Aktuality

V sobotu dopoledne zajíždíme k týmu FK TURNOV!

13.03.2019

Fotbalové jaro v rámci Řídící komise pro Čechy odstartovalo úvodními mistrovskými zápasy minulý víkend, 17. kolo je tedy na programu o víkendu nadcházejícím. Fotbalisté Benátek nad Jizerou, kteří se v závěru zimní přípravy potýkali s řadou zraněných hráčů, vstoupili do jarních odvet vítězně a po domácí výhře nad nováčkem ze Slatiňan už vyhlížejí blížící se venkovní duel. V něm zavítají do sportovního areálu FK Turnov, kde se, vzhledem k počasí, nejspíš představí na tamní zbrusu nové umělé trávě. Turnovští však, kromě otevření zmiňované umělky, neprožívají povedenou sezónu. Po odstoupení Kratonoh totiž uzavírají tabulku divizní skupiny C s pouhými deseti body, když v patnácti odehraných zápasech dvakrát vyhráli za tři body, jednou v rozstřelu, dvakrát v něm neuspěli a hned desetkrát padli v řádné hrací době. Při skóre 8:37, což činí chabý průměr zhruba 0,5 vstřeleného gólu na zápas. Sledovat můžete tradiční textový online přenos nebo přímý video přenos.

Na podzim doma proti Turnovu:
Podzimní vzájemné utkání Benátek s Turnovem bylo v režii benáteckého celku, který o své výhře rozhodl už v prvním poločase. Středočechy na koně posadil zejména skvělý úvod do utkání, když po gólech Bočka a Glöcknera už po osmi minutách vedli 2:0. V 38. minutě Šimeček proměněnou penaltou zvýšil na 3:0 a poločasový čtyřbrankový rozdíl ve skóre zajistili krátce před hvizdem Jimmy. Na snížení Šimka krátce po obrátce reagoval v 55. minutě Kocourek a stav 5:1 vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího Míče (článek z utkání zde).

Benátky v minulém 15. kole:
V prvním jarním kole Benátečtí hostili nováčka ze Slatiňan a povinnost jim v domácím prostředí velela vyhrát. Aktivnějšímu domácímu celku se to také povedlo. Skóre otevřel už v 9. minutě Jimmy, když proměnil penaltu nařízenou za faul na Mbaha. Skóre se podruhé měnilo až v 63. minutě, kdy Košek přidal druhou branku Benátek. O šest minut později se hostům situace ještě zkomplikovala, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Radouš. Přesto se Slatiňanům podařilo snížit Rálišem z pokutového kopu v 82. minutě. Víc už se ale u Jizery neudálo, a tak tři body slavily Benátky. (článek z utkání zde).

Turnov v minulém 15. kole:
Turnov čekalo hned na úvod jara derby se sousedními Přepeřemi, na které bylo ve velmi deštivém počasí zvědavo na dvě stovky diváků. Nakonec se prokázala kvalita divizního nováčka, který v domácím prostředí zvítězil 3:0. Výhra se však nerodila snadno. Ačkoliv hosté prohrávali od 33. minuty po gólu Pavlaty, dlouho se drželi. Inkasovali až v závěru, a to od kanonýra Synka a střídajícího Schuberta. Stínem utkání bylo vážné zranění přepeřského Vaníčka, který po úderu od turnovského Beníška musel být odvezen do nemocnice. (článek zdevideo zde).
Turnov v minulém 15. kole venku v Přepeřích (3:0) nastoupil v této sestavě: M. Špína - D. Drahoš (81. V. Sysel), D. Nulíček (56. T. Houžvička), J. Tomašov (86. A. Gaubman), J. Podzimek (61. A. Benek), P. Papoušek (74. P. Svoboda), T. Beníšek, P. Havel, J. Šimek, J. Blažek , V. Tvrdý

