Archiv článků

V chladném počasí si doma Benátky poradily s Hlinskem!

Prohru z derby utkání proti Kosmonosům odčinili. Benátečtí fotbalisté si i ze druhého jarního domácího zápasu připsali výraznou výhru 4:1. Tentokrát na jejich kopačkách skončil další soupeř z východu Čech. Po Letohradu neuspělo u Jizery také Hlinsko. O výhře domácího týmu rozhodovaly standardní situace. Nejprve poslal svůj tým do vedení z trestného kopu Šimeček. Domácím pomohly také dva pokutové kopy, které proměnili Vobořil s Fabiánem.

A tým - zápas

Béčko získalo v prvním zápase jarní časti bod v Řepově!

Vstup do jarních odvet se benátecké rezervě víceméně vydařil. Na hřišti okresního rivala z Řepova totiž brzy vedla. Domácí ještě v první půli zahodili pokutový kop. Stejně se "dařilo" také benáteckému béčku, neboť ve druhém poločase odmítl navýšení skóre z penalty Outěřický, jehož střela minula branku. O dělbě bodů rozhodl šest minut před koncem povedenou střelou Cepka. Po jednobodovém zisku by si hráči benátecké rezervy vychutnali opojný pocit vítězství. Příležitost budou mít příští týden, kdy do Benátek zavítá tým z Mělnicka - Obříství. Tomu mají svěřenci trenéra Kubáta za podzimní nešťastnou porážku co vracet.

B tým - zápas

V neděli je potřeba doma zabrat a získat ztracené body zpět proti FC HLINSKO!

Fotbalisté Benátek nad Jizerou v minulém kole bohužel neuspěli na půdě okresního rivala z Kosmonos, který jim možná trochu překvapivě vysoko vrátil podzimní porážku a dovedl zápas k jasné výhře 3:0. Benátecké to musí mrzet dvojnásob, neboť jejich konkurent v boji o první místo Ústí nad Orlicí doma přetlačil Vysoké Mýto 2:1 a svůj náskok v čele tabulky navýšil na čtyřbodový rozdíl. Je tak na čase ztracené body z Kosmonosy vybojovat zpět a dobrou příležitostí k tomu bude domácí utkání s týmem FC Hlinsko, které je u Jizery na programu v neděli 24. března od 15:00 hodin. Podzimní vzájemné střetnutí na soupeřově půdě skončilo benáteckou výhrou v nejtěsnějším možném rozdílu. Hlinečtí se v současné době v tabulce Fortuna Divize C nacházejí po 17 odehraných zápasech na 12. příčce s bilancí 5 – 3 – 9 a pasivním skóre 20:24. Ve svém kádru ovšem mají několik zkušených fotbalistů a zápas s nimi rozhodně nebude jednoduchý.

A tým - preview

Tohle se nepovedlo! V derby utkání dostaly Benátky trojku!

Hladká porážka, která se nečekala, možná jen potvrdila to, co se praví, že derby nemá svého favorita. Benátečtí fotbalisté na půdě Kosmonos byli v první půli o chloupek lepším týmem, leč své příležitosti nevyužili. Během pěti minut druhé pětačtyřicetiminutovky ale kosmonoský tým připravil svému sokovi těžký knockout. Dvakrát skóroval, čímž si vytvořil dostatečný náskok. Benátečtí poté bušili do velmi dobře organizované obranné hry domácího týmu. V závěrečné čtvrthodince naopak druhý tým divizní tabulky inkasoval ještě z kopačky svého bývalého hráče Pajera, který jen dokreslil zmar sobotního dopoledne.

Po domácí výhře je v sobotu dopoledne na programu derby utkání u týmu SK KOSMONOSY!

