Aktuality

V dalším venkovním utkání čeká do třetice Benátky nováček FK NÁCHOD !

06.09.2018

Fotbalisté Benátek nad Jizerou po přesvědčivé domácí výhře 3:0 nad Českým Brodem v příštím duelu vyjedou na soupeřovo hřiště. V rámci 5. kola Fortuna Divize C budou hosty u nováčka skupiny – FK Náchod. S tímto celkem už se Benátečtí střetli v rámci svého předchozího divizního působení, z něhož Středočeši hned v té sezóně postoupili do ČFL, kdežto Náchodští mezitím padli do krajského přeboru Královéhradeckého kraje. Ten však v minulém ročníku poměrně suverénně ovládli, když z třiceti duelů jich hned pětadvacet zvládli v řádné hrací době, jednou po penaltách a jen čtyřikrát odešli z pole poraženi. Před druhou Jaroměří měli náskok hned devatenácti bodů. Že však divizní soutěž bude o něčem jiném, se Náchodští přesvědčují v úvodu nového ročníku. Po pěti odehraných kolech mají za jednu výhru a jednu porážku po penaltách čtyři body, což při skóre 1:6 stačí jen na 13. místo. Za čtyři zápasy navíc Náchod nevstřelil branku ze hry, jedinou výhru nad rezervou Pardubic trefil po penaltách. Sledovat můžete tradiční textový online přenos nebo přímý video přenos.

Benátky v minulém 4. kole:
To Benátky zatím ve všech čtyřech zápasech bodovaly. Platí to i po derby utkání proti nedalekému Českému Brodu. Hosté se v Benátkách za celý zápas prezentovali pouze dvěma pokusy, které mířily mezi tři tyče. Domácí naopak z pěti střel dokázali vstřelit tři branky a díky své efektivitě slavili úspěch v podobě vítězství 3:0. V prvním poločase dva góly Benátek zařídili Kocourek a Jimmy, ve druhém poločase pak na konečný stav upravil obránce Procházka. Benátečtí se tak stále drží mezi trojicí nejlepších týmů divizní skupiny C (článek z utkání zde).

Náchod v minulém 4. kole:
Náchod se v minulém kole představil v souboji dvou nováčku v Přepeřích u Turnova a v deštivém počasí nezachytil začátek zápasu. Ve 13. minutě poprvé inkasoval po trefě kanonýra Synka a o šest minut později hlavou zvyšoval po rohovém kopu na 2:0 pro domácí Schubert. Hosté hrozili jen z brejkových situací, s nimiž si však pozorná obrana Přepeř v čele s brankářem Hykou, poradila. Druhá půle už byla v jasné režii přepeřského mančaftu, který kontroloval hru i vývoj skóre a na 3:0 navíc po pěkné kombinační akci upravil svou druhou trefou v utkání exboleslavský Schubert (článek z utkání zde a video zde).
Náchod v minulém 4. kole venku v Přepeřích (3:0) nastoupil v této sestavě: Bartaloš – Růžička (56. Vencl), Podolník, Kábrt, Král (46. Simon) – Moravec, Brich, J. Nejman (46. D. Nejman), Hlava (79. Pavlíček) – Vaněček, Malý (67. Rojšl).

