě před Benátkami. Jak již bylo naznačeno, povinnost velí svěřencům trenérů Staňka a Kysela doma zvítězit a navázat tak na výborný výkon z minulého kola ve Velkých Hamrech, kde Benátky zvítězily a že se odtud body příliš často nevozí. Náchodští se zatím v této sezóně výsledkově trápí, posbírali jen pět bodů a krčí se na chvostu tabulky. Z devíti odehraných zápasů jen jednou vyhráli, dvakrát remizovali a šestkrát odešli z pole poraženi. Při skóre 7:12 je Náchod na 14. příčce, přičemž týmy pod ním Čáslav a Brandýs ještě hrají svůj odložený vzájemný zápas.

Benátky v minulém 9. kole:
Benátky v minulém kole zaskočily Velké Hamry na jejich hřišti, kde po dobrém a koncertovaném výkonu zvítězily nakonec výsledkem 2:0. Duel poznamenala neproměněná velká šance domácích v úvodu a to se zelenobílým domácím stalo nakonec osudným. Ve 41. minutě totiž hosty poslal do vedení kanonýr Milan Macek a ve druhé půli pojistku v 77. minutě přidal zkušený Petr Vobořil. Hosté tak potvrdili výborné venkovní výkony, brankář Dědek navíc slavil čisté konto. Článek z utkání ZDE.

Náchod v minulém 9. kole:
Náchod hostil v posledním odehraném zápase na svém hřišti Ústí nad Orlicí a duel rozhodla nakonec jediná trefa z druhého poločasu. Postaral se o ni v 61. minutě hostující Martin Tulach a vystřelil tak Jiskře tři venkovní body. Náchod naopak po této porážce zabředl na samé dno tabulky, kde se krčí s pěti body. Článek z utkání ZDE.

Představení soupeře -
FK NÁCHOD:
Náš soupeř disponuje dvojicí vyrovnaných brankářů. V poslední době dostává více příležitostí zkušenější František Baláž. Odchovanec Červeného Kostelce chytal také za Hronov, Provodov nebo Velké Poříčí. Druhým brankářem je Jiří Hladík, někdejší pardubický mládežník. Nastoupit ale může také místní odchovanec Daniel Kaufman, který v minulosti působil v České Skalici nebo v Červeném Kostelci. Obránce Lukáš Světlík začínal s fotbalem v Novém Městě nad Metují, odkud se dostal do Náchoda. Místní odchovanec Martin Punar prošel mládeží v Jablonci nad Nisou. Zahrál si také v České Skalici, Úpici nebo Aritmě Praha. Náchodským odchovancem je také Daniel Král. V létě posílil našeho soupeře pardubický odchovanec Josef Locker. Ten posléze zamířil do Hradce Králové, kde si zahrál juniorskou ligu i třetí ligu za tamní rezervu. Právě odtud zamířil do Náchoda. Původem z Lázní Bělohrad je Dominik Bičiště. V mládeži si zahrál v Hradci Králové či v Jablonci nad Nisou. Po návratu do Hradce Králové si zahrál juniorskou ligu. Následně posílil druholigovou Vlašim. V barvách tohoto středočeského klubu ale nastřádal pouze několik druholigových minut. Třetí ligu si následně zahrál v královéhradecké rezervě či v Chlumci nad Cidlinou, odkud zamířil v létě do týmu našeho soupeře. Záložník Jakub Petřík započal svoji fotbalovou kariéru v Novém Městě nad Metují. Později hrál juniorskou ligu v Hradci Králové. V jablonecké mládeži hrál pro změnu Patrik Simon. Již několik let je v Náchodě Marek Brich, bývalý hráč Voděrad či Dobrušky. Nadějný Jakub Čejchan je místním odchovancem, stejně tak Josef Vančák. Z nedaleké Police nad Metují je Jan Melichar, který posléze hrál za Velké Poříčí. Novou posilou se stal odchovanec Slavie Hradec Králové Filip Zámečník. Ten si v mládeži zahrál za Olympii Hradec Králové i FC Hradec Králové, kde naposledy působil v třetiligové rezervě. V Nové Pace poprvé kopl do míče David Knespl. Ten se přes Jičín dostal do královéhradecké mládeže. Působil také v Olympii Hradec Králové, kde okusil třetí ligu. Poté se stal hráčem divizního Dvora Králové. Jeho posledním angažmá byly třetiligové Živanice. V útoku najdeme zdejšího odchovance Martina Malého. Jan Ansorge začínal s fotbalem v Hronově. V mládeži byl v Náchodě i v Hradci Králové, kde hrál juniorskou ligu i třetí ligu za tamní béčko. Původem z Hronova je také Michal Rojšl. Královéhradecký odchovanec Karel Krejčík je poměrně velkým cestovatelem. Ten v mládeži působil v Olympii Hradec Králové. Poté hrál za Lhotu pod Libčany, Živanice, Týniště nad Orlicí nebo Nový Bydžov. Divizi si zahrál v Olympii Hradec Králové. Následně působil v Žamberku či v třetiligovém Převýšově. Poté zamířil opět to do divizní společnosti, když posílil Kratonohy. Hrál ale také v Libčanech či ve Dvoře Králové. Právě z tohoto divizního klubu přestoupil do Náchoda. Hlavním trenérem našeho soupeře je šestašedesátiletý Karel Krejčík. Ten si v Hradci Králové dokonce zahrál první ligu. Dále kopal za Ústí nad Orlicí, Lokomotivu Hradec Králové, Broumov, Předměřice nad Labem, Týniště nad Orlicí, Třebechovice pod Orebem, Choceň, Černilov, Sendražice nebo Malšovice. Byl dlouholetým mládežnickým trenérem v Hradci Králové. V minulosti coby hlavní trenér vedl prvoligové Lázně Bohdaneč. Jeho trenérské začátky ale spadají do Předměřic nad Labem. Stanul ale také na lavičce Olympie Hradec Králové, Chocně, Živanic či královéhradecké rezervy. V nejvyšší soutěži sehrál 1 utkání. Jeho hrajícím asistentem je dvaatřicetiletý Martin Malý. Ten v minulém kole také převzal po zkušenějším kolegovi taktovku, neboť hlavní trenér Krejčík byl v trestu. Druhým asistentem je sedmapadesátiletý Jaroslav Panenka, který v minulosti vedl divizní Náchod coby hlavní trenér.

Rozhodčí utkání:
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit p. HRIVIK JAKUB z Prahy 7 - Holešovice. Na pomezí mu budou pomáhat p. Adam TRSKA z Prahy 6 - Dejvice a sl. Lukáš ANDRAS z Prahy 9 - Újezd nad Lesy. Delegátem FAČR je p. Bohuněk Karel z Kojetic u Prahy.

Začátek utkání:

10. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na Městském fotbalovém stadionu v Benátkách v neděli 9. října s výkopem v 16:00 hodin.