Aktuality

Vrátí Benátky soupeři podzímní porážku? Přijede FK NÁCHOD !

05.04.2019

Úvodní čtyři duely v jarní části soutěžního ročníku 2018/19 fotbalové Fortuna Divize C mají benátečtí fotbalisté jako den a noc. Zatímco na vlastním trávníku jsou po dvou zápasech stoprocentní, venku ani v jednom ze dvou duelů nebodovali, ba co víc, nevstřelili ani gól. Přesto se stále drží v boji o samou špičku tabulky divizní C skupiny a potvrdit výhodu domácího prostředí chtějí i v nadcházejícím víkendovém duelu, v němž doma v neděli 7. dubna přivítají soupeře FK Náchod. Divizní navrátilec se po bídném podzimu na jaře blýskl šestibodovým ziskem se silnými soupeři – vyhrál na horké půdě Vysokého Mýta a doma přehrál aspiranta postupu Přepeře 3:1. Ani v dalších zápasech nepropadl – s Trutnovem padl těsně 2:3 a v Pardubicích s tamním béčkem rovněž těsně 3:4. Rázem tak jsou Náchodští zpět v boji o záchranu, aktuálně jim patří 14. příčka, když v osmnácti zápasech šest vyhráli, jednou uspěli v rozstřelu, jednou v něm padli a desetkrát prohráli. Při skóre 22:41 získali 21 bodů. Sledovat můžete tradiční textový online přenos nebo přímý video přenos.

Na podzim venku v 5. kole v Náchodě:
V podzimním vzájemném duelu se ukázalo, že Benáteckým role favorita v tomto utkání nesedla. Poločasové dvoubrankové vedení domácích bylo na světě, když se trefili Rojšl a poté z penalty Malý. Jiskru naděje vykřesal krátce po obrátce snižujícím gólem Mbah, avšak spolehlivě chytajícího zkušeného Kobose už hosté dále překonat nedokázali, a tak se benátecký tým vracel od polských hranic s nepořízenou a porážkou 1:2 (článek z utkání).

V minulém 19. kole Benátky:
Ani v minulém kole venku toho Benátky mnoho nepředvedly, nechvalně tak navázaly na předchozí venkovní utkání v Turnově a opět tak přenechaly body soupeři bojujícímu o záchranu soutěže. První bezbrankový poločas příliš vzruchu nepřinesl, byť Český Brod působil živějším dojmem. Ovoce to domácím přineslo krátce po startu druhé půle, kdy se do rozhozené obrany Benátek prosadil exligový Tomáš Borek. Benátečtí si nevytvořili prakticky nic, navíc v 80. minutě Hrdlička z penalty navýšil domácí náskok a výhra Českého Brodu 2:0 korespondovala s děním na hřišti (článek z utkání).

V minulém 19. kole Náchod:
Náchod v minulém kole hostil Přepeře, a jak se později ukázalo, vrátil jim podzimní porážku. Už v 5. minutě se blýskl gólman Hladík, když hostům kryl pokutový kop. Penalta se pískala i na druhé straně, v 16. minutě ji proměnil Týfa a Náchodští vedli. Klíčové okamžiky duelu přišly v rozmezí 62. a 70. minuty, kdy se trefili domácí Rojšl s Brichem a v Bělovsi bylo veselo. V nastavení čestný úspěch hostí zaznamenal sice kanonýr Synek, avšak to na vítězné radosti Náchoda nemohlo nic změnit. Snad jen zranění brankáře Hladíka, kterého po hodině hry musel mezi tyčemi nahradit veterán Kobos (článek z utkání a video).