Fotbalové jaro v divizní společnosti o uplynulém víkendu odstartovalo, benátečtí fotbalisté po podzimu ve čtvrté nejvyšší soutěži hájí druhé místo v těsném závěsu za vedoucí Jiskrou Ústí nad Orlicí. A po prvním kole bude stíhací jízda s jednobodovým mankem Benátek pokračovat. Ústečtí urvali těsnou výhru 2:1 na benešovské umělce, Benátky si doma po vlažném prvním poločase nakonec s Letohradem poradily přesvědčivě 4:1. Nyní je na programu druhé jarní kolo a v něm družina trenérů Staňka a Kysely vyrazí v okresním derby na půdu SK KOSMONOSY. Velmi pikantní bude tento zápas pro autora tří gólů z minulého utkání s Letohradem Tomáše Fabiána, který na podzim právě v Kosmonosech ještě působil a ve vzájemném utkání s Benátkami byl v té době ještě na opačné straně barikády. Nyní jsou Benátečtí spokojeni, že střílí góly v jejich dresu a přispívá tak k dobrým výsledkům mužstva. Na jeho schopnosti se bude spoléhat i v sobotu 16. března, kdy právě Benátky do Kosmonos v dopoledním čase jednou. Varovný prst jim soupeř zdvihl vítězstvím v minulém kole na horké půdě Velkých Hamrů. Tím si Kosmonosy velmi polepšily v boji o záchranu divizní příslušnosti, když poskočily na 10. místo. V 16 odehraných zápasech jich 6 vyhráli, 2 remizovali a 8 prohráli. Při skóre 23:34 a zisku 20 bodů je tým trenéra Maška průběžně desátý.

Úvodní kolo proti Letohradu rozhodl ve druhém poločase Tomáš Fabián hattrickem!

Úvod do jarních odvet benáteckým fotbalistům vyšel. Před vlastními diváky si poradili s posledním Letohradem. Přitom první půle nenasvědčovala žádným střeleckým hodům. Až zlepšená hra benáteckého týmu ve druhém poločase převážila misky vah na domácí stranu. Hattrickem se zaskvěl Fabián, jehož tři zásahy během necelé čtvrthodinky dodaly benáteckým fotbalistům klid na kopačky a ti tak dovedli úvodní jarní klání do zdárného konce.

„Naše pozice svádí, ale musíme zůstat na zemi“, říká TOMÁŠ STANĚK.

Na jaře tomu bude šest let, co se fotbalisté Benátek naposledy představili ve třetí nejvyšší soutěži. Nyní je klub s výborným zázemím a nadstandardními podmínkami pro hráče o patro níž po roce znovu v reálné hře o návrat. Povede se?

Zimní přestávka končí. V neděli přijede FK LETOHRAD!

.Zimní přípravné období bývá dlouhé a u fotbalistů nepříliš oblíbené. To letošní je právě u konce a o slovo se hlásí jarní odvety. Fotbalisté Benátek nad Jizerou do nich vstoupí pod taktovkou trenérské dvojice Tomáš Staněk a Jan Kysela domácím zápasem v neděli 10. března, když k Jizeře dorazí daleký FK LETOHRAD. Tradiční divizní účastník se během podzimu dostal svými výsledky i výkony do svízelné situace a v současné době s chabým ziskem pěti bodů uzavírá tabulku Fortuna Divize C. V patnácti odehraných utkáních jen jednou vyhráli, dvakrát remizovali (jednou dokonce se současným lídrem tabulky Ústím nad Orlicí) a ve dvanácti případech odešli z boje poraženi. Skóre 9:34 za patnáct zápasů také nebudí v Letohradě žádné všeobecné veselí a již nyní je nad slunce jasné, že boj o záchranu divizní příslušnosti bude pro letohradské jeleny velmi tvrdým oříškem. Oproti tomu benátečtí fotbalisté po velmi dobrém podzimu hájí druhou pozici o pouhý bodík za podzimním půlmistrem – ústecko-orlickou Jiskrou. Až právě poslední podzimní kolo a v něm smolná prohra po penaltě v nastavení rozhodla o to, že na první příčce přezimují právě hráči Jiskry. Jarní odvety tak budou jistě zajímavé a těšme se na ně!

„Nepatříme na místa, na nichž se momentálně nacházíme“, říká trenér B týmu JIŘÍ KUBÁT.

V létě převzal kormidlo benátecké fotbalové rezervy, hrající I.B třídu. Pro osmadvacetiletého JIŘÍHO KUBÁTA se jedná o první trenérské angažmá u seniorského týmu, čímž se mezi soupeřovými trenérskými kolegy řadí bezesporu k nejmladším. Společně se svým týmem bude v jarních odvetách bojovat o záchranu sedmé nejvyšší fotbalové soutěže. Sám moc dobře ví, že jej čeká těžká práce, jelikož z této soutěže bude sestupovat pět až šest týmů.