Dvě penalty poslaly do další fáze poháru MOL Cup Kladno!
SK Benátky nad Jizerou
SK Kladno
0:2
(0:1)
Branky: 24. Kozel (pen.), 81. Novák (pen.)
ŽK: 90+4. Žitka - 31. Hrdlička, 90+4. Slabý (asistent trenéra), 90+4. Hrubeš
ČK:
Rozhodčí: Ulrich - Polena, Andras
Delegát: Haleš Vladan
Držení míče: 45% :55
Střely na bránu: 2:6
Střely mimo: 8:8
Rohy: 1:8
Ofsajdy: 0:1
Fauly: 9:13
Hráči utkání: Josef ČERNÝ - David EICHLER
Straka - Zabilanský (46. Tvaroha), Rulc, Kopa, Jankovský - Uher (59. Křenek), Černý, Hájek (72. Machů), Kavalír - Bejda (59. Žitka), Kohout (59. Ugwu)
Myška - Kozel, Hrdlička, Hrubeš, Fojt - Eichler, Petr (62. Hudec), Pospíšil (82. Šimeček) - Magdi (46. Novotný), Jakab (62. Gregor), Tesař (62. Novák)
Po opatrném úvodu utkání z obou stran jako první zahrozili hosté. Po rohovém kopu hlavičkoval Jakab a jeho pokus zastavilo břevno benátecké brány. Vzápětí na druhé straně připravil Uher šanci pro Bejdu, jehož nepříliš razantní zakončení dokázal hostující brankář Myška vyrazit. O pět minut později posoudil letmý přestupek benáteckého Kopy vůči Jakabovi hlavní rozhodčí Ulrich jako penaltový. K pokutovému kopu se postavil Daniel Kozel a střelou doprostřed brány poslal svůj tým do vedení - 0:1. Benátečtí poté několikrát zahrozili, jejich střeleckým pokusům ale scházela potřebná přesnost, a tak Myška nemusel zasahovat.
Do druhé půle provedly oba celky po jednom střídání. Po šesti minutách hry se pro domácí tým zrodila zajímavá příležitost. Myška totiž uchopil malou domů do rukou a proti kladenskému celku se kopal nepřímý kop. Kavalírova následná střela ale byla sražena na rohový kop. Potlesk na otevřené scéně si brzy poté vysloužil nestárnoucí osmačtyřicetiletý benátecký brankář Straka, který vytěsnil nebezpečné Tesařovo zakončení. Hosté byli určitě více u míče, pozorná benátecká obrana je ale do vážnějších šancí nepouštěla. Deset minut před koncem byl Rulcův skluz na Gregora ohodnocen jako nedovolený a Benátečtí tak museli čelit druhému pokutovému kopu. K němu se tentokrát postavil Martin Novák, jenž zvolil opačnou stranu, než skákal Straka a s přehledem proměnil - 0:2. V tu chvíli bylo o postupujícím prakticky rozhodnuto. Domácí již neměli čas ani sílu nepříznivý stav zvrátit. Do další pohárové fáze tak postoupil kladenský celek.
Už o víkendu čeká na benátecké fotbalisty další domácí zápas. Na vlastním stadionu se představí proti jablonecké rezervě.
Ohlasy trenérů
Pavel JÍCHA (SK Benátky): Sice jsme dnes prohráli, ale klukům nemám, co bych vyčetl, ba naopak, po utkání jsem jim v kabině poděkoval za výkon.
Kladno je dle mého názoru nejlepší tým ve třetí lize s obrovskou kvalitou
a my se s nimi srdnatě prali, co nám síly stačily. Je škoda, že se nám v utkání
nepodařilo vstřelit branku, soupeř by znervózněl a nám by naopak narostla
křídla. I když jsme v poslední půl hodině dali do hry několik čerstvých hráčů,
tak se projevil fakt, že soupeř měl po prvním mistrovském utkání o dva dny na
regeneraci více a my již neměli dostatek sil na případný obrat.
Zdeněk HAŠEK (SK Kladno): Přijeli jsme si pro vítězství, abychom postoupili. Bylo to složité z toho pohledu, že domácí mají svoji kvalitu, naopak my po té facce, kterou jsme dostali v mistrovském utkání, jsme potřebovali, aby si naši hráči lépe nastavili hlavu. Neřekl bych, že jsme dnes k tomu přistoupili lépe, avšak nedělali jsme takové dětské chyby. Proto bych řekl, že naše výhra je zasloužená. Oceňuji výkon domácího týmu, je tu pěkné hřiště i prostředí.