Představení soupeře – FK NÁCHOD:
Na jaře dostává nejvíce příležitostí mezi tyčemi dvaadvacetiletý odchovanec Meziměstí Jiří Hladík, který chytal také v pardubické mládeži. V minulém kole se ale zranil. Jeho náhradníkem je zkušený Petr Kobos. Ten prošel Volanovem, Mladými Buky, Poříčím u Trutnova, Trutnovem, Úpicí, Dvorem Králové, Kratonohami či Olympií Hradec Králové. Okusil též zahraniční angažmá na Slovensku. V obraně najdeme broumovského odchovance Michaela Moravce. Jiří Podolník začínal s fotbalem v Jaroměři. Poté působil v Novém Bydžově a především ve Dvoře Králové. Novou zimní posilou se stal Jan Fenz z Libčan, hrajících krajský přebor. V minulosti si zahrál juniorskou ligu v Hradci Králové, působil ale také v Kratonohách. Pomoci by měl také už poměrně zkušený Tomáš Kabeláč, který přestoupil v rámci téže soutěže z Kratonoh. Bývalý královéhradecký mládežník nastupoval také za Libčany nebo Živanice. V obraně pak najdeme ještě odchovance Daniela Krále. Novicem je též Martin Kadavý, jenž na podzim hrál krajský přebor za Kostelec nad Orlicí. Ten kdysi sbíral zkušenosti v ligové juniorce pražské Slavie. V průběhu podzimu posílil našeho soupeře odchovanec Dobrušky – záložník Erik Týfa. Poměrně velký cestovatel prošel mládeží v Hradci Králové, Náchodě, pražské Slavii. Hrál také za Dobrušku, Hlučín, ligovou královéhradeckou juniorku, třetiligový Převýšov či divizní Letohrad. Dalším odchovancem je pak Matěj Jahoda. Středopolař Lukáš Hlava ví, jaké je to hrát v mládeži libereckého Slovanu. V jablonecké mládeži hrál zase Patrik Simon. Další záložník Dominik Nejman oblékal mládežnický dres Hradce Králové, poté působil v Novém Městě nad Metují. Již několik let je v Náchodě Marek Brich, bývalý hráč Voděrad či Dobrušky. Mladý Josef Nejman si zahrál v mládeži za Hradec Králové a Liberec. Královéhradeckými dorosty i juniorkou prošel David Vencl. V útoku najdeme hronovského odchovance Martina Rojšla. Brankou se na vítězství svého týmu proti Benátkám v podzimní části podílel místní odchovanec Martin Malý. V liberecké mládeži si zahrál odchovanec České Skalice Jakub Vaněček. Útočnou posilou by měl být sezemický odchovanec Aleš Zbudil. Ten si v Hradci Králové zahrál juniorskou ligu, poté působil v třetiligovém Litoměřicku a naposledy v divizních Kratonohách.
Hlavním trenérem je osmatřicetiletý Tomáš Strnad. Odchovanec pražské Sparty prošel i mládeží věčného rivala – tedy pražské Slavie. Poté ale hrál jen krajský přebor. Prošel Písnicí, Radotínem, Duklou Dejvice. V roce 2003 si ho vyhlédl prvoligový klub Bohemians 1905. Po krachu tohoto klubu odešel do Kladna, kde taktéž hrál první ligu. Následně odešel do slovenské Banské Bystrice, poté se do prvoligového Kladna vrátil. Bývalý obránce či záložník hrál také za slovenskou Senicu. Jeho posledním prvoligovým angažmá byl Hradec Králové. Následně hrál v nižších soutěžích za Náchod, Živanice či Hronov. V české nejvyšší soutěži odehrál 102 zápasů a vstřelil 2 branky.
Jeho asistentem je devětatřicetiletý Jaroslav Polák. S fotbalem začínal v Žákavě, poté hrál v Roudnici, Třebechovicích pod Orebem, Urbanicích, Převýšově, Syrovátce, Provodově nebo ještě na podzim III. třídu v Dobřenicích. Mnohem úspěšnější kariéru má ale za sebou coby hokejista. Zahrál si totiž za extraligovou Plzeň (12 zápasů – 0 gólů+1 asistence), prvoligovou Kadaň, Hradec Králové, Prostějov, Sarezu Ostrava či Chrudim. Druhou ligu hrál v Klatovech, Rokycanech, Benátkách nad Jizerou (12 zápasů – 5 gólů+6 asistencí), Vrchlabí, Kutné Hoře, Chrudimi či Trutnově. Krajský přebor si pak zahrál v Třebechovicích pod Orebem, Hronově, Novém Městě nad Metují, Dvoře Králové či Náchodě, jehož je stále aktivním hráčem. Hrál také zámořskou WCHL za tým Tacoma Sabercats.

ROZHODČÍ utkání:
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Kolátor Petr z Ústí nad Labem. Na pomezí mu budou pomáhat p Nedvěd Vít z Chomutova a p. Hádek Jaroslav z Libiše. Delegátem FAČR je p. Slavíček Leoš z Hradce Králové. Rozhodčím přejeme, aby se jim v Benátkách rozhodovalo co nejlépe.

ZAČÁTEK utkání:
20. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na Městském fotbalovém stadionu v Benátkách nad Jizerou v neděli 7. dubna s výkopem v 16:30 hodin.

Textový ON-LINE přenos: 20. kolo: SK Benátky - FK Náchod

Přímý VIDEO přenos: 20. kolo: SK Benátky - FK Náchod

Webové stránky soupeře: FK Náchod

Facebookové stránky soupeře: FK Náchod

Vzdálenost soupeře do Benátek: cca 140 km (cca 2 hod. a 15 min.)