Aktuality

Benátky povede RADIM TRUKSA. Jindřich Tichai odchází do Českých Budějovic!

27.07.2020

Přesně po roce se loučí s benáteckým fotbalovým klubem třiačtyřicetiletý trenér Jindřich Tichai. Ten v minulém týdnu vyslyšel vábení profesionálního klubu SK Dynamo České Budějovice, kde bude asistentem trenéra u prvoligového A-týmu a zároveň povede divizní rezervu ve skupině A. Místo něho přichází stejně starý Radim Truksa. Asistentem nadála zůstává František Jakubec.

Jindřichu Tichaiovi děkujeme za jeho působení v Benátkách nad Jizerou a v nové výzvě mu přejeme hodně štěstí a sportovních úspěchů!

Radim Truksa je odchovancem Vrdů. V mládežnickém věku přešel do Mladé Boleslavi, kde se dostal až do tehdy druholigového A-týmu. Dále oblékal barvy Čáslavi či Českého Brodu. Druhou ligu si zahrál také v Chrudimi. Působil ale též v Poděbradech, Velimi, Vlašimi, Humpolci, Kutné Hoře či ve Zbraslavicích. Na podzim uplynulé sezóny hrál ještě I.B třídu za Vrdy. Je bývalým českým mládežnickým reprezentantem do sedmnácti a osmnácti let. Coby trenér vedl Kutnou Horu, Suchdol či Čáslav.

Jak se vůbec zrodilo vaše angažmá v Benátkách nad Jizerou?
Volal mi manažer týmu Petr Spousta. Věděl jsem, že Jindra Tichai de facto ze dne na den dostal nabídku, kterou hodlal přijmout. Byl jsem se tu podívat již na minulém utkání proti Aritmě Praha, kde jsme se o tom pobavili. Dal jsem si dva nebo tři dny na rozmyšlenou, s tím, že jsem zavolal, že nabídku přijímám a doufám, že se bude dařit.

S čím do Benátek přicházíte?
Přicházím s tím, že Benátky dlouhodobě patří k lepším mužstvům v divizní skupině. Není to tak dávno, co tu ještě byla třetí liga. Moje cíle v tomto klubu jsou jen ty nejvyšší. Chceme atakovat čelo tabulky a minimálně zopakovat loňské umístění, které bylo velmi dobré.

Jaké máte povědomí o zdejším fotbale?
Proti Benátkám se nehraje dobře. Byl jsem tu několikrát jako soupeř a vždy to byly velice těžké zápasy. Bodově se mi tady nikdy příliš nedařilo. Je tu parádní areál se suprovým hřištěm. Zázemí a podmínky k práci jsou tu vynikající. Jen to musíme potvrdit na hřišti, aby nám to fungovalo výsledkově i herně.

Vaším asistentem zůstal František Jakubec, v týmu je zkušený brankář Radim Straka, nedávno tu hrál a později i trénoval Jan Buryán. S nimi jste hrál v českých mládežnických reprezentacích. Kontaktoval jste je před svým příchodem a zjistil od nich nějaké informace?
Kupříkladu s Frantou Jakubcem jsem se pořádně viděl snad po patnácti nebo dvaceti letech. Člověk alespoň zavzpomíná, jaké to bylo, když nám bylo také dvacet. Uvítal jsem, že tu mám nějaké známé tváře. Přece jenom z Vrdů, odkud jsem, je to sem kus cesty. Zrovna s těmito hráči jsem se fotbalově potkal, takže se těším na spolupráci jak s Radimem, tak s Ferym.

Je v benáteckém kádru ještě někdo, koho jste znal, případně trénoval?
Ondřeje Kommu jsem trénoval v Čáslavi.

Jak jste spokojený s hráčským kádrem, který tu máte k dispozici? Plánujete ho ještě nějakým způsobem posílit?
Zatím je to pro mě ve fázi poznávání. Viděl jsem zápas ve středu s Hradcem Králové, byl jsem na jednom tréninku, odtrénoval jsem jedno utkání. Spíšesi zatím dělám obrázek o kádru. Nikoho nezatracuji, všichni dostanou šanci se nějakým způsobem o místo v sestavě poprat. Uvidíme, zda se s vedením shodneme na tom, jestli je potřeba přivést jedno, dva nebo tři hráče.

Jaké jsou cíle benáteckého mužstva pro divizní sezónu 2020/21?
Chtěl bych minimálně navázat na práci a výsledky minulého trenéra Jindry Tichaie. Značí to jediné, být v absolutní špičce této soutěže.

V sobotním domácím přípravném zápase proti Újezdu Praha (1:3), jste měl debut na střídačce. Jak by jste utkání zhodnotil?
Když se na to podíváme z celkového pohledu, vítězství hostů bylo určitě zasloužené. Hlavně ve druhém poločase měli ještě několik šancí, které neproměnili, nebo při kterých nás podržel gólman. První poločas skončil asi zaslouženou remízou 1:1. Gól jsme dostali po brejkové situaci, kdy jsme byli směrem dozadu trochu líní a hráč ze druhé vlny to propálil a tato tečovaná střela skončila v bráně. Před poločasem jsme dokázali vyrovnat po rohovém kopu. Směrem dopředu ale ani první půle nebyla z naší strany povedená. Myslím si, že kromě gólu a asi ještě jedné akce nám v ní chybělo jakékoliv zakončení. Byli jsme málo důrazní a málo rvaví směrem dopředu. Tento poločas byl z obou stran spíše od vápna k vápnu. Po prostřídání jsme ve druhém poločase tahali za kratší konec, minimálně v gólových příležitostech a v zakončení určitě. Jednu branku jsme si dali vlastní, to je fotbal, to se stane. Při třetím gólu si vzal protihráč v klidu míč ve vápně, otočil se s ním, zasekl a zakončil, bez nějakého velkého ataku. Řekneme si, že tyto věci do budoucích zápasů nemůžou být.