Došek (60. Straka) – J. Šimek, Holeček, Slicho, Komma – Macek, Zabilanský, Čakurda, O. Šimek, Zoubek – Jimmy
Střídali: Čech, Borovička, Košek, Šimeček, Váňa

Šťovíček – Březina, Fišl, Mentberger, Hrubeš, Kozel, Villaseca, Houha, Azilinon, Kim, Kubeš
Střídali: Kinský, Matoušek, Ludvíček, Novák, Fojt, Dostál, Hodek, Šebrle, Zárybnický, Čížek, Jeřábek

4. a 10. Jimmy – 36. a 48. Kubeš, 38. Kim, 42. Azilinon, 60. Hodek

15. Zoubek, 44. Slicho – 83. Novák

Nejedlo - Košina, Kern

S béčkem Dukly Praha prohra !

Podobně jako při utkání v Brandýse nad Labem, tak i nyní měli Benátečtí impozantní vstup do utkání. Hned ve 4. minutě slavil úspěch chytrý lob Jimmyho, tentýž hráč navázal na svoji branku i o šest minut později, kdy zvyšoval po pěkné akci. Hosté působili v úvodu utkání zaskočeně a benátecké vedení bylo zasloužené. Zhruba od dvacáté minuty ale začala Dukla přebírat otěže utkání, zprvu ji však brzdila nepřesnost, to když ještě domácí stihli dvakrát vykopnout míč z brankové čáry, Fojt poté odmítl branku, když sám před volnou částí brány trefil pouze tyč. Závěr poločasu už ale patřil hostům, kteří třemi přesnými zásahy otočili průběh utkání.

Do druhého poločasu benátečtí trenéři vystřídali, ale kýžený úspěch se nedostavil. Naopak to byla Dukla, kdo brankáře Doška ještě dvakrát pokořil po vyšachování obrany. Několik náznaků benáteckých šancí skončilo buď nepřesnými střelami či zákrokem pozorného brankáře Šťovíčka. Po delší době tak benátecký tým ochutnal hořkost porážky, nutno dodat, že z tohoto utkání zasloužené.

Benátečtí fotbalisté budou i nadále pokračovat v přípravě na divizní sezónu. Již za týden se ve slavnostním zápase představí proti bývalým hráčům Benátek nad Jizerou, kteří postoupili do třetí ligy v roce 2015.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Pro nás se jednalo o druhý zápas po nucené pauze. Do utkání jsme vstoupili dobře, podobně jako do předchozích asi deseti zápasů, a v desáté minutě jsme vedli už 2:0. Tento stav vydržel asi do 30. minuty, poté jsme ale přestali hrát to, co jsme si řekli. Pražská Dukla byl kvalitní, běhavý soupeř, který si vytvářel více šancí. Během poslední čtvrthodinky v první půli jsme třikrát inkasovali, což se nám pod mým vedením ještě nestalo. Měli jsme také problém se soupeřovým napadáním. V přechodové fázi jsme hráli na strašně moc doteků, v tom byl soupeř lepší. Všechny góly jsme inkasovali po vykombinování do prázdné brány. Ve druhé půli se hra vyrovnala, přesto jsme ji prohráli 0:2. Vytvořili jsme si také nějaké šance, které jsme ale neproměnili. Z toho zápasu plyne pro nás jasné ponaučení. Viděli jsme, kde máme rezervy a v čem se musíme zlepšit, protože sedmdesát minut nás soupeř přehrával. Byla to porážka asi po půl roce. Je dobře, že jsme tento zápas absolvovali. Musím říci, že jsme prohráli po zásluze.

Přehled přípravných utkání:
sobota 13.6. v 10:15 hod.  Brandýs – Benátky 1:3 (0:3)
sobota 20.6. v 10:30 hod.  Benátky – Dukla Praha "B"  2:5 (2:3)
sobota 27.6. v 17:00 hod.  Benátky 2020 – Benátky 2015
sobota 18.7. v 10:30 hod.  Benátky – Aritma Praha
středa  22.7. v 18:00 hod.  Hr.Králové U19 – Benátky  (hř. Byšice)
sobota 25.7. v 10:30 hod.  Benátky – Újezd Praha 4
středa  29.7. v 17:45 hod.  Benátky – Dukla Praha "B"
úterý      4.8. v 17:45 hod.  Benátky – Admira Praha
sobota   8.8. v 10:00 hod.  Turnaj - Memoriál Jaroslava Krále (Benátky, Dobrovice, Horky, FK MB "B")
sobota 15.8. v 10:30 hod.  Bohemians 1905 "B" – Benátky  (hř. Uhříněves)