Představení soupeře – FK TURNOV:
Nejvíce prostoru v bráně našeho soupeře dostává odchovanec Rovenska pod Troskami Martin Špína. Ten si zachytal také za Sedmihorky či za Mírovou pod Kozákovem. Dalším brankářem je o dva roky mladší Ondřej Králíček. Bývalý mládežník Jablonce nad Nisou si zachytal divizi na tehdejší farmě v Jablonci nad Jizerou. Poté působil v krajském přeboru v Semilech či v Bozkově. Zachytal si ale také v nižší německé soutěži, a sice v týmech Einheit Kamenz nebo Grosspostwitz. V mládeži chytal také za Neugersdorf. Novou zimní posilou se stal devatenáctiletý brankář Jan Franc z prvoligového Slovanu Liberec, kde působil v ligové juniorce. Obránce Vojtěch Tvrdý je místním odchovancem, který si odskočil pouze na hostování do Lomnice nad Popelkou. Mladý Štěpán Veber si v Lomnici nad Popelkou zahrál krajský přebor. V mládeži působil v Liberci a v Jablonci nad Nisou. Také Jiří Šimek je místním odchovancem. Mládežnická léta strávil v Mladé Boleslavi. Tomáš Beníšek je nymburským odchovancem, který si v mládeži zahrál v Liberci. V Liberci oblékal mládežnické dresy také další obránce Antonín Drahovzal. Také Jakub Kordík je bývalým libereckým mládežníkem, který si zahrál také v Nové Pace, Semilech nebo v Železném Brodě. Jaké je to hrát v Semilech, ví také Tomáš Houžvička, bývalý mladoboleslavský mládežník. Mezi místní odchovance, kteří ale prošli též libereckou mládeží patří i Ondřej Mach. Posílením zadních řad by mělo být půlroční hostování obránce Jana Blažka z prvoligového Slovanu Liberec. Odchovanec Hrádku nad Nisou se v Liberci pětkrát posadil na prvoligovou lavičku. Hostoval v druholigových Pardubicích, kde ale vinou zranněí do zápasu nezasáhl. Jeho stropem tak je dosud juniorská liga v barvách libereckého Slovanu. Z Kosmonos pak v zimě přišel mladoboleslavský odchovanec Jan Podzimek. Ten si v mládeži zahrál též v Pěčicích, 1.A třídu hrál v Luštěnicích. Záložník Petr Havel je dalším místním odchovancem, který v mladistvém věku působil v Liberci či v Jablonci nad Nisou. Něco za sebou má bruntálský odchovanec Aleš Benek. V mládeži hrál za Liberec, dále působil ve Vratislavicích nad Nisou či v Českém Dubu. Za sebou má také zahraniční angažmá v nižší německé soutěži v týmu FSV Oderwitz. Zkušenosti našemu soupeři dodává jedenačtyřicetiletý odchovanec Vrdů Petr Papoušek. Ten brzy přešel do Mladé Boleslavi, avšak již v osmnácti letech se stěhoval na pražskou Julisku do týmu Dukly Praha. Následovalo stěhování s tímto týmem do Příbrami. V roce 1997 přestoupil do Sparty Praha, kde se ale výrazněji neprosadil. Rok hostoval v prvoligovém Jablonci nad Nisou, poté se do Sparty vrátil. V lednu 2002 přestoupil do Baníku Ostrava, kde ale vydržel pouze tři měsíce, načež jej za 11 milionů korun koupil Slovan Liberec. Brzy oslavil s tímto týmem mistrovský titul, což zopakoval ještě v roce 2006. V Liberci skončil až v roce 2011, kdy vyslyšel vábení ambiciózního třetiligového Prostějova. Zahrál si také v Semilech, odkud se dostal do Turnova. V české nejvyšší soutěži nastoupil do 311 zápasů a vstřelil 36 branek. Ke zkušeným hráčům patří také pětatřicetiletý odchovanec Lomnice nad Popelkou Aleš Gaubman. Ten si v mládeži zahrál v Jablonci nad Nisou, působil ale také v Jičíně. Jan Tomašov je mladoboleslavským odchovancem. V mládeži hrál za Pěčice nebo za Kosmonosy. V mužích pak v Mnichově Hradišti. V zimě se do turnovského týmu vrátil další místní odchovanec Vojtěch Sysel. Ten hrál v mládeži za Liberec. Do Turnova přišel z Mnichova Hradiště. Novicem je