Aktuality

Naváží Benátky v sobotu odpoledne v Jirnech na bodový zisk z domácího zápasu?

15.04.2016

Úvod:
Minulý mistrovský zápas s Benešovem benátečtí fotbalisté dovedli do vítězného konce doslova silou vůle. Na důležitém duelu s tabulkovým sousedem je třeba se odrazit k lepším zítřkům a na tuto první jarní výhru navázat. Úkol to však nebude velmi nelehký. Družina trenérské dvojice Sedláček a Mosiurczak se vydá sice na nedalekou, leč nesmírně obtížnou štaci – na horkou půdu SK Viktorie Jirny. Jirenský celek okolo mecenáše Josefa Jíchy má po 24 odehraných zápasech na svém kontě 14 výher, 2 výhry v rozstřelu, dále pak 3 porážky v penaltách a 5 proher v řádné hrací době. Při skóre 42:34 získala Viktorie 49 bodů a z 6. místa ztrácí na vedoucí Chrudim jen pět bodů.

Na podzim doma proti Jirnům:
Čtyři stovky diváků sledovaly na podzim povedené utkání domácích Benátek s hostujícími Jirny. Do vedení šli Benátečtí záhy, když po jedenácti minutách hry poprvé přesně zamířil Mendy. Hostům se podařilo vyrovnat ve 27. minutě po gólu Dubského, jenže ještě do poločasu Benátky opět vedly. Gól na 2:1 zaznamenal z Mladé Boleslavi zapůjčený útočník Stanislav Klobása. Ve druhé půli padla již jen jediná branka, a sice opět do jirenské sítě. K hostující nelibosti konečný stav 3:1 zařídil Martin Škarecký (článek z utkání).

MINULÉ kolo Benátky:
V minulém kole se v Benátkách představil Benešov a vstup do utkání se mu vskutku povedl. Uběhlo totiž jen pět minut a hosté se radovali, když se trefil Rejhon. Důležitý moment pro vývoj utkání nastal ve 38., potažmo 39. minutě. Během dvou minut totiž benešovský Žák inkasoval dvě žluté karty a automaticky tak kartu barvy červené. Benešov tak více jak poločas musel dohrávat o deseti. Přesilovku Benátečtí zúročili až v závěru utkání, a to hned dvakrát. V 82. minutě srovnal z Boleslavi zapůjčený Polom a v nastaveném čase obrat dokonce Martin Škarecký a trefil důležitou výhru (článek z utkání).

MINULÉ kolo Jirny:
Jirny v minulém kole doma hostily Viktorku Žižkov a narazily na opravdu kvalitního protivníka, který jim udělil na jejich vlastním trávníku pořádnou lekci. Hostům hodně pomohly dva rychlé góly Dočekala a Marka. Na kolena je nesrazilo ani snížení Pokorného ještě do konce první půle. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce totiž Hurka a Trýzna přidali další dvě trefy a bylo vymalováno. Viktorka tak na půdě Viktorie zvítězila bezpečně 4:1 (článek z utkání 1 a 2)
Jirny v minulém 24. kole doma proti Žižkovu nastoupily v této sestavě: Fendrich – Parys (86. Kocourek), Škorvánek, Hruška, Pokorný, Vondráček (37. Awuku), Melechovský, Vandas (86. Šťastný), Dubský, Čepelák, Kejha

