Aktuality

Benátečtí vyšli ve dvou kolech bodově naprázdno. Zaberou v neděli doma proti týmu MFK TRUTNOV !?

02.05.2019

Špička tabulky Fortuna Divize C začíná benáteckým fotbalistům pomalu unikat. Na vině jsou za tím i dvě porážky z posledních kol, kdy Benátečtí podlehli lídru ze Mšena a naposledy také na půdě zachraňujícího se Vysokého Mýta. Tam družina trenérů Jarolíma a Kalíška padla jen těsně 1:2, a vzhledem k tomu, že týmy nad nimi vítězily, patří Středočechům aktuální šestá příčka. I když je pravda, tabulka divizního „céčka“ je nesmírně vyrovnaná, a to na obou pólech. Nyní na benátecký pažit v neděli zavítá celek MFK Trutnov, který od čtrnáctého Náchoda dělí jen pět bodů. Trutnovští jsou aktuálně jedenáctí, když z jednadvaceti odehraných zápasů jich sedm vyhráli, třikrát se radovali na penalty, třikrát padli a v osmi případech odešli z boje poraženi. Při skóre 39:44 získali třicet bodů. Sledovat můžete tradiční textový online přenos nebo přímý video přenos.

Na podzim venku v 9. kole v Trutnově:
Podzimní vzájemný duel rozhodovala jediná situace krátce před koncem prvního poločasu. Nejtěsnější možnou výhru trefil střídající Dominik Košek, který šel na plac ve 12. minutě místo Jägera a jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný. Pro Benátecké to v ten moment byly velmi cenné tři body, navíc s nulou na kontě obdržených branek (článek z utkání).

V minulém 23. kole Benátky:
V minulém kole Benátky vyrazily na půdu zachraňujícího se Vysokého Mýta a nakonec se domů vraceli nejen s porážkou 1:2, ale také s hořkou pachutí. Mohla za to především penalta, kterou domácí v 78. minutě proměnili Tomáškem. Rozhodující moment pak přišel o tři minuty později, kdy na 2:0 zvýšil Hock. Snížení Mbaha už přišlo pozdě, a tak body pohříchu zůstaly ve městě autobusů (článek z utkání).

V minulém 23. kole Trutnov:
Trutnov v minulém kole hostil nováčka z Přepeř a v 50. minutě to s ním na domovské půdě vypadlo zle – nedobře. Na úvodní trefu hostujícího Pavlaty z úvodu utkání totiž krátce po obrátce navázal jeho spoluhráč, kanonýr Synek a Přepeře vedly 2:0. Domácí však nesložili zbraně a do zápasu je vrátilo brzké snížení Brejchy. V 90. minutě pak v euforii vyrovnal domácí Kejzlar a šlo se do penalt, v nichž hosté uspěli v rozstřelu 5:3. Přesto však bod je pro trutnovský tým s favoritem cenný (článek z utkání a video).

Představení soupeře – MFK TRUTNOV.:
Jednoznačnou jedničkou našeho soupeře je odchovanec Poříčí u Trutnova a dlouholetý trutnovský brankář devětatřicetiletý Jan Šťastný. Záda mu kryje o dvacet let mladší místní odchovanec Lukáš Birka. Zkušený obránce Petr Makovský má za sebou angažmá v třetiligovém Náchodě. Něco odkopáno má také bývalý mládežník Liberce či Jablonce nad Nisou Matěj Mařas. Trutnovský odchovanec Petr Zieris se v mládežnickém věku vydal do Hradce Králové. V tomto městě se připravoval s A-týmem, mistrovský zápas za královéhradecké áčko si ale nezahrál. Hostoval v Náchodě, poté přestoupil do pražské Slavie, hrál ale jen za rezervu. Nejvyšší soutěž si poté zahrál v Liberci, byť nastoupil v součtu jen na tři minuty. Hostoval v druholigovém Sokolově, načež několik úspěšných let působil v téže soutěži ve Varnsdorfu. Před touto sezónou ohlásil návrat domů. V české nejvyšší soutěži nastoupil do 3 utkání. Michal Vyhnánek je odchovancem Pilníkova, poté hrál za Staré Buky. Do obrany našeho soupeře patří také Dominik Kovář, bývalý liberecký dorostenec. Martin Knap přišel v zimní přestávce z Jaroměře, před tím působil v královéhradecké mládeži. Záložní řadě dodává zkušenost Vladimír Marks. Ten pro změnu hrál v dorostu Hradce Králové. O čtyři roky mladší Petr Holubec je místním odchovancem, který se téměř po celou svoji kariéru pohybuje v blízkosti Trutnova. Podobně je to také v případě Ondřeje Tobiaše. Úpický odchovanec Jaroslav Balcar si zahrál za Červený Kostelec, odkud přešel do Trutnova. Michal Kamitz začínal s fotbalem v Novém Bydžově, kromě Trutnova si zahrál také v královéhradecké mládeži či ve Dvoře Králové. Je bývalým mládežnickým reprezentantem do patnácti a osmnácti let. Zajímavou postavou je útočník Jakub Matějka. Trutnovský odchovanec hostoval v žáčcích ve Srubech či v Robousích, poté ale nastupoval za mnohem věhlasnější kluby – Slovan Liberec, Hradec Králové, Sparta Praha. Dostal se až do mládežnických reprezentací, kde působil ve výběrech do šestnácti a sedmnácti let. Poté odešel do Anglie, kde hrál za univerzitní tým ve Fulhamu. Následně se vrátil do Trutnova, kde chtěl restartovat svoji kariéru. Před dvěma lety si odskočil do Zbrojovky Brno, kde si zahrál juniorskou ligu. Do útoku patří také další místní odchovanec Patrik Brejcha. Zkušenosti útočné řadě dodává Martin Kejzlar. Odchovanec Úpice hrál také za Červený Kostelec.
Hlavním trenérem našeho soupeře je sedmapadesátiletý Miloš Dvořák. Trutnovský odchovanec hrál za Žacléř, Českou Skalici, Rudník, Staré i Mladé Buky a také za Janské Lázně, za které ještě stále v okresním přeboru nastupuje.
Jeho asistentem je třiačtyřicetiletý Miroslav Hejna. Odchovanec Žacléře hrál také za Janské Lázně. Druhým asistentem je sedmašedesátiletý Oldřich Hanuš, bývalý hráč Starých Buků či Trutnova.

ROZHODČÍ utkání:
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. SZIKSZAY Ladislav z Plzně. Na pomezí mu budou pomáhat p LANGMAJER Lukáš z Přeštic (okr. Plzeň-jih) a p. VOLF Michal z Plzně. Delegátem FAČR je p. Pešek Pavel ze Šabiny (okr. Sokolov). Rozhodčím přejeme, aby se jim v Benátkách rozhodovalo co nejlépe.

ZAČÁTEK utkání:
24. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na Městském fotbalovém stadionu v Benátkách nad Jizerou v neděli 5. května s výkopem v 17:00 hodin.

Textový ON-LINE přenos: 24. kolo: SK Benátky - MFK Trutnov

Přímý VIDEO přenos: 24. kolo: SK Benátky - MFKTrutnov

Webové stránky soupeře: MFK Trutnov

Facebookové stránky soupeře: MFK Trutnov

YouTube kanál soupeře: MFK Trutnov

Vzdálenost soupeře do Benátek: cca 105 km (cca 2 hod.)