Na Bílou sobotu míří Benátky dopoledne k týmu FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ!

Během velikonočních svátků pokračuje také jarní část fotbalové Fortuna Divize C. Trojice zápasů se předehrává již na Velký pátek, zbytek se hraje Bílou sobotu – a to včetně toho, v němž figuruje tým SK Benátky nad Jizerou. V sobotu 30. března družina trenérů Staňka a Kysely vyrazí pod královéhradeckou Bílou věž, kde se v dopoledním čase od 10:30 utkají s nováčkem letošního divizního ročníku FC SLAVIÍ HRADEC KRÁLOVÉ. Ambiciózní tým z východu Čech již svými podzimními výsledky a výkony ukázal, že nebude platit v tradičně kvalitním divizním „céčku“ za otloukánka. Byť na nejvyšší příčky to zatím ještě nestačí, Slavia se v současné době pohybuje v klidných vodách tabulky, a sice v jejím prostředku – na 7. příčce. V 18 odehraných zápasech jich Hradečtí zatím 9 vyhráli, 2 remizovali a v 7 případech odešli z boje poraženi. Zisk 29 bodů mají při vyrovnaném skóre 28:28.

Vzájemné podzimní utkání 5. kolo:
Podzimní vzájemné utkání u Jizery vyznělo nakonec lépe pro benátecký tým, když po bezbrankové první půli krátce po obrátce otevřel skóre Lukáš Glöckner a Benátky dlouhou dobu vedly pouze o gól, až v samém závěru pečetil výhru na 2:0 Vojtěch Holakovský. Článek z utkání ZDE.

Slavia Hradec Králové v minulém 19. kole:
Hradecká Slavia v minulém kole hrála divoký zápas ve Velkých Hamrech, kde již od 1. minuty vedla po gólu Řezáče. Domácím se zadařilo po přestávce, když nejprve z penalty srovnal Linka a za dvě minuty Svrček otočil stav. Hostům se ještě podařilo v 74. minutě Kalinou srovnat na 2:2, avšak nakonec odjeli z Tanvaldska smutní. Roll totiž v 88. minutě po rohovém kopu hlavou svým gólem rozhodl o tom, že body zůstanou ve Velkých Hamrech. Článek z utkání ZDE a ZDE.

Benátky v minulém 19. kole:
Minulé kolo po porážce v Kosmonosech zastihlo benátecké fotbalisty ve střelecké formě. Skóre otevřel v 16. minutě Viktor Šimeček a ve 41. minutě z nařízeného pokutového kopu zvýšil na 2:0 zkušený Petr Vobořil, přesto se šlo do kabin za jednobrankového rozdílu, když gólem do šatny vrátil hosty zpět do hry hlinecký Šmahel. Klid na domácí kopačky vznesla 61. minuta, kdy druhý pokutový kop pro domácí v utkání tentokrát proměnil Tomáš Fabián a Benátky vedly 3:1. Tečku na výhru domácích dala krásná kombinační akce, na jejímž konci Jan Zabilanský upravil na konečných 4:1. Článek z utkání ZDE.

