Aktuality

Předposlední venkovní utkání čeká na Benátky v neděli u týmu FK ČÁSLAV !

30.05.2019

Fotbalové jaro soutěžního ročníku 2018/2019 se pomalu chýlí ke svému závěru. Benáteckým fotbalistům v rámci Fortuna Divize C zbývají sehrát už jen tři duely, z toho jediný domácí. Nejbližším venkovním výjezdem bude ten ryze středočeský, když družina trenérů Lukáše Jarolíma a Josefa Kalíška vyrazí na hřiště FK Čáslav. Tabulka divizního „céčka“ je vyrovnaná na obou pólech. Dole se strhává ještě lítý boj o udržení soutěže a příčky nahoře taky nejsou vůbec jasné. Vždyť od středu tabulky směrem nahoru je bodový rozdíl mezi jednotlivými mančafty jen minimální. Benátečtí fotbalisté jsou se čtyřiceti body aktuálně sedmí, avšak na třetí Přepeře ztrácejí jen pěti bodů. Jejich nedělní soupeř z Čáslavi má o jedno odehrané utkání více, když v šestadvaceti zápasech sedm vyhrál za tři body, devětkrát se radoval v rozstřelu, třikrát v něm padl a sedmkrát odešel poražen v řádné hrací době. Při skóre 38:37 mají Čáslavští 42 bodů. Sledovat můžete tradiční textový online přenos nebo přímý video přenos.

Na podzim doma proti Čáslavi:
Vzájemné podzimní utkání nabídlo pětigólovou podívanou, z níž nakonec vzešli jako vítězové šťastnější benátečtí fotbalisté. Čáslav se hned zkraje zápasu ujala vedení Vančurou, avšak ještě do poločasu bylo skóre opačné. Ve 14. minutě srovnal Mižič a ve 26. pak na 2:1 upravil Kocourek. Srovnání přinesla opět 66. minuta, a sice zásluhou Hannicha. Rozhodující moment přišel v samém závěru, když šťastná se ukázala střídající ruka trenéra Jarolíma a Jimmy, který byl na hřišti sotva dvě minuty, v 88. minutě rozhodl o třech bodech pro Benátky. (článek z utkání zde).

Benátky v minulém 27. kole:
V minulém kole se však Benáteckým na domovském trávníku nezadařilo. Kolín vedl u Jizery od 18. minuty zásluhou Šedivého, na jehož trefu ještě stačil reagovat do poločasu vyrovnávací trefou Košek. Lukáš Šedivý si však svůj další trumf schoval na 73. minutu a na něj už Benátky nenašly odpověď. Dvěma trefami Šedivého tak Kolín uzmul všechny tři body a byl tak v rámci středočeského souboje úspěšnější. (článek z utkání zde).

Čáslav v minulém 27. kole:
Čáslavští fotbalisté zažívají tzv. anglický týden, když nejprve o víkendu v rámci řádného kola padli na hřišti Přepeř vysoko 1:5. Jediný gólový úspěch hostí zaznamenal kanonýr Jan Jícha v 80. minutě, avšak to už snižoval na konečných 5:1 z domácího pohledu. Ve středu pak Čáslav v předehrávce posledního 30. kola zavítala do Dvora Králové nad Labem, kde z duelu vzešla nakonec bezbranková remíza 0:0. V rozstřelu už byli hosté z Čáslavi úspěšnější a vezli tak domů alespoň dvoubodový zisk (článek zdevideo zde).
Čáslav v minulém 27. kole venku v Přepeřích (5:1) nastoupila v této sestavě: Kubát - Skokan, Mráz, Richard (68. R. Plíhal), Kunášek - Kořínek (46. Ronovský), Vančura, R. Vocel, J. Petrů, Hannich - Jícha.