Představení soupeře – SK Viktorie Jirny:
Nejvíce prostoru v soupeřově brance dostává pětadvacetiletý Vilém Fendrich.Odchovanec Jablonce nad Nisou se ve svém mateřském týmu jedenáctkrát posadil na prvoligovou lavičku, nejvyšší soutěž si ale nezachytal. Stál však mezi tyčemi při druholigových kláních, a to v brance Ústí nad Labem, Varnsdorfu či Vlašimi. Druhým gólmanem je o mnoho zkušenější  Petr Víšek. I on si zachytal druhou ligu, a to na Xaverově. Tu třetí chytal na Vyšehradě či Kladně. Naposledy hájil branku divizních Litoměřic. Zajímavostí je, že Víšek je reprezentantem v plážovém fotbale. Dalším brankářem je Faris Poráčanin. Ten si kromě Jiren zachytal také za Újezd nad Lesy či Tuchoměřice. Obránce Marek Čepelák přešel v dorosteneckém věku z Hořovic do Slavie Praha, tam se dokonce šestkrát posadil na prvoligovou lavičku. Následně hostoval v druholigové Vlašimi, avšak hrál spíše za třetiligovou farmu z Louňovic. Zkušeností na rozdávání má třicetiletý někdejší mládežnický reprezentant Michal Parys. Ani on však neokusil prvoligové boje. Ve druhé nejvyšší soutěži hájil barvy Varnsdorfu či Vlašimi. Zahrál si také v Jablonci nad Nisou, avšak nikoliv v A-týmu. Dále působil v České Lípě či ve Velimi. První ligu však okusil urostlý obránce Luboš Hruška. Odchovanec Chlumce nad Cidlinou si nejvyšší soutěž vyzkoušel ve Viktorii Žižkov. Ještě před tím hrál za Nový Bydžov či Velim. Po odchodu ze Žižkova působil ve druholigovém Sokolově či v dalekých slovenských Michalovcích, kam si jej vytáhl trenér Vlastimil Petržela. Poté se vrátil do třetiligového týmu Bohemians Praha, i když s ním postoupil o patro výše, střížkovská Bohemka druhou ligu nepřihlásila. Hruška tak půl roku hrál za třetiligové Dobrovice. V nejvyšší soutěži má odehráno 11 zápasů. Zřejmě největší zimní posilou se stal třiatřicetiletý brousek Marcel Šťastný. Jeho jméno je úzce spjato s žižkovskou Viktorkou, jejíž je stále ještě hráčem. Pod televizním vysílačem působil od dorostu, zahrál si tu jak první, tak i druhou ligu. Hostoval v druholigových Pardubicích či slovenské Nitře. V české nejvyšší soutěži odehrál 63 zápasů a vstřelil 2 branky. Nebezpečný je také Tomáš Dubský. Slávistický odchovanec ve svém mateřském oddílu nikdy neprorazil, dostal se maximálně do rezervy. A tak vzal zavděk hostováním v druholigové Čáslavi či Krči. První ligu si zahrál až po přestupu na Kladno. Dubský dále působil v několika pražských klubech – LOKO Vltavín či na Vyšehradě. Velký cestovatel si zahrál také za FC Chomutov a Pardubice. V nejvyšší soutěži má na svém kontě 14 zápasů. Nejstarším obráncem je sedmatřicetiletý Josef Šimek. Ten začínal s fotbalem na Viktorii Žižkov, kde epizodně okusil první ligu. Byl však stabilním členem žižkovské rezervy. Následně přestoupil do Čechie Karlín a přes Vojkovice se dostal do Jiren, kde už kroutí několikátou sezónu. Krátce také hostoval v Ovčárech či divizní Litoli. V české první lize odehrál 1 zápas. Zajímavou kariéru má za sebou středopolař a někdejší mládežník Sparty Praha František Škorvánek. Dlouhou dobu totiž hrál krajský přebor či divizi za Libiš. Poté hostoval v ambiciózních Řevnicích. Ve velkém fotbalu se prosadil až v LOKO Vltavín, v jehož dresu si zahrál druhou ligu. Naposledy hostoval v třetiligových Louňovicích. Stále je však libišským hráčem. Podobně jako Šimek, tak i Lukáš Havierník si zahrál divizi za Litol. I on je už několik sezón věrný jirenským barvám. K inventáři patří takéOndřej Kejha. Z