Aktuality

"Zimní příprava byla fantastiská co se týče herní stránky i docházky", říká před začátkem jarní části JINDŘICH TICHAI.

06.03.2020

Zimní příprava divizního benáteckého fotbalového týmu skončila. Svěřenci trenérského tandemu Tichai-Jakubec v ní poznali jen jedenkrát hořkost porážky. S třetiligovou Admirou podlehli 3:4. Toto utkání se však hrálo na dvakrát šedesát minut. Po devadesáti minutách byl stav nerozhodný 2:2. V ostatních utkáních si  Benátečtí připisovali jen vítězství, jedenkrát se soupeři rozešli smírně. Ze tváře hlavního trenéra Jindřicha Tichaie tak je lehké vyčíst spokojenost. I když se říká, lehko na cvičišti, těžko na bojišti. To samozřejmě zkušený trenér moc dobře ví, a tak je jasné, že důležité zápasy o body na jeho svěřence ještě čekají.

Skončila dlouhá, dvouměsíční, zimní příprava. Jaká byla z vašeho pohledu?
O zimní přípravě bych řekl, že byla fantastická, vždyť jsme v ní po devadesáti minutách neprohráli. Zahráli jsme si proti týmům z divize, krajského přeboru i třetí ligy. Až na druhý poločas utkání proti rezervě Mladé Boleslavi jsme všechny týmy herně přehráli. Ve druhé půli v Mladé Boleslavi byli domácí rozhodně lepším týmem. Měli jsme štěstí. O této remíze bych řekl, že nebyla zasloužená. Znovu opakuji, že z přípravy mám fantastický pocit, i když vím, že příprava není liga a vše musíme potvrdit až v samotné soutěži.

Co vás potěšilo v přípravné fázi na jarní část sezóny?
Chválím hlavně dobrou tréninkovou účast. Vyhýbala se nám vážnější zranění. Trápily nás jen nemoci, kupříkladu angína. Takže je dost možné, že v úvodu jara nebudeme kompletní.

V benáteckém týmu nastal v zimních měsících určitý hráčský pohyb. Mohl byste objasnit, kdo odešel a kdo se naopak stal novou akvizicí?
Zprvu bych řekl, že jsme posílili kvalitními hráči, ke kterým máme velká očekávání. Z podzimního kádru nám odešel Antonín Hrdina. Z pracovních důvodů tu nebude ani Pavel Borkovec. Jakub Kocourek bude hostovat v Ostré. Talentovaný David Chaloupka by v nabitém kádru nedostával tolik prostoru, proto bude hostovat v Dobrovici (KP), kde bude více herně vytížen. Věříme, že se nám v létě vrátí jako hotový hráč. Nejvíce mě mrzí odchod brankáře Milana Bébra. Kvůli tomu jsme z rezervy posunuli mladého brankáře Adama Šímu.
Novou posilou se stal obránce Tomáš Slicho (na podzim hrál divizi za Horky), který by měl posílit defenzívu a měl by nám pomoci při standardních situacích, ze kterých jsme na podzim inkasovali poměrně hodně branek. Podobné je to také v případě Karla Holečka z Meteoru Praha. Náš kádr by měl také posílit talentovaný Adam Mansfeld, který na podzim hrál divizi za Ostrou. Tento talentovaný hráč by měl být příslibem do budoucna. V žácích zde již působil, poté odešel do Mladé Boleslavi, kde jej ale trápila vážná zranění. Měl by zkvalitnit naši hru po stranách hřiště, využívat by měl svoji dravost a rychlost. Posledním novicem je útočník Filip Zoubek z Benešova. Od něho si slibujeme střelbu branek. Měl by nám pomoci i s ohledem na zranění útočníka Jimmyho, který se pomalu zapojuje do tréninkového procesu a postupně se bude dostávat do formy.

Co si slibujete od následujících měsíců, tedy jarní části divizní sezóny 2019/20?
Především si slibuji, že budeme dávat více branek. Na podzim jsme si vypracovali hrozně moc šancí, které jsme ale nevyužívali. Chceme vyhrát každý zápas. Konkrétní cíl ale nechci úplně říkat nahlas. Jak již bylo řečeno, posílili jsme čtyřmi hráči. Ze základní sestavy nám odešel jen Hrdina. Navíc se nám uzdravil ještě Boček. Sezóna je ještě dlouhá. O čtyřbodovém manku si nemyslím, že je to až taková ztráta. Moc dobře ale víme, že máme těžší vylosování. Na druhou stranu, na podzim se nám dařilo více venku než doma. Kdybychom neměli ty největší ambice, mohli bychom mluvit o alibismu a zbabělosti. S podzimní částí sezóny jsme ale i tak spokojeni, vždyť jsme udělali nejvíce bodů v benátecké historii.

Prvním soupeřem bude Trutnov, proti kterému otevřete odvetné souboje. Co čekáte od zápasu na východě Čech?
V Trutnově čekám těžký a vyrovnaný zápas. Na podzim jsme tohoto soupeře porazili až brankou v devadesáté minutě. K trutnovskému týmu tak máme obrovský respekt. Navíc v posledním zápase porazili přeborovou RMSK Cidlinu 4:0, tedy rozdílem třídy. Přesto chceme zápas zvládnout za tři body.