SK Benátky zve na fotbalový turnaj ligových mužstev !!

12.06.2018

V. ročník fotbalového turnaje mužů O pohár starosty města Benátek nad Jizerou.
SOBOTA 23.6. od 10:00 hodin na Městském fotbalovém stadionu v Benátkách.
Fotbalový klub SK Benátky nad Jizerou pořádá již pátý ročník velmi kvalitně obsazeného turnaje „O pohár starosty města Benátek nad Jizerou.“ Na městském stadionu se v sobotu 25. června představí dva české prvoligové kluby, jeden druholigový a jeden přední tým slovenské fotbalové soutěže.

Tradičně největší pozornost bude poutat geograficky nejbližší prvoligový tým FK Mladá Boleslav. Té se uplynulý ročník HET ligy příliš nepovedl. Mladoboleslavští skončili na 9. místě a ještě několik kol před koncem bojovali dokonce o záchranu.

Podobně jako vloni se představí v Benátkách nad Jizerou pražský tým Bohemians Praha 1905 s vynikající fanouškovskou základnou, která neváhá přijet podpořit své hráče ani na turnaj do Benátek nad Jizerou. Klokani museli svým fandům v letošní sezóně udělat radost. Konečné 7. místo, jehož družina trenéra Martina Haška dosáhla, se dá brát za úspěch.

Třetím  a již tradičním účastníkem je druholigový tým FC Hradec Králové. Ten v loňské sezóně působil ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži, kde čeřil vodu v horních patrech tabulky a srdnatě se bil o postup do nejvyšší soutěže. Votroci nakonec skončili na 4. místě a také v příští sezóně si zahrají opět druhou ligu. Zajímavostí je, že novým trenérem královéhradeckého týmu se stal Zdenko Frťala, jenž vyhrál s Varnsdorfem loňský ročník turnaje v Benátkách nad Jizerou.

Premiérově se v Benátkách nad Jizerou představí slovenský tým s velmi zvučnou minulostí. ŠK Slovan Bratislava obsadil v loňském ročníku slovenské nejvyšší soutěže 2. místo za vítěznou Trnavou. Bratislavský Slovan bude příjemným oživením turnaje O pohár starosty města Benátek nad Jizerou.