Aktuality

"O výkony v domácím prostředí se můžeme opřít" říká odchovanec Ondřej Šimek.

10.05.2021

Jeho fotbalová kariéra je spojena pouze s benáteckým dresem. Jedenadvacetiletý záložník Ondřej Šimek prošel veškerými benáteckými mládežnickými týmy a nahlas si řekl také o příležitost zahrát si ve zdejším A-mužstvu. Coby dorostenec nakoukl již do třetiligových bojů, v těch divizních získal stabilnější pozici v základní sestavě. Během čtyř sezón sehrál 35 mistrovských zápasů a vstřelil 3 branky. O více utkání, především v letošní sezóně, jej připravilo nepříjemné zranění v tříselné krajině.
 

021_Ondřej ŠimekBěhem letošní sezóny jsi laboroval se zraněním a kvůli tomu odehrál pouhých 86 minut. O co se jednalo a jak to s tebou v tuto chvíli vypadá?
Hned na začátku letní přípravy, myslím, že dokonce v prvním přátelském zápase, mě začalo pobolívat tříslo. Musel jsem si dát od fotbalu na měsíc pauzu. Po této době jsem se začal již zapojovat do tréninku a naskočil i do několika zápasů. Bohužel se mi ale ozvalo i druhé tříslo. Než jsem se stihl pořádně vyléčit, byla sezóna po zápase v Kolíně přerušena. Nyní jsem zdravý a doufám, že mi to vydrží.

Nicméně na další mistrovský zápas si budeš muset patrně ještě nějakou dobu počkat. Sezóna 2020/21 totiž bude s největší pravděpodobností anulována. Kvituješ toto rozhodnutí?
Podle mého názoru je to lepší, než kdybychom nuceně dohrávali systémem dvou zápasů za týden. Určitě se tak vyhneme zbytečným zraněním, protože jsme byli hrozně dlouho bez tréninků a během dvou či tří týdnů se nedá vrátit tam, kde jsme v říjnu skončili.

Po sedmi odehraných kolech se benátecký tým nacházel na 6. příčce. Jak bys zhodnotil odehrané zápasy a co by bylo potřeba do budoucna zlepšit?
I když jsem příliš zápasů neodehrál, a na některých jsem dokonce vůbec nebyl, tak určitě musíme zlepšit výkony na hřištích soupeřů, které nás srážejí dolů. To, že venku tolik nebodujeme, nás provází již delší dobu. Letos jsme zatím hráli především u těžkých soupeřů, ať už v Náchodě, Vysokém Mýtě či v Kolíně a inkasovali hodně gólů. Naopak o výkony v domácím prostředí se můžeme opřít i do budoucna.

V benáteckých barvách jsi zasáhl již do čtvrté sezóny. Na kterou z nich vzpomínáš nejraději a proč?
Nejraději vzpomínám na jarní část sezóny 2018/2019 pod panem Jarolímem. Tuto sezónu jsme skončili čtvrtí a řekl bych, že jsem za tento půlrok udělal asi největší pokrok v kariéře. Kdybychom na jaře posbírali nějaké body i venku, mohlo být umístění ještě lepší.

Před zimním příchodem brankáře Lukáše Jíry jsi byl jediným benáteckým odchovancem v divizním kádru, který se přes zdejší mládežnická mužstva propracoval až do dospělého A-mužstva. Co bys poradil svým následovníkům, aby se jim podařila podobná cesta?
V první řadě mi pomohlo, že jsem měl v mládežnických kategoriích štěstí na trenéry. Od pana Kocourka, přes pana Jíchu až k panu Buryánovi. Všichni mi do mého fotbalového života dali strašně moc. Navíc do áčka si mě velmi brzy vytáhli znovu trenéři Jícha s Buryánem. Věřili mi, dali mi čas a já doufal, že se tady jednou prosadím, i když ze začátku jsem to klukům v A-mužstvu spíše kazil. Zadruhé jsem se vždy snažil pro sebe udělat i něco navíc, než jenom jít na trénink. Pokud na sobě neustále někdo pracuje, může mě klidně předčít a dostat se i výše.

Kromě působení v benáteckém A-mužstvu trénuješ i zdejší starší žáky. Co bys řekl ke svému trenérskému angažmá?
Trenérská práce mě tady v Benátkách velmi baví. Máme tu dobrý trenérský kolektiv. Sledovat na hráčích nějaký pokrok mě i velmi naplňuje.

Není bez zajímavosti, že tvůj bratranec Radim momentálně působí v hokejovém týmu kanadsko-americké NHL San Jose Sharks. Sleduješ bedlivě jeho výkony? Případně vstáváš někdy v noci na jeho zápasy?
Předminulou sezónu, ve které se Žralokům velice dařilo, jsem vstával na každý zápas. Nyní už tak často nevstávám i proto, že San Jose je momentálně na pozicích mimo případné play-off. Pokud se v noci nedívám, první věc, kterou ráno udělám je, že se kouknu na livesport, jak San Jose hrálo, jestli Radim bodoval, kolik hrál minut a pustím si též sestřih utkání. Jeho kariéru bedlivě sleduji již od doby, kdy hrál tady v Benátkách nad Jizerou. Kromě toho se od něho snažím i něčemu přiučit, byť každý děláme jiný sport.


Město Benátky nad JizerouMŠMT


Další kolo - Mládež

U19 Dorost
Soutěž ukončena.

U15 St.žáci / U13 Ml.žáci
Soutěž ukončena.

U11 Starší přípravka
Soutěž ukončena.

U9 Mladší přípravka
Soutěž ukončena.