Představení soupeře – FK NÁCHOD:
Do většiny zápasů mezi náchodskými tyčemi nastoupil zkušený jedenačtyřicetiletý Petr Kobos. Ten prošel Volanovem, Mladými Buky, Poříčím u Trutnova, Trutnovem, Úpicí, Dvorem Králové, Kratonohami či Olympií Hradec Králové. Okusil též zahraniční angažmá na Slovensku. Poslední zápas však odchytal o jedenadvacet let mladší pardubický odchovanec Dan Bartaloš, který v létě posílil našeho soupeře ze Ždírce nad Doubravou. Třetím do party je taktéž bývalý pardubický mládežník Jiří Hladík. V obraně najdeme broumovského odchovance Michaela Moravce. Zkušenosti obranným řadám dodává Jan Kábrt, který si v mládeži zahrál v Hradci Králové či pražské Spartě. Před časem působil také v Olympii Hradec Králové nebo v Kratonohách. O rok starší Jiří Podolník začínal s fotbalem v Jaroměři. Poté působil v Novém Bydžově a především ve Dvoře Králové. Středopolař Lukáš Hlava ví, jaké je to hrát v mládeži libereckého Slovanu. V jablonecké mládeži hrál zase Patrik Simon. Další záložník Dominik Nejman oblékal mládežnický dres Hradce Králové, poté působil v Novém Městě nad Metují. Již několik let je v Náchodě Marek Brich, bývalý hráč Voděrad či Dobrušky. Největší hvězdou je bezesporu devětadvacetiletý odchovanec Nového Města nad Metují Jan Hable. Ten v mládežnickém věku působil v Hradci Králové. Již ve svých sedmnácti letech debutoval ve druholigovém áčku. Jeho velkého talentu si všimli v Itálii. V osmnácti letech tak přestoupil do slavné italské Fiorentiny. Zde ale za dva roky nenastoupil ani k jedinému zápasu. Ve svých dvaceti letech tak zvolil hostování v prvoligovém Baníku Ostrava. Po ročním angažmá v tomto prvoligovém klubu se vydal opět do Itálie, tentokrát do druholigového Ascoli Calcio 1898. Poté hrál v řeckém týmu AO Kerkyra. V únoru 2013 se Hable vyvázal ze smlouvy, neboť řecký klub neplnil své závazky. Následně přestoupil do Baníku Ostrava. Zde odehrál několik prvoligových zápasů, načež zamířil do Hradce Králové, hrající taktéž nejvyšší soutěž. V tomto klubu zůstal i po sestupu do druhé ligy. Poté se ale překvapivě rozloučil s vrcholovým fotbalem a zamířil do Náchoda. Je bývalým mládežnickým reprezentantem do šestnácti, sedmnácti, osmnácti, devatenácti a jedenadvaceti let. Momentálně je ale mezi zraněnými hráči. V české první lize odehrál 31 zápasů. Mladý Josef Nejman si zahrál v mládeži za Hradec Králové či Liberec. Královéhradeckými dorosty či ligovou juniorkou prošel David Vencl. Bývalý královéhradecký mládežník Jan Sobotka přišel v létě ze Sokola Třebeš, hrajícího I.A třídu. Dalším útočníkem je pětadvacetiletý hronovský odchovanec Martin Rojšl. Jedenadvacetiletý Roman Pípek je bývalým mládežníkem Hradce Králové či Pardubic. Jediným střelcem našeho soupeře, a to ještě z penalty, je tamní odchovanec – osmadvacetiletý Martin Malý. V liberecké mládeži si zahrál odchovanec České Skalice Jakub Vaněček. Hlavním trenérem je třiapadesátiletý Jaroslav Panenka. Hrajícím asistentem je jedenačtyřicetiletý Petr Kobos. Druhým asistentem pak šedesátiletý Zlatan Poprašič.

ROZHODČÍ utkání:
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Braun Martin z Pardubic. Na pomezí mu budou pomáhat p. Brychta Ondřej z Kunčiny (okr. Svitavy) a p. Zita Miloslav z Načešic (ork. Chrudim). Delegátem FAČR je p. Koňák Josef z Hořic. Rozhodčím přejeme, aby se jim ve Velkých Hamrech rozhodovalo co nejlépe!

ZAČÁTEK utkání:
5. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na fotbalovém stadionu v Náchodě v sobotu 8. září s výkopem v 17:00 hodin.

ODJEZD na utkání:
Odjezd pro fanoušky a zájemce na utkání je ve 13:15 hodin ze stadionu a o dvě minutky později z Burzy.

Textový ON-LINE přenos: 5. kolo: FK Náchod - SK Benátky

Přímý VIDEO přenos (?): 5. kolo: FK Náchod - SK Benátky

Webové stránky soupeře: FK Náchod

Facebookové stránky soupeře: FK Náchod

Vzdálenost k soupeři: cca 140 km (cca 2 hod. a 15 min.)