Jiren si odskočil pouze na krátké hostování do třetiligového týmu FC Chomutov. Novou jirenskou posilou se pak stal devatenáctiletý Milan Sluka, který si v mládeži zahrál za Liberec, Jablonec nad Nisou či za Hradec Králové, kde se dostal až do juniorské ligy. Za zmínku stojí také ještě o rok mladší Jakub Nevařil, který v žácích působil ve Viktorii Žižkov. Do týmu našeho soupeře přešel ze Zelenče. Zřejmě nejzkušenějším záložníkem pak je Vladimír Pokorný, další velký cestovatel. Ten se ve Spartě Praha dostal až do rezervy, poté přestoupil do Admiry Praha. Nejvyšší soutěž si zahrál po přestupu do Jablonce nad Nisou. Následně hostoval v Hradci Králové a i tady okusil první ligu. Poté se do Jablonce vrátil, avšak v základní sestavě se nezabydlel. Brzy tak přestoupil do druholigové Viktorie Žižkov. Tutéž soutěž si zahrál také v Dukle Praha, Vlašimi, Čáslavi či Hradci Králové. Vyzkoušel si také moravské angažmá ve finančně dobře zajištěném Prostějově či pár let před tím ve Vítkovicích. Celkem v nejvyšší soutěži odehrál 27 zápasů a vstřelil 1 branku. Dalším hráčem s prvoligovými zkušenostmi, byť jen velmi malými, je útočník Jiří Vondráček. Ten v mládežnickém věku vyměnil Náchod za Slavii Praha a právě tam naskočil do prvoligového zápasu. Poté hostoval ve druholigové Vlašimi, která jej často posílala na farmu do třetiligových Louňovic. V první lize odehrál 1 zápas. Pozor si Benátečtí budou muset dát také na Aleše Melechovského, bývalého střelce Kutné Hory či Čáslavi. Podobně jako Hruška vloni postoupil s Bohemians Praha do druhé ligy, poté ale zamířil do Jiren. Dalším útočníkem je pak dvacetiletý slávistický odchovanecPavel Vandas. Novou posilou se stal bývalý mládežník Viktorie Žižkov Daniel Remeš. Jedním z dvojice zahraničních hráčů je třiadvacetiletý Ghaňan Felix Awuku, který v Jirnech hostuje z divizního mužstva FC Chomutov. Nejnovější posilou do útoku je devětadvacetiletý Daniel Kocourek z třetiligové Viktorie Žižkov. Odchovanec Bohemians 1905 hostoval v mládí v Čáslavi, poté přestoupil do Jablonce nad Nisou, kde si zahrál první ligu. Následovalo další druholigové hostování v Čáslavi, a pak odchod do Hradce Králové, hrajícího nejvyšší soutěž. Další štací byla druholigová Vlašim či třetiligový klub Bohemians Praha. V české první lize má na svém kontě 24 zápasů a 1 vstřelenou branku. Hlavním trenérem je sedmašedesátiletý Václav Hradecký. Ten jako trenér působil v Brandýse nad Labem, Neratovicích, Xaverově, Viktorii Žižkov, Bohemians 1905 či Zápech. Jeho asistentem je Josef Jícha, hlavní muž jirenského fotbalu a někdejší činovník Xaverova či Bohemians Praha. Druhým asistentem pak bývalý litolský brankář Bohumil Přibyl.

ROZHODČÍ utkání:
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Ginzel Ondřej z Liberce. Na pomezí mu budou pomáhat p. Rais Ondřej z Rychnova nad Kněžnou a p. Krupa Jan z Jablonce nad Nisou. Delegátem FAČR je p. Schröter Martin z Jablonce nad Nisou. Rozhodčím přejeme, aby se jim v Jirnech rozhodovalo co nejlépe.

ZAČÁTEK utkání:
Další venkovní jarní utkání a 25. kolo České fotbalové ligy (ČFL) bude sehráno na stadionu v Jirnech v SOBOTU 16.dubna s výkopem v 17:00 hodin.

ODJEZD na utkání:
Do nedalekých Jiren autobus vypraven nebude. Přijeďte tak tedy podpořit v hojném počtu Benátky do Jiren svými hlasivkami k zisku důležitých tří ligových bodů.

Anketa

Přijdete v sobotu 22.6. do Benátek na VI. ročník fotbalového turnaje ligových mužstev, memoriál starosty Jaroslava Krále?