Ondřej Nejedlo

Tohle se nepovedlo! V derby utkání dostaly Benátky trojku!

Hladká porážka, která se nečekala, možná jen potvrdila to, co se praví, že derby nemá svého favorita. Benátečtí fotbalisté na půdě Kosmonos byli v první půli o chloupek lepším týmem, leč své příležitosti nevyužili. Během pěti minut druhé pětačtyřicetiminutovky ale kosmonoský tým připravil svému sokovi těžký knockout. Dvakrát skóroval, čímž si vytvořil dostatečný náskok. Benátečtí poté bušili do velmi dobře organizované obranné hry domácího týmu. V závěrečné čtvrthodince naopak druhý tým divizní tabulky inkasoval ještě z kopačky svého bývalého hráče Pajera, který jen dokreslil zmar sobotního dopoledne.
18. kolo FORTUNA Divize C | 16.03.2024 10:30

3:0

(0:0)

Branky: 49. Hrdlička, 50. Šoufek, 76. Pajer
ŽK: 11. Šulc, 88. Pajer – 40. Duch, 48. Hell, 57. Dědek, 66. R. Kopa, 69. Šimeček, 90+3. Mlynka

Počet diváků: 250

Šteiner – Podzimek, Hošťálek, Hrdlička, Poláček – P. Hradec (69. Havlas), Šoufek (89. Fišer), Prieložný, Šulc (60. Haluška) – Pajer (89. D. Hradec), Mašek

DědekR. Kopa, Glöckner, Hell, Komma (72. Komárek) – Zabilanský (72. Mlynka), Šimeček (79. Hájek), Vobořil, Duch (46. Macek) – Fabián, Jimmy

Přitom benátecký tým nevstoupil do utkání vůbec špatně. Po šesti minutách hry se snesl Zabilanského centr na Hellovu hlavu, ten ale trkl ve velké příležitosti míč nad břevno. Příležitost ke vstřelení branky měli po pětadvaceti minutách hry také domácí hráči. Pajerovu střelu z pravé strany ale vyškrábl Děděk na rohový kop. Jedenáct minut před koncem první půle byl Vobořilův dlouhý aut přizvednut k volnému Šimečkovi, který ale stál blízko brankáře Šteinera, jehož nastřelil do hrudi. Za mírného tlaku benáteckého týmu tak skončila první půle bezbrankovým stavem.

Kdo se zdržel v místní hospůdce na výborných zabijačkových hodech, možná přišel o dvě branky v síti benáteckého brankáře Dědka. Domácí totiž do 50. minuty dvakrát skórovali a jasně tak udali ráz tomuto utkání. Chvíli po zahájení druhé půle fauloval před pokutovým územím Hell. Míč si postavil Lukáš Hrdlička, který levou nohou obstřelil zeď, čímž naprosto zaskočil brankáře Dědka, který byl u své tyčky pozdě a poprvé v zápase vytahoval míč ze své brány - 1:0. Tleskající domácí fanoušci se ještě nestačili posadit, když středem hřiště prošel jako nůž máslem Filip Šoufek, připravil si míč na levou nohu a přeloboval benáteckého brankáře - 2:0. Z těžkého direktu se Staňkovi svěřenci těžce oklepávali. Sice byli častěji usazeni na útočné polovině, Šteiner ale neměl vážnější práci. Toho nepřekvapila Vobořilova hlavička doprostřed brány. Určitě více se zapotil po střele kapitána Šimečka, která trefila tyč, autor tohoto pokusu poté nasměroval míč mimo branku. Z podobného místa jako úspěšný exekutor Hrdlička zahrával trestný kop také Pajer, benáteckou bránu ale o kousek minul. Adam Pajer si spravil chuť v 76. minutě, kdy se k němu snesl přízemní centr z pravé strany a urostlý útočník přidal třetí branku svého týmu - 3:0. Tlak benáteckého týmu v závěru spíše hraničil s křečí. Macek mířil hlavou nad bránu, Mlynkovu střelu dokázal Šteiner zkrotit. Když v nastaveném čase domácí brankář zneškodnil také pokus svého někdejšího spoluhráče Fabiána, zrodila se překvapivá, leč zasloužená, výhra týmu z předměstí Mladé Boleslavi.

Benátky rozhodně nepředvedly svůj standardní výkon a přidělaly si starosti v honbě za první příčkou. Výrazná prohra budiž varováním do dalších divizních kol a tuto ztrátu je hned třeba napravit v dalším zápase, kdy do Benátek nad Jizerou přijede nevyzpytatelné Hlinsko.

Michal MAŠEK (SK Kosmonosy): Myslím si, že utkání rozhodl první gól po chybě hostujícího brankáře. I když benáteckého gólmana nechci hodnotit, první branka byla prostě laciná. Hráli jsme celý zápas v bloku a poté to už měli hosté těžké se do nás dostat. Jsme spokojení, chtěli jsme získat bod, vzadu hrát na nulu. Věděli jsme, že nějaké šance z toho vyplynou. V prvním poločase měl šanci Pajer, který ale špatně zakončil. Měli jsme trochu více štěstí, ale předvedli jsme disciplinovaný a taktický výkon.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Z našeho pohledu to bylo hodně hořké a smolné utkání. Řekl bych, že to ale byla zasloužená výhra Kosmonos, protože domácí byli důraznější a bojovnější. Měli kvalitu směrem do vápna. Problémem pro nás byl první inkasovaný gól ze standardní situace, který byl hodně laciný. Poté jsme nebyli schopni udělat si dobrou přípravnou fázi do útoku. Sice jsme měli tlak, hodně centrů, ale nedařilo se nám s větším klidem zakončit. Tohle rozhodlo dnešní utkání. Musíme se dobře připravit na příští týden, abychom to doma proti Hlinsku odčinili.