Představení soupeře – FK ČÁSLAV:
Jedničkou našeho soupeře je jedenadvacetiletý odchovanec nedalekého Kaňku Michal Kubát. Ten i přes svůj mladý věk prošel již několika kluby. V mládeži si zachytal v Kutné Hoře, Kolíně, pražské Slavii i Spartě, znovu v Kolíně. Poté hájil bránu divizního Suchdola, odkud přešel na Vyšehrad, za něj ale nikdy nechytal. Až poté se dostal do Čáslavi. Záda mu kryje místní odchovanec Stanislav Kovařík. Mladý obránce Daniel Fuxa je také čáslavským odchovancem, jenž si odskočil na hostování do kolínské mládeže. Zkušenosti našemu soupeři dodává devětatřicetiletý Petr Kunášek. Stálice čáslavské sestavy si zahrála v Kolíně či v prvoligovém týmu Bohemians 1905. Kunášek ale také působil v Čížové. V nejvyšší soutěži odehrál 15 zápasů a vstřelil 1 branku. Spolehnutí je také na odchovance Zruče nad Sázavou Jiřího Petrů. Ten se přes kutnohorskou mládež dostal do pražské Sparty. V dospělé kategorii hrál druhou ligu za Vlašim, byl též ve Viktorii Žižkov. Do Čáslavi přišel z třetiligových Záp. Mládí poté zastupuje odchovanec Sokola Potěhy Radek Richard. Dalším obráncem je beťárský odchovanec Jiří Růžička. Ten prošel mládeží v Kolíně, zahrál si také za mládežnické týmy pražské Sparty. Následovala Čáslav, Červené Pečky a ambiciózní týmy Polepy či Suchdol. Středopolař David Dastych začínal s fotbalem v nedalekém Malešově. Poté hrál za dorostenecké týmy Kolína či Chrudimi. Divizi si zahrál při svém předchozím angažmá v Suchdole. Stejně starý Jan Hannich poprvé kopl do míče v Červených Pečkách. V mládeži působil v Kolíně, Slavii Praha či v Hradci Králové. V Chrudimi si zahrál třetí ligu, divizi pak v Suchdole. Bratčický odchovanec Jakub Kořínek se brzy vydal do Čáslavi a poté do Kolína. V dorostenecké kategorii působil v Mladé Boleslavi, kde si zahrál i juniorskou ligu. Jedenkrát přišel také v rámci farmy vypomoci tehdy třetiligovým Benátkám nad Jizerou. Zkušenosti dodává také čtyřiatřicetiletý Peter Mráz. Mráz začínal s fotbalem ve slovenském Spartaku Vráble, poté hrál za FC Kmeťovo. V dospělé kategorii nastupoval za OFK Vel´ký Lapáš. Ve svých dvaceti letech se dostal do tehdy druholigové Čáslavi, kde po čtyři roky patřil k oporám tohoto týmu. Následně vyslyšel vábení prvoligového Kladna a nejvyšší soutěž si také zahrál. Dobré výkony mu vynesly angažmá ve slavném slovenském klubu Spartak Trnava. Zde ale vydržel pouhý půlrok, následně jej angažovala druholigová Karviná. Tutéž soutěž si zahrál také v Táborsku, kde patřil k oporám týmu. Poté přestoupil do třetiligových Domažlic. Zpátky do druhé ligy se vrátil poměrně brzy, stalo se tak v barvách Sokolova. Poté následoval návrat do Čáslavi. V české první lize odehrál 30 zápasů. Do zálohy našeho soupeře patří také odchovanec Starého Kolína Tomáš Skokan. Ten prošel mládeží v Kolíně, poté působil v Kutné Hoře. Odchovanec novodvorského fotbalu Jan Strnad prošel chrudimskou mládeží. V Čáslavi působil již v dobách třetiligové éry. Mladík Daniel Uher začínal s fotbalem v Červených Janovicích. Poté hrál v mládežnických kutnohorských týmech. Kapitánem týmu je kutnohorský odchovanec Jakub Vančura. Ten také oblékal dresy Libodřic, Prachovic, Polep či Suchdola. Ke střední generaci patří také další Kutnohorák Robin Vocel. Vocel si zahrál v mládeži v Kolíně, Liberci, ale také v Hradci Králové. Jedinou zimní posilou se stal Kamil Petrů, který přišel ze Zruče nad Sázavou, hrající 1.B třídu, jejímž je odchovancem. V minulosti hrál také za mládež Bohemians 1905 nebo v pražském Meteoru. V útoku si Benátečtí musí dát velký pozor na odchovance Ratajů nad Sázavou Jana Jíchu. Ten již proti Benátkám nastupoval v I.A třídě v barvách Uhlířských Janovic. Čich na góly mu vynesl angažmá v Kolíně a později v druholigové Vlašimi. Odtud chodil vypomáhat tehdy třetiligové Čáslavi. Původem z Uhlířských Janovic je také mladý Tomáš Kopp. Do útoku našeho soupeře patří také odchovanec Žlebů Adam Ronovský.
Hlavním trenérem našeho soupeře je jedenačtyřicetiletý Radim Truksa. Odchovanec Vrdů přešel v mládeži do Mladé Boleslavi, kde se dostal až do druholigového áčka. Hrál také za Čáslav, Český Brod, druholigovou Chrudim, Poděbrady, Velim, Vlašim, Humpolec, Kutnou Horu či Zbraslavice. Je bývalým mládežnickým reprezentantem do sedmnácti a osmnácti let. V minulosti trénoval také Kutnou Horu či Suchdol. Jeho hrajícím asistentem je čtyřiatřicetiletý Jiří Petrů.

ROZHOČÍ utkání:
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. LANGMAJER Lukáš z Přeštic (okr. Plzěň-jih). Na pomezí mu budou pomáhat p. PASTYŘÍK Vladimír z Plzně a p. PÁLEK Ondřej z Plzně. Delegátem FAČR je p. Lhoták Luděk z Plzně. Rozhodčím přejeme, aby se jim rozhodovalo co nejlépe!

ZAČÁTEK utkání:
28. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na fotbalovém stadionu v areálu Vodranty v Čáslavi v neděli 2. června s výkopem v 17:00 hodin.

ODJEZD na utkání:
Autobus do Čáslavi vypraven nebude. Přijeďte tak tedy podpořit v hojném počtu Benátky k soupeři svými hlasivkami k zisku venkovních bodů.

Textový ON-LINE přenos: 28. kolo: FK Čáslav - SK Benátky

Přímý VIDEO přenos (?): 28. kolo: FK Čáslav - SK Benátky

Webové stránky soupeře: FK Čáslav

Facebookové stránky soupeře: FK Čáslav

Vzdálenost k soupeři: cca 65 km (cca 1 hod. a 20 min.)