také jihokorejský hráč Yiseok Kim. Mládeží Slovanu Liberec prošel urostlý útočník Martin Syrovátka. Téměř stejnou kariéru má za sebou i Petr Svoboda. Novou tváří je dvacetiletý liberecký odchovanec Denis Drahoš, který naposledy hrál za libereckou ligovou juniorku. O branky by se měla starat také další nová posila. Odchovanec Nového Města pod Smrkem Dušan Nulíček má dokonce prvoligové zkušenosti. Přes libereckou mládež se dostal do Jablonce nad Nisou, kde už oblékl prvoligový dres. Hostoval také v druholigové Čáslavi. Poté se do Jablonce vrátil, ale už jen jedenkrát se usadil na lavičku při utkání v nejvyšší soutěži. Působil v italských týmech A.S. Andria BAT či A.D.C. Ars et Labor Grottaglie. Velký cestovatel si zahrál také v německém týmu FSV Budissa Bautzen. Poté hrál v druholigové slovenské Dunajské Stredě, se kterou oslavil postup do nejvyšší slovenské soutěže. Následně hrál druhou ligu za Loko Vltavín, s nímž ale sestoupil o patro níž. Poté se vydal znovu do Německa, tentokrát do klubu SpVgg Grün-Weiss Deggendorf. Následně hrál také za SV Einheit Kamenz. Jeho posledním působištěm v zahraničí byl tým FSV Neusalza – Spremberg. Do Turnova přišel z divizního Mšena u Jablonce nad Nisou. Je bývalým mládežnickým reprezentantem do osmnácti a devatenácti let. V české první lize odehrál 27 zápasů a vstřelil 3 branky.
Hlavním trenérem našeho soupeře je dvaapadesátiletý Džimis Bekakis. Rodák z Jablonce nad Nisou si v mládeži zahrál v Teplicích, kde posléze hrál i druhou ligu. Tutéž soutěž okusil na vojně v Táboře. Dokonce první ligu si zahrál při následném angažmá v Chebu. Poté se do Teplic vrátil a v druhé lize tu odehrál další tři roky. Poté zamířil do německého týmu SV Neuendorf. Po návratu do České republiky hrál za kluby v nižších soutěžích – Duchcov, Proboštov, Dubí či Unčín. Jako trenér byl asistentem trenéra Vavrušky v prvoligových Teplicích. Tutéž funkci vykonával i v Liberci. Vedl ale také Chomutov nebo Most. V československé nejvyšší soutěži odehrál 7 zápasů.
Jeho asistentem je devětačtyřicetiletý Pavel Šafář, bývalý hráč druholigového Liberce, ale také Turnova, Varnsdorfu, Lomnice nad Popelkou, Mnichova Hradiště, Semil, Sedmihorek, Kosořic nebo Rovenska pod Troskami. Ve své trenérské kariéře vedl kupříkladu třetiligovou Hlavici či Semily, divizní Sedmihorky nebo v krajském přeboru Benátky nad Jizerou a Pěnčín.
Druhým asistentem je třiačtyřicetiletý Petr Koubus. Někdejší brankář pamatuje v Turnově ještě druholigové časy. Odchovanec Železného Brodu chytal také za Lomnici nad Popelkou, Český Dub, Mnichovo Hradiště, Semily, Sedmihorky, Nový Bor, Hlavici či Rovensko pod Troskami.

ROZHOČÍ utkání:
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Braun Martin z Pardubic. Na pomezí mu budou pomáhat p. Šimek Zdeněk z Ústí nad Orlicí a p. Hájek Robert z Rajhradic (okr. Brno-venkov). Delegátem FAČR je p. Petřík Petr z Prahy 3 - Vinohrad. Rozhodčím přejeme, aby se jim v Turnově rozhodovalo co nejlépe!

ZAČÁTEK utkání:
17. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na fotbalovém stadionu v Turnově v sobotu 16. března s výkopem v 10:30 hodin.

ODJEZD na utkání:
Autobus do nedalekého Turno vypraven nebude. Přijeďte tak tedy podpořit v hojném počtu Benátky k soupeři svými hlasivkami k zisku venkovních bodů.

Textový ON-LINE přenos: 17. kolo: FK Turnov - SK Benátky

Přímý VIDEO přenos (?): 17. kolo: FK Turnov - SK Benátky

Webové stránky soupeře: FK Turnov

Facebookové stránky soupeře: FK Turnov

Vzdálenost k soupeři: cca 50 km (cca 45 min.)