Představení soupeře - FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ:
Náš soupeř spoléhá mezi tyčemi na Jakuba Vaníčka. Ten začínal s fotbalem v Novém Bydžově. V mládeži působil v Liberci nebo ve Mšeně-Jablonci nad Nisou. Poté se vrátil do Nového Bydžova. Zachytal si také za Novou Paku, Kratonohy, Dvůr Králové, třetiligové Živanice nebo Libišany. Jeho náhradníkem bývá odchovanec Boharyně Vojtěch Novák. Ten prošel Roudnicí či Kunčicemi. V mládeži působil v Hradci Králové i v Pardubicích. Třetím do party je Matěj Zadrobílek, brankář původem z Opatovic nad Labem. Obránce Filip Hlušička je původem ze Stěžer. Dále hrál za Probluz, Nový Bydžov, Hlušice či Olympii Hradec Králové. Patrik Chlumecký je královéhradeckým odchovancem. I on byl v mládeži Olympie Hradec Králové. Odchovancem Hradce Králové je také Tomáš Kabeláč. Zahrál si za Třebeš, Olympii Hradec Králové, Lhotu pod Libčany, Živanice, Libčany, Kratonohy nebo Náchod. Původem z Hradce Králové je též Ondřej Mates. Ten si zahrál za mládež v Novém Bydžově či Olympii Hradec Králové. V témže klubu začínal s fotbalem také Michal Strasser. Mládeží prošel v Chrudimi nebo v Olympii Hradec Králové. V královéhradecké Olympii si zahrál třetí ligu. Divizi pak v Kratonohách nebo Letohradě. V Rokytnici v Orlických horách poprvé kopl do míče Tomáš Vošlajer. Ten je bývalým mládežníkem Hradce Králové nebo Náchoda. Má třetiligové zkušenosti z rezervy Hradce Králové i z Ústí nad Orlicí. Záložník Jan Kabeláč začínal s fotbalem v Hradci Králové. Ví, jaké je to hrát v mládežnických celcích královéhradecké Olympie i Náchoda. V Olympii Hradec Králové začala kariéra Daniela Krotila. Ten byl v mládeži v FC Hradec Králové nebo v Novém Bydžově. Divizi posléze okusil ve Vysokém Mýtě. Sezemický odchovanec Matyáš Málek prošel mládeží v Pardubicích, Chrudimi i v Olympii Hradec Králové. Původem z Dobrušky je Erik Týfa, bývalý mládežník Náchoda, Hradce Králové nebo pražské Slavie. Následovala angažmá v Dobrušce, ligové královéhradecké juniorce, Hlučíně, Čáslavi, třetiligovém Převýšově, divizním Letohradě i Náchodě. V FC Hradec Králové začínal s fotbalem také Martin Šejvl. Zde to dotáhl do ligové juniorky. Posléze hrál za divizní Kratonohy, působil také v Libčanech. Jakub Štipák je odchovancem Miletína. V mládeži hrál za Lázně Bělohrad, Nový Bydžov, nebo Hradec Králové, kde si epizodně zahrál v ligové juniorce. Ze Solnice je Adrian Tomáš Tomek, bývalý královéhradecký mládežník. Marek Rajnoch působil v královéhradecké ligové juniorce i třetiligovém béčku. Poté hrál divizi za Trutnov či Náchod. Gruzínský středopolař Makhare Matsaberidze je odchovancem Merani Academy. V tomto klubu si zahrál i za rezervu. Poté působil v FC Algeti nebo FC Zestafoni. V České republice hrál za Rychnov nad Kněžnou. Novicem se stal místní odchovanec David Kalina. Ten je bývalým královéhradeckým mládežníkem, v dresu rezervy votroků si zahrál třetí ligu a z tohoto klubu také do Slavie Hradec Králové přišel. Další novou tváří je odchovanec Českého Meziříčí Petr Šichan. I on přišel z třetiligové rezervy prvoligového Hradce Králové. Útočník Adam Novotný je odchovancem Kostelce nad Orlicí. Mládeží prošel v Hradci Králové. Třetiligové zkušenosti sbíral v Ústí nad Orlicí, následně hrál za Týniště nad Orlicí. Královéhradeckým odchovancem je Jiří Řezáč. Probluzský odchovanec Jiří Pečenka prošel mládeží v Novém Bydžově. Poté působil v Hořicích, Kobylici nebo Dvoře Králové.

Trenérem našeho soupeře je jedenapadesátiletý David Homoláč. Odchovanec královéhradeckého fotbalu sbíral první ostruhy v seniorském fotbale v Milíčevsi. Poté se vrátil do Hradce Králové a propracoval se až do prvoligového kádru. Mihl se také v pražské Dukle. Následovalo dalších šest let v černobílých barvách Hradce Králové. Následně se vydal na zahraniční angažmá do slovenského Slovanu Bratislava. Dalších šest let oblékal barvy Českých Budějovic, s nimiž si také zahrál první ligu. Na krajské úrovni hrál za Libčany, načež se dostal do Rakouska, kde hrál v klubu SC Waidhofen/Thaya. Po návratu do České republiky hrál za Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov nebo Lhotu pod Libčany. Coby trenér působil u mládežnických týmů v Hradci Králové. V české nejvyšší soutěži sehrál 226 zápasů a vstřelil 11 branek. Jeho asistentem je šestatřicetiletý Václav Pišta. Někdejší brankář začínal s fotbalem v Hradci Králové. Chytal ale také za Lhotu pod Libčany, Týniště nad Orlicí, Holice, Viktorii Žižkov, Náchod, Kratonohy, Olympii Hradec Králové, Rozhovice nebo Sendražice. V minulosti vedl Kratonohy.

Rozhodčí utkání:
Hlavní rozhodčí p. RÁZEK STANISLAV (Sezemice).
Asistent 1 p. Zita Miloslav (Chrudim).
Asistent 2 p. Schmeiser Marek (Dolní Roveň).
Delegátem FAČR je p. Havránek Václav z Rokycan.

Začátek utkání:
20. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na fotbalovém stadionu v Hradci Králové v areálu Orlické kotliny v sobotu 30. března s výkopem v 10